Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti hogyan értékelitek a...

Ti hogyan értékelitek a Trónok harca befejezését?

Figyelt kérdés

Daenerys tényleg "rossz" lett a végére?


Valójában,amit amit létre akart hozni,az jó elképzelés volt.

Hitt abban,hogy létezik egy világ zsarnokság nélkül.

És hát igen,a világban mindig mindennek a kivívása,újítása,áldozattal járt.


Viszont végül is a befejezés mivel volt jobb?Mit ígért?

Végül a nyomorék Bran lett a király.

Teljesen védtelenül ott maradt a egy törpével.

Valójában attól féltek,hogy az új világ ugyanolyan zsarnok lett volna.


De így mi változott.Megint jön majd valaki,aki a trónra akar törni.(Sansából simán kinézem,nekem túl rideg lett a végére)Vagy bárki más.És kezdődik elölről az egész folyamat,amíg világ a világ.

Így esélyt sem adtak valami másra...


2019. jún. 21. 03:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Dany már az elejétől pszicho volt, nem "lett" rossz.


Nekem tetszett a befejezés.

Igazából számomra inkább Sam meg Arya lezárása volt kicsit fura, a többiek klappoltak.


(És emiatt 0%-ot fogok kapni, az oldalon kereszteshadjárat zajlik azok ellen, akik nem utálták a finálét, de whatever :DD )

2019. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A Daenerys "megőrül" alapötlet tetszik, csak túl gyorsan zajlott le az egész (ahogy minden ebben az évadban és az előzőben is).

Ezt a Bran-es szálat nagyon elrontották a sorozatban, semmi értelme nem lett a végére, indokolatlan, hogy ő lett a király.

Sansa mint Észak Királynője, elég érdektelen számomra, sosem bírtam a karaktert.

Sam nem értem, hogy maradhatott Királyvárban, ha még van alibi Éjjeli Őrség, elvégre köti az esküje, nem?

Bronn a királyi tanácsban nevetséges, köpönyegforgató zsoldos, hiába "vicces".

De Havassal toltak ki a legjobban. Kinyírja a szerelmét, ezzel megmenti a Királyságot. És mi a köszönet? Száműzik a Falra, mikor jog szerint ő a jogos uralkodó (most ne vegyük, hogy nem akar uralkodni). Tyrion is ugyanúgy részese volt a Királynőgyilkosságnak, ha nem is fizikailag, ennek ellenére ő maradhatott Segítő. De hát ki kell szolgálni a Makulátlanok igényeit ugyebár, nehogy Szürke Féreg megsértődjön.

Mindent összevetve sajnálom, hogy így össze lett csapva. Bárcsak úgy vitték volna végig, mint az első három évadot...

Meg jó lett volna, a Martin bá' halad a könyvekkel.

2019. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

#2

Jon nem akart uralkodni, emellett nem lett volna boldog a Királyvárnak nevezett déli kígyófészekben semmilyen poszton. Gondolom Bran ezt tudta jól, és valójában jutalomként adta Jonnak, hogy elmehet északra a vadakkal, bónusz, hogy ettől lenyugodtak a makulátlanok.

A sorozat folyamán többször hangsúlyozzák (ha jól emlékszem, a finálé környékén is), hogy Jon igazán boldog a true északon lenne, a szabad néppel (és abban a tudatban, hogy a birodalom biztonságban van). Ennél nagyobb happy endet nem tudok számára elképzelni.

Nekem furcsa, hogy ezt valaki büntetésnek látja.

2019. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

# 3

Alapvetően igazad van, jó volt a befejezés, hogy elment a szabad néppel. Nekem az nem tetszett, hogy az egész egy "száműzetés". Nincs elismerve az áldozata, ugyanúgy vonatkozik rá az Éjjeli Őrség esküje (amit akkor megint meg kell majd fogadnia az istenerdőben a Falon túl?), azaz nem lehet gyereke, felesége, földje. Oké, hogy számára mindig Dany lesz a "királynő", de Ygret-et is szerette, mégis lett utána Dany. Ráadásul a sorozatban nem is lett annyira érzékeltetve mennyire szerette Daeneryst.

A Makulátlanokra meg miért is kellene tekintettel lenni? Egy bitorló egyszerű katonái csak és Szürke Féreg még Jon kivégzését akarta eredetileg (aki a jogos trónutód). Érted, a jogos örökös megöli a bitorlót, ezért a katonája a kivégzését követeli...

Dönthetett volna szabad akaratából Jon, hogy az ő helye északon van.

2019. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Azt ne felejtsük el, hogy nem derült ki mindenki számára, hogy Jon valójában Targaryen és ő a jogos trónörökös. Tehá pl Szürke féreg szemében (és másokéban is) a királynőt ölte meg egy fattyú.

Pont ezért is száműzték és erre jön még rá pluszban az is, hogy Jonnak jó helye lesz a vadakkal.

Szerintem alapjáraton jó lett volna a befejező évad, csak elsiették és van pár baki. De az alap koncepció nekem tetszik, de sajnos számomra sem az igazi.


Valószínűleg én vagyok az egyetlen, aki örült Bran kinevezésének, végtére is nála igazságosabb és jobb királyt aligha lehetett volna választani.

2019. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

#4

Ha jól rémlik, akkor a feltámadása után közölte, hogy mától rá nem hat az eskü, szóval szerintem simán lehet majd valakije.

