Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jaqen H'ghar miért nem segítet...

Jaqen H'ghar miért nem segített Deresnél a holtak serege ellen?

Figyelt kérdés
Őt nem zavarta volna, ha a Mások győznek? Vagy biztos volt benne, hogy Arya megöli az Éjkirályt?

2019. jún. 8. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg D&D kinda forgot, hogy ő még létezik.
2019. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Én azt nem értem, hogy miért nem ölik meg Aryát.

És Arya hogyan tud arcot váltani, amikor ott ezt meg sem tanították neki?

2019. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Azt mondja neki, hogy "a girl is finally no one". Tehát nem akarják megölni, mert már ő bérgyilkos lett. Meg amúgy mi érdekük lett volna segíteni? De az utolsó évadban tökre elfelejtették, hogy Arya tud arcot váltani stb. Meg egy csomó mindent.


Egy ébként azt is elmaradt, hogy Daario Naharis még létezik. A Dothrakiak meg az Unsulloed katonák meg klónozták magukat tízszeresére a fináléra... Deresnél alig maradt pár.


De én örülök amúgy, hogy nem az a forgatókönyv jött be, ami kiszivárgott, semmi nem lett igaz... Méghogy Gendry lesz a király.... A címét se értem, de elfogadtam. Meg Dany sem volt terges, pedig kezdték belengetni az előző évad során...

2019. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"mert már ő bérgyilkos lett."


De nem lett az. Rögtön utána Arya mondja, hogy ő Arya Stark és nem Senki. Ráadásul az arcnélküliek elítélik, ha valaki bosszúból öl, Arya minden gyilkossága a bosszúvágya miatt volt, ráadásul az arcnélküliek képességét használja fel rá.

Tehát adott egy vallásos csoportosulás, titkos társaság, bármi, akik a halálistenek imdáják, megvannak a maguk szabályai, értékrendjük, stb., jön Arya, ellopja, ami neki kell és szarik beléjük, a hagyományaikba és csak úgy hagyják elsétálni.

2019. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

* Uh és még valami. Jaqen egy arc csak, nem létezik, csak ha valaki felveszi az arcát.

Ez az 5. évad végén kiderül, amikor ugye azért büntetik meg Aryát, mert bosszúból ölt.

De ezt is teljesen elfelejtették, ahogyan azt is, hogy az arcnélküliek nem ölnek bosszúból és Jaqen egy igazi ember lett (ahogy az Árva is), nem pedig az arcnélküliek "avatárjai".

https://www.youtube.com/watch?v=ljFljgf2USk

2019. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#2: Pedig szerintem ez egyszerű: azért nem ölik meg Aryát, mert Jaqen kedveli őt. Talán jobban is, mint az a hitük megengedné. Láthatóan nehezére is esett beleegyeznie, amikor a Lelenc lány Arya halálát követelte, és megkönnyebbült utána, hogy Arya életben maradt. Az volt a legkevesebb, hogy elengedi, bár szerintem akár el is kísérhette volna titokban, hogy aztán segíthessen neki a végső nagy harcban.
2019. jún. 8. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

De mint írtam, Jaqen és az Árva csak avatárok. Ha az Árva Jaqenná válik, akkor ugyanúgy kedvelhetné Aryát.

A 6. évadra teljesen kifordítják az arcnélküliek történetszálát is és elfelejtik teljesen az 5. évados jeleneteket.

2019. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egész Arcnélküliség az identitás elvesztéséről szól. Aki náluk szolgál, annak a neve Senki, mert tényleg senkivé válik. A 6. évadra mégis valakik lesznek.
2019. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Ez pontosan így van, hála Aryának! :D
2019. jún. 8. 12:21
 10/12 anonim ***** válasza:
xD
2019. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!