Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szeretitek az olyan játékokat...

Szeretitek az olyan játékokat amikben a főhős egy árva szót nem szól az egész sztoriban?

Figyelt kérdés

ápr. 28. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Jobban bele tudom élni magam, mintha én is részese lennék, nem olyan, mintha egy filmet néznék, amiben néha-néha én is tudok párat lőni. Persze az ilyen filmszerű játékokból is vannak nagyon jók, de az élmény egészen más.
ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nekem az jön le az ilyen játékokból hogy vagy némasági fogadalmat tett az illető vagy olyan félénk hogy nem mer megszólalni, én valamiért nem tudom beleélni magam ezekbe
ápr. 28. 14:45
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en forditva vagyok pont ez tetszik a jatekokban ha a fohos "kommental" mindent

valahogy nekem ettol lesz jobban beleelos


vegeredmenyeben ezek a "monologok" (amik akkor jok ha nagyon valosaghuk helyzetnek megfelelo eloadasuak, nem csak gepfelolvaso)

belsogondolatai is lehetnek a fohosnek, amiket jo tudni hallani, es en jobban ott erzem magam az adott helyen szituacioban

ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 #1 re irtam meg kerdesre magara


#2 Kerdezo

az jo ha te is igy vagy

es szerencsere a tobbseg is igy lehet ezert egyre elterjedtebb a jatekokban es egyre reszletesebb

mondjuk ezzel egyutt nekem a mozgas animaciok es arc animaciok is osszetartoznak


Regi jatekokban olyan volt karakter mint sakkbabu

ma meg mar sakkbabuk is mozognak a sakkjatekokban

szerintem ez a jobb elobb dolog

ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudok hirtelen olyan sztori alapú játékot, ahol a főhős néma marad.... Egy adventure/rpg meg igen mókás lenne dialógusok nélkül. Azt értem, hogy egy COD katona, egy autóversenyző vagy Márió ne pofázzon, de az nem sztori. Milyen játékokra gondolsz konkrétan?
ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Doom Eternal, Crysis 2, Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ezek mind sztori alapúak és a főhős egy árva szót nem szól bennük.
ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Köszi, nem tudtam, én nem nagyon találkozom ezekkel, azért is kérdeztem, de akkor már értem, hogy mit nem értek :-)
ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott van pl Stardew Valley, ott is elég néma a főhős de engem nem zavar (mondjuk ott mindenki írásban kommunikál)

Elder Scrolls 5 Skyrim-ban a Dragonborn se beszél leszámítva az üvöltéseket.

Ott volt a South Park: Stick of Truth, az is elment.


Egyébként én is jobban szeretem ha beszélnek.

máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából kétfajta megközelítése is van ennek, én mindkettőt szeretem.

Az egyik amikor teljesen néma a főszereplő, mert mondjuk a játék élvezhetőségéhez semmi pluszt nem tenne hozzá az, hogyha beszélne. Vagy esetleg az atmoszféra része hogy ne legyen benne emberi beszéd. Van amikor kifejezetten kellemes tud lenni ez is.

Aztán a másik amikor úgymond beszél, de nincs audio szinkron csupán olvasható szöveg. Sőt ennek egy speciális formája amikor annyira a játékos fantáziájára bízzák a karakter megalkotását (ez pl sandbox rpg-ben kifejezetten örömteli, szerintem), hogy még a konkrét dialógus sincs kidolgozva, csak esetleg kulcsszavak amiket választva reagál az adott npc, te pedig képzeld hozzá a saját karaktered hangszínét és stílusát, szövegét, pl Morrowind. Vagy a másik hasonló ami szintén ezt a célt szolgálja, amikor a beszélgetés olyan hogy az adott npc monológot mond, de olyan formában mintha te kérdeznél és válaszolnál néhol, azt is beleszőve az alapból egyoldalú dialógusába, pl Stardew Valley. Az ilyen megoldást is szeretem, nagyobb teret ad a fantáziának és a kreativitásnak. Ja és akad olyan is, ahol van ugyan olvasható beszéd, de az audioszinkron csak absztrakt formában létezik. Pl Don't Starve, a mindenféle vicces hangszer "beszédekkel".

máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!