A makulátlanokra meg azért kell tekintettel lenni, mert különben felforgatják a várost (és fene tudja a zűrzavarban, hogy ki állna melléjük, ki nem) :D Egyébként semmi más miatt, kvázi senkik, csak hát azért jól harcolnak, és ez nyomós érv. Elég jól sikerült őket lepasszolni, ha a könyvből indulunk ki, akkor elég hamar el is patkolnak majd Naath szigetén, szóval pipa. (Tulajdonképpen utána vissza is mehetne Jon, ha akarna szvsz, de miért akarna.)

Az utánad következő válaszoló felvetése jogos, valószínűleg Szürke Féreg és a többiek nagy része se tudta, hogy Jon nem csak egy felkapaszkodott fattyú, hanem jogos trónörökös. Meg amúgy is ez volt a lényege a dolognak, hogy engedjük má' el a vér szerinti öröklést.

Egyébként Bronn miatt én is fogtam a fejem, Égikert egy dolog, de kistanács? Wtf? :D


#5

Én úgy fogalmaznék, hogy Bran kinevezésének nem örülök, de a Háromszemű Holló mindenképpen jó választás. Magát Bran Starkot sose szerettem, de ki lehetne jobb király nála így? :D

Szóval nem vagy egyedül.

2019. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, és azt miért nem lett volna joga megtudni mindenkinek, hogy Jon Targaryen?

Reménykedtem, hogy Varys elküldte valahová azokat a leveleket.


Bran tényleg igazságos és jó királynak, de egyszerűen sehogy ne volt felvezetve az egész. Meg ő már amúgy is a Háromszemű Holló, aki nem úgy volt beállítva, mint aki birodalmi babérokra akar törni.


"Ha jól rémlik, akkor a feltámadása után közölte, hogy mától rá nem hat az eskü, szóval szerintem simán lehet majd valakije."

Ez így volt. Csak a száműzetés feltétele, hogy megint hat rá az eskü, Tyrion mondta neki, hogy nem vehet feleséget, nem birtokolhat földet, nem nemzhet gyereket. Meg akkor szerintem nem is mehet a Faltól délre.

2019. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pár kivétellel az egész évad pocsék volt.

Én nyitott voltam Daenerys megőrülésére, hiszen sose arról volt híres, hogy betartaná a határokat, de ez így túl gyors volt. Oké, meghalt szinte mindekije, de ez nem elég. Sansa se kezdte el lemészárolni az északiakat, Oberyn se rendezett vérfürdőt Királyvárban. Daenerys karakterét abszolút félreírták. Egy megszeppent Messiásból Hitlert csináltak belőle két rész alatt. Hű.


A királlyáválasztás több okból is egy vicc volt:

- Davos (hiába imádom), mit keresett ott? Oké, a Starkok bizalmasa, de nem nagyúr.

- Yara miért nevetett Sam felvetésén, hogy a királyt válasszák? A vas szülöttei választják a királyukat, és ő maga is így akart királynő lenni.

- Yara amúgy miért nem kérte a Vas-szigetek függetlenségét, mint Sansa, holott évadokkal ezelőtt megmondta, hogy neki ez a célja?

- Yara (jaj, de nem tudták helyénkezelni ezt az amúgy tök jó karaktert) nem fenyegette meg volna a Starkokat, hisz tudta, hogy Theon-nak mennyire fontosak voltak és hogy értük halt meg. Nagyon hiányoltam (most is) egy párbeszédet erről Sansával és Yarával.

- Tök jó, hogy Edmund visszatért, de az elmúlt évadokon át egyszer se akart segíteni az unokatestvérein?

- A Starkoknak miért volt több szavazata?

- Szürke Féreg "picit" el volt szállva magától, hogy azt hitte, hogy egy idegenföldön bármilyen joga van a klónozott seregével.

- Naath tele van halálos lepkékkel, szóval gratulálok, hogy a halálba hajóztok a társaitokkal.

- Tyrion-nak miért van ekkora beleszólása? Igen, nagyúr, de nincs nagyobb befolyása, mint Robin Arryn-nak, vagy az ismeretlen dorne-inak.

- Bran tud tanulni mások hibáiból, és nem is egy ostoba ember, de ettől nem feltétlen lesz jó király.

- Bronn mint Égikert ura? Vicc, meg kellett volna ölni. A Tyrell-ek után sötét korszak vár Égikertre.

- A legutóbbi Háromszemű holló több száz évig élt, szóval nem sok értelme lesz választani a királyt, amikor Bran már a négyszázadik uralkodási évében is makk egészséges lesz.

- Jon száműzése értelemtlen. Amint a Makulátlanok látótávolságon kívülre értek, senki nem tudta volna, hogy Jon mit csinál.

- Ki is volt a dorne-i? Quentyn Martell-nek túl idős, szóval?

- Brienne, a tintának meg kell száradnia, ne csukd be azonnal a könyvet!


Minden bizalmam a könyvekben van.

2019. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

+


- A Tűz és Jég Dala könyv volt az utolsó csepp. Mi az, hogy nincs benne Tyrion? Nincs benne, holott az egyik legfontosabb szereplő, és többször is volt a Király Segítője? Ez annyira olcsó vicc volt, hogy hallani is fájdalmas volt.

2019. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

#7

Ohh igen, Varys leveleiben azért én is reménykedtem, hogy valami lesz velük.

"Csak a száműzetés feltétele, hogy megint hat rá az eskü" - valóban, most már rémlik, köszi a pontosítást. Kérdés, hogy a vadaknál mennyire fogja betartani. Legutóbb nem sikerült túl jól. :D

2019. jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!