Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Fallout 3. Kinek, hogy tetszik...

Fallout 3. Kinek, hogy tetszik? Miért rosszabb vagy jobb, mint a New Vegas?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is a Fallout 3 volt az igazi Fallout életérzés. Az atmoszféra realitása, a játék komolysága, a rideg és háborús helyszín teljesen magába szippantott. A New Vegas ez esetben egy üres sivatag, annyira nem kötött le. Nektek mi a véleményetek? Melyik volt szerintetek a legjobb a Fallout univerzumban, és miért?

2017. jan. 16. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A hangulata szerintem is jobb, de a története nagyon lineáris, abban a new vegas a jobb.
2017. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A New Vegas sokkal bugosabb, viszont sokkal több fegyver van benne, lehet azokat fejleszteni, stb.


A sima Fallout 3 is kvázi egy üres sivatag, úgy a map 80%-a. Én azt hiányoltam benne a legjobban, hogy urbánus környezetből sokkal kevesebb van. Ott is csak csatangolsz vidéken. Pedig Washington nem olyan kicsi hely. A belvárosát sokkal nagyobbra is megcsinálhatták volna.

2017. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg még annyi, hogy nekem a legnagyobb hiányosságom, hogy az Enklávéhoz nem lehet csatlakozni, csak a BoS-hoz. Pedig pl a Broken Steel előtt simán belerakhatták volna, na akkor melyik frakciónál akarsz felébredni. Oké több meló lett volna arra is küldetéseket csinálni, pályákat, stb, de akkor is, a játék élvezeti faktorán szerintem az enklávéhoz csatlakozás lehetősége nagyot dobott volna.


Pittből sem sokat kapsz, pedig arra is lehetett volna nagyobb bejárható városi területet gyártani.


A Point Lookout relative nagy mapot kapott, de szerintem kicsit érdektelenre sikerült, a Mothership Zeta rövid, az Operation Anchorageban én az amerikai hadsereget hiányoltam a történetben, elvégre is háború van, akkor legyen már több katona a harctéren rajtad kívül. Kb az egész fonton alig vannak katonák, egyedül hentelsz. Az meg olyan lelombozó. Abban meg nem használták ki azt a potenciált, hogy a játékos igenis nagyobb háborút vár attól, ami miatt a játék világa oda jutott ahova.

2017. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én ezeket amiket elmondtatok nagyrészét ellensúlyoztam a modokkal. Pl. a Flora Overhaul Dead Edition sokat dob a környezeten, vannak apróbb modok, elásott, elrejtett háború előtti értéktárgyak, de van olyan is ami a DLCkben bugokat javít és van Unofficial Fallout Patch.


Alapból tényleg igaz az amiket írtatok, de nekem egy konkrