Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem sebeznek a fegyverek...

Miért nem sebeznek a fegyverek valósághűen a játékokban?

Figyelt kérdés

Mármint tudom hogy nyilván teljesen valósághűre még nem tudják megcsinálni mert ahhoz be kellene lépni a játékba úgy mint a Mátrixban a "tüske" kábelt az agyba dugva. De arra gondolok hogy a fegyverek egyszerűen nevetségesen keveset sebeznek online multiplayer alatt. A legtöbbször én adom le az első lövést ami talál is sokszor fordul elő hogy sniper fegyverrel mellkason lövök valakit és a játék jelzi is a találat és nem hal meg mégsem csak a második vagy néha harmadik lövésre.(Pl ha pajzsa van). De hogy ne az legyen hogy biztos én játszom szarul: Sokszor van olyan hogy elkezdenek hátba lőni közelről gépkarabéllyal és még megfordulok és én lövöm le az ellenséget. Olyan mintha terminátorok rohangálnának a pályán, dobni kell rá egy gránátot meg közben kell szitává lőni és akkor talán meghal. A valóságban még egy lövedék álló mellényre maroklőfegyverből leadott lövés is rohadtul fáj és harcképtelenné tesz. Egy nagy kaliberű távcsöves fegyverből leadott lövés testre pedig biztos azonnali halált jelentene a valóságban akármi is lehet az emberen.


Magyarán ami szerintem az igazi problémát jelenti hogy javarészt kiveszi a játékból a valóságos taktikázásnak (és az általi győzelemnek a lehetőségét). A játék arra nevel hogy nem baj ha meglőnek mert majd te is lövöd közben az ellent és akinek előbb lemegy az "életcsik" az döglik meg a másik meg rohangál tovább a pályán. A valóságban a leg ritkább esetben van ilyen. Nem az van hogy majd fogy a kis életed ha már túl kevés van akkor visszadugod a képed a fedezék mögé és majd pár mp alatt meggyógyulsz aztán megint pár golyó eltalálhat. Nevetséges az egész. Szerintem sokkal élvezetesebb lenne ha a fegyvereknek tényleg a játékban érezhető ereje lenne mint a valóságban ahol akár egy golyó eltalál és neked annyi. Nem egyszer van olyan hogy berohanok egy szobába ahol valaki már vár rám és tüzet nyit rám, fröcsög a vérem de még ki tudok gyorsan rohanni a szobából mert nem tudom hol van, aztán pár mp múlva visszarohanok futásból guggolva csúszva és én lövöm le holott a valóságban már akkor halott lennék amikor először bementem. Szerintem ez így szánalmas mert csak a darálásról szól az egész és mindig az győz aki jobban tudja tartani a célkeresztet a másikon. Ami példákat mondtam azok pl a Warzone-ban tapasztaltam.


2022. máj. 24. 18:55
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem a valósághűségre mennek, hanem arra hogy szórakoztató legyen.
2022. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

Nem attól szórakoztató hogy valósághű csak tét nélkül?

Azaz igazából nem halsz meg.

2022. máj. 24. 19:01
 3/59 A kérdező kommentje:
Én sokkal jobban élvezném ha legalább a játékban lenne tétje a golyó elé ugrálásnak.
2022. máj. 24. 19:02
 4/59 anonim ***** válasza:
91%
Te lehet, de a játékosok 99.9%-a meg nem :-) Túl rövidek lennének a meccsek, vagy ha nem, akkor meg nem lenne akció, csak szaladgálás és bujkálás, az meg egy FPS-nél nem pálya.
2022. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
De legalább az olyan ordító hülyeségeket kivehetnék belőle hogy távcsöves puskával is 2x kell minimum eltalálni valakit testén.
2022. máj. 24. 19:09
 6/59 anonim ***** válasza:
89%
Tehát milsimet képzeltél egy köztudottan és célzottan árkád kikapcsolódásra készített játéknál? Miért eszel káposztát, ha szerinted szar az íze? Egyél olyat ami ízlik...
2022. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyesmit online multiban nehéz elképzelni. A S.T.A.L.K.E.R sokkal valósághűbb volt, de single player-ben értékelhetőbb ez a fajta kihívás. Ott ha jól eltaláltak (vagy te a másikat), akkor egy lövés, és kész.
2022. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

"Az ilyesmit online multiban nehéz elképzelni."


Én el tudtam képzelni. Erősebben gyorsabban sebző fegyverek. Egy golyó eltalál mellkason és összeesel, mint igazából is.

2022. máj. 24. 19:47
 9/59 anonim ***** válasza:
88%

Akkor a világ többi részét is valósághűre kellene tervezni. Akkor pedig rengeteg olyan elem kiveszne a játékból, ami miatt az képes játékélményt nyújtani.

De tudod, mit? Ilyenek is vannak. Csak mondjuk akkor célzottan ilyen játékot kellene keresned, és nem pedig fogni egy véeltlenszerűen kiválasztott példányt, és szidni, amiért nem olyan, amilyet te szeretnél.

2022. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Aztán felőlem lehet felvenni godzilla jelmezt is a játékban, meg lehet plüss figurákat is akasztani a fegyverre. De sebezzen.
2022. máj. 24. 19:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!