Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem sebeznek a fegyverek...

Miért nem sebeznek a fegyverek valósághűen a játékokban?

Figyelt kérdés

Mármint tudom hogy nyilván teljesen valósághűre még nem tudják megcsinálni mert ahhoz be kellene lépni a játékba úgy mint a Mátrixban a "tüske" kábelt az agyba dugva. De arra gondolok hogy a fegyverek egyszerűen nevetségesen keveset sebeznek online multiplayer alatt. A legtöbbször én adom le az első lövést ami talál is sokszor fordul elő hogy sniper fegyverrel mellkason lövök valakit és a játék jelzi is a találat és nem hal meg mégsem csak a második vagy néha harmadik lövésre.(Pl ha pajzsa van). De hogy ne az legyen hogy biztos én játszom szarul: Sokszor van olyan hogy elkezdenek hátba lőni közelről gépkarabéllyal és még megfordulok és én lövöm le az ellenséget. Olyan mintha terminátorok rohangálnának a pályán, dobni kell rá egy gránátot meg közben kell szitává lőni és akkor talán meghal. A valóságban még egy lövedék álló mellényre maroklőfegyverből leadott lövés is rohadtul fáj és harcképtelenné tesz. Egy nagy kaliberű távcsöves fegyverből leadott lövés testre pedig biztos azonnali halált jelentene a valóságban akármi is lehet az emberen.


Magyarán ami szerintem az igazi problémát jelenti hogy javarészt kiveszi a játékból a valóságos taktikázásnak (és az általi győzelemnek a lehetőségét). A játék arra nevel hogy nem baj ha meglőnek mert majd te is lövöd közben az ellent és akinek előbb lemegy az "életcsik" az döglik meg a másik meg rohangál tovább a pályán. A valóságban a leg ritkább esetben van ilyen. Nem az van hogy majd fogy a kis életed ha már túl kevés van akkor visszadugod a képed a fedezék mögé és majd pár mp alatt meggyógyulsz aztán megint pár golyó eltalálhat. Nevetséges az egész. Szerintem sokkal élvezetesebb lenne ha a fegyvereknek tényleg a játékban érezhető ereje lenne mint a valóságban ahol akár egy golyó eltalál és neked annyi. Nem egyszer van olyan hogy berohanok egy szobába ahol valaki már vár rám és tüzet nyit rám, fröcsög a vérem de még ki tudok gyorsan rohanni a szobából mert nem tudom hol van, aztán pár mp múlva visszarohanok futásból guggolva csúszva és én lövöm le holott a valóságban már akkor halott lennék amikor először bementem. Szerintem ez így szánalmas mert csak a darálásról szól az egész és mindig az győz aki jobban tudja tartani a célkeresztet a másikon. Ami példákat mondtam azok pl a Warzone-ban tapasztaltam.


2022. máj. 24. 18:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Mindjárt gondoltam:) Jó éjt
2022. máj. 24. 21:24
 42/59 anonim ***** válasza:
85%

Ne keverd a szezont a fazonnal.

Ne az ilyen Fortnite, Apex meg hasonlo ARCADE!!!! stilusu jatekokbol indulj ki. Ott az a lenyeg hogy szorakoztato legyen.

Es lehet ujjat mondok, de van tobb jatek, tobbe-kevesbe szimulator szeru, ahol lehetoseg szerint torekednek a valosagra. Es ezek a jatekok is jokora jatekosbazissal rendelkeznek, szoval nem csak botokkal kellene jatszanod.

Ott van pl a Wot, amit rengetegen jatszanak, es koszonoviszonyban sincs a valodi tankokkal. Es ellenfele, a War thunder, amit sokan azert nem jatszanak mert realisztikusabb, es szerintuk a realizmus nem szorakoztato, mert nincs turelmuk.

2022. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Gyerekek megvan


[link]


Na ilyen fegyverek kellenének.

A rendes és a söpredék kézébe is.

2022. máj. 24. 21:32
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, mi megy itt :'D Ténelg nem tűnt fel senkinek, hogy két accról válaszolgat magáénak? :D Balázska, te vagy az már megint? :D:D (Ha valaki emlékszik még a munkaügyes gyerekre, nála is mindig beragadt a lemez, és egy vagy több accal borzolta a kedélyeket :DDDD)
2022. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyi tűnt fel hogy hirtelen 20+ válasz jött xd
2022. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
85%
Igen, 20-nél több válasz gyorsan tipukis Balázska :D Üdv ismét köztünk :D És búcsúzom is, remélhetőleg reggelre ismét megunja egy momdi és hűvösre tesz pár hétre vagy hónapra :D
2022. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
86%
ARMA, Squad, Operation Flashpoint, Project IGI, Escape from Tarkov, de akár még az Insurgency is ide sorolható. Realizmus kell, ezekben megtalálod.
2022. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
0%
Fortnite való a te értelmi szintednek. ;)
2022. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
66%
Insurgency Sandstorm.
2022. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
23%
Minecraft a te játékod.
2022. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!