Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem sebeznek a fegyverek...

Miért nem sebeznek a fegyverek valósághűen a játékokban?

Figyelt kérdés

Mármint tudom hogy nyilván teljesen valósághűre még nem tudják megcsinálni mert ahhoz be kellene lépni a játékba úgy mint a Mátrixban a "tüske" kábelt az agyba dugva. De arra gondolok hogy a fegyverek egyszerűen nevetségesen keveset sebeznek online multiplayer alatt. A legtöbbször én adom le az első lövést ami talál is sokszor fordul elő hogy sniper fegyverrel mellkason lövök valakit és a játék jelzi is a találat és nem hal meg mégsem csak a második vagy néha harmadik lövésre.(Pl ha pajzsa van). De hogy ne az legyen hogy biztos én játszom szarul: Sokszor van olyan hogy elkezdenek hátba lőni közelről gépkarabéllyal és még megfordulok és én lövöm le az ellenséget. Olyan mintha terminátorok rohangálnának a pályán, dobni kell rá egy gránátot meg közben kell szitává lőni és akkor talán meghal. A valóságban még egy lövedék álló mellényre maroklőfegyverből leadott lövés is rohadtul fáj és harcképtelenné tesz. Egy nagy kaliberű távcsöves fegyverből leadott lövés testre pedig biztos azonnali halált jelentene a valóságban akármi is lehet az emberen.


Magyarán ami szerintem az igazi problémát jelenti hogy javarészt kiveszi a játékból a valóságos taktikázásnak (és az általi győzelemnek a lehetőségét). A játék arra nevel hogy nem baj ha meglőnek mert majd te is lövöd közben az ellent és akinek előbb lemegy az "életcsik" az döglik meg a másik meg rohangál tovább a pályán. A valóságban a leg ritkább esetben van ilyen. Nem az van hogy majd fogy a kis életed ha már túl kevés van akkor visszadugod a képed a fedezék mögé és majd pár mp alatt meggyógyulsz aztán megint pár golyó eltalálhat. Nevetséges az egész. Szerintem sokkal élvezetesebb lenne ha a fegyvereknek tényleg a játékban érezhető ereje lenne mint a valóságban ahol akár egy golyó eltalál és neked annyi. Nem egyszer van olyan hogy berohanok egy szobába ahol valaki már vár rám és tüzet nyit rám, fröcsög a vérem de még ki tudok gyorsan rohanni a szobából mert nem tudom hol van, aztán pár mp múlva visszarohanok futásból guggolva csúszva és én lövöm le holott a valóságban már akkor halott lennék amikor először bementem. Szerintem ez így szánalmas mert csak a darálásról szól az egész és mindig az győz aki jobban tudja tartani a célkeresztet a másikon. Ami példákat mondtam azok pl a Warzone-ban tapasztaltam.


2022. máj. 24. 18:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

"Akkor a világ többi részét is valósághűre kellene tervezni."


Miért kéne? Az lehetetlen, már csak a respawn miatt is. De szerintem a fegyverek nevetséges sebzése egy sarkalatos pontja a játékoknak.

2022. máj. 24. 19:51
 12/59 anonim ***** válasza:
82%
De mit picsogsz még ezen? Az ilyen nem neked való, keress olyat, ami igen. Ennyire nehéz?
2022. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy ha rendes emberekkel akarok játszani akkor nincsen csak ezek. Ha valami scifi játékkal játszok akkor oké, mivel szuper emberek szuper harci ruhákban űr páncéllal, ott nem zavar ha egy tárat kell bele ereszteni az "emberekbe". De azok a játékok amik viszont azt demozzák el hogy katonák ellen harcolsz akiken van egy málha mellény de csak 3 testre mért lövéssel lehet leteríteni egy nagy kaliberű fegyverrel az bajos.
2022. máj. 24. 19:55
 14/59 anonim ***** válasza:
74%
Mert szerinted akik szimulátorokkal játszanak nem rendesek? Utolsó söpredék gyülekezet? Tekintve, hogy itt sírsz rajta, hogy casual játékban nem egy lövés- egy halál a fegyverek működése (ami a valóságban sem teljesen így van, de mindegy...) te is közéjük tartozol.
2022. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

"De mit picsogsz még ezen? Az ilyen nem neked való, keress olyat, ami igen. Ennyire nehéz?"


Hát biztos minél többen nézzék az oldalt aki kíváncsi a picsogásomra ezáltal az oldal tulajdonosai a reklámokból több bevételt nyerhessenek. Minek picsogok? Te minek válaszolsz? Ha szórakoztat és itt vagy és nézed akkor nehogy már még te kérj számon :D Lapozz ha nem tetszik.

2022. máj. 24. 19:58
 16/59 A kérdező kommentje:

"Mert szerinted akik szimulátorokkal játszanak nem rendesek? Utolsó söpredék gyülekezet? Tekintve, hogy itt sírsz rajta, hogy casual játékban nem egy lövés- egy halál a fegyverek működése (ami a valóságban sem teljesen így van, de mindegy...) te is közéjük tartozol."


Ferdítesz és kiforgatod a szavaimat cimbora. Először is nem kértem számon hogy miért játszanak ilyen játékokkal...A játékokat boncolgattam. Hazugság 1 pipa.


Nem állítottam hogy a valóságban is kivétel nélkül így van minden esetben. De egyébként álltalában igen, így van. Próbáld ki. További ha jól emlékszem felsoroltam pár nyilvánvalóan túlzó elemet ezekben a játékokban illusztrálva milyen esetekre gondoltam. De gratulálok te vagy az első aki személyeskedik(söpredéknek nevez) ahelyett hogy ha téma érdekli akkor azt boncolgatná, és nem beszólogatna felnőtt létére.


Tényleg ha valakit nem érdekel minek válaszol?:)

2022. máj. 24. 20:05
 17/59 anonim ***** válasza:
77%

"Az a probléma hogy ha rendes emberekkel akarok játszani akkor nincsen csak ezek."


vs


"Ferdítesz és kiforgatod a szavaimat cimbora. Először is nem kértem számon hogy miért játszanak ilyen játékokkal...A játékokat boncolgattam. Hazugság 1 pipa."


Semmi ferdítés sincs itt.


"De gratulálok te vagy az első aki személyeskedik(söpredéknek nevez)"


Nem én neveztelek annak. Idéztem, tisztán és világosan azt állítottad, hogy ha rendes emberekkel akarsz játszani, akkor csak casual lövöldék vannak. Te láthatóan NEM ilyet szeretnél, hanem szimulátort. Ergo te sem vagy rendes ember. Valamint Ott a kérdőjel is az ominózus mondat végén (ami egyébként is az előtte szereplő kérdés kiterjesztése).



Ez egy játék. Arra van tervezve, hogy a lehetőú legszélesebb közönség jól szórakozzon. Többször leírtuk már. Téged nem szórakoztat? Keress mást. _Ennyire_ egyszerű.

2022. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
90%
Játssz ARMA részekkel, meg Operation Flaashpointtal.
2022. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
89%
Ja meg Project IGI 1.
2022. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értem mit kevered a szart. Az teljesen jogos felvetés hogy szerinted a többség nem akar ilyennel játszani. (Én ezzel nem értek egyet mert szerintem lenne rá igény csak most ez van ezért mindenki ezen játszik.) De ebből kihozni azt hogy én tartom söpredéknek azokat akik ezekkel játszanak (holott én is ezt teszem) azt nem tudom hogy hoztad össze.
2022. máj. 24. 20:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!