Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire tartjátok kínosnak,...

Mennyire tartjátok kínosnak, hogy egy 16-18 éves magyar fiatal (a fiatalok 79%-a egy felmérés szerint) képtelen angolul megnézni és megérteni egy filmet?

Figyelt kérdés
Nyugat európában ez az arány CSAK 37% Ennyire lusta a magyar fiatalok többsége, hogy nem tanul meg rendesen nyelveket és inkább várja, hogy valaki leszinkronizálja a filmet, vagy elfordítsa?

2019. júl. 13. 10:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
18-as nem kapnak diplomát nyelvvizsga nélkül, tehát egy egész osztály megy a lecsóba a lustasága miatt!
2019. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
21: Művészeti osztály, művészeti egyetemekre meg nem kell se emelt, se nyelvvizsga sz'al ¯\_(ツ)_/¯
2019. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
22-es. Te nem ebben az országban élsz? Múlt évtől az nem kaphat diplomát Magyarországon, akinek nincs minimum középszintű nyelvvizsgája! Szóval hiába művészeti tagozat, a törvény mindenkire vonatkozik.
2019. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy troll, a killer elitezős hülyeségéből le kellett volna essen.
2019. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Elsős koromtól tizenkettedikes koromig német nyelvet tanultam. Nálunk a faluban amikor én kezdtem a sulit nem is volt angol tanulásra lehetőség, mert csak német tanár volt. Mivel általánosban a németet tanultam, középsuliban is azt választottam, de nagyon megbántam, mert rühellem ezt a nyelvet, és rájöttem, hogy az angolnak nagyobb hasznát vettem volna. Most húsz évesen kicsit gáznak érzem, hogy nem tudok rendesen angolul, el is kezdtem tanulni. Rájöttem, hogy csomó dologból kimaradok így, hogy nincs rendes nyelvtudásom. Amit tudok, azt nagyrészt annak köszönhetem, hogy sok filmet, sorozatot nézek angol nyelven, magyar felirattal, ezért sokmindent megértek, viszont egy értelmes mondatot nem vagyok képes összerakni, és nem nagyon van önbizalmam, ha angolul kell megszólalni. :D Viszont arra azért büszke vagyok, hogy egyszer végignéztem egy koreai filmet angol felirattal (nem találtam hozzá magyart) és nagyjából megértettem. :D


De köszi, hogy ennyire lenézed és lustának tartod a magyar fiatalokat. Abba bele sem gondolsz, hogy nem mindenki angolul tanult a suliban, illetve hogy az iskolai nyelvoktatás egy kalap kaki. Valamint a legtöbb ember azért néz filmet, hogy kikapcsolódjon, ezt pedig sokkal egyszerűbb a saját anyanyelvén tenni. :)


20/L

2019. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
Killer elit. :DDDD
2019. júl. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Einstein se tudott jól számolni. Külön matematikus brigádja volt, aki az ő elméleti fizikai fejtegetéseit segítettek egyenletekbe önteni és kiszámolni. Mégis vitte valamire.


Az pedig, hogy valaki 16 éves korára második nyelvet közel anyanyelvi szinten beszélje (C1 minimum ahhoz, hogy fesztelenül élvezni tudj egy filmet angolul), az irreális elvárás, még akkor is, ha naponta 8 órát az iskolában töltenek. Van pár tantárgy, amihez házi feladatot kell írni, másnapra tanulni. Vannak még fakultációk, korrepetálások, és némi hobbi, sport, zeneiskola miegymás.


Éjfélkor ágyba kerülni és reggel hatkor kelni le a kalappal.


Ha ennek ellenére a magyar oktatási rendszerben 16 éves korára nem jut el egy idegen nyelv készségszintű használatához, nem biztos, hogy a gyerek hibája.

2019. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%

Régen nehezebb volt a nyelvtanulás, de kevesebben is beszéltek nyelvet, neked szerencséd van hogy erőltették. Amúgy aki nem beszél nyelvet gyakran másba jó, mondjuk nem biztos. Nekem pl 15 éves korom óta felsőfokú angolom van, mesterfokot csak azért nem írok mert itthon úgyse ér semmit, de teljesen egyedül tanultam.meg anyanelvi szinten, amúgy beszélek középszinten spanyolul, tájékozódási szinten németül és kicsit oroszul. De szerintem egyáltalán nem gáz ha valakinek nem megy. Neki viszont lehet jól jönne később a nyelvtudás

17/L

2019. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
16 éves vagyok, suliban egy éve tanulok angolt, most nyáron magamtól tanulok egy nyelvkönyvből és csak angolul nézek filmeket, de nem sokat értek belőle és nem tudom lefordítani. Most akkor életképtelen lusta gyári munkásnak való vagyok? Mi lenne ha valami értelmeset tanulnál ahelyett, hogy itt fényezed magad? Csak sajnálni tudlak, hogy 44 évesen az a legfőbb szórakozásod hogy egy névtelen oldalon fényezed magad.
2019. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Lenézheted itt azokat akik 16 évesen nem beszélnek 30 nyelvet anyanyelvi szinten, de te kérdező még magyarul se tudsz. Vagy csak én nem értem, hogy hogyan lehet egy filmet "elfordítani"?


"Nyugat európában ez az arány CSAK 37% Ennyire lusta a magyar fiatalok többsége, hogy nem tanul meg rendesen nyelveket és inkább várja, hogy valaki leszinkronizálja a filmet, vagy elfordítsa?"

2019. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!