Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki az igazi rettenthetetlen?

Ki az igazi rettenthetetlen?

Figyelt kérdés
Mi nap néztem újra a filmet mert az egyik kedvencem (tudom mennyire történelmileg inkorrekt de akkor is nagyon szeretem) és azt gondolom, hogy a braveheart azaz rettenthetetlen jelző nem is William Wallace-hoz kapcsolódik hanem inkább Robert de Bruce skót királyhoz. Ti, hogy vagytok vele?

2019. jún. 27. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy film. Igazából nem is akart valóságos lenni. Based on real events - ahogy a művelt angol mondaná.

Igen, Robert de Bruce volt az, akit Braveheart-nak hívtak. És egy őrült, mánikákus son of a bitch volt. A Braveheart nevet azután kapta, miután az volt a kívánsága, hogy a keresztes háborúba vigyék el a szívét, ott aki elvitte kérte, hogy ez a bátor szív (brave heart) vezesse őket győzelemre.

2019. jún. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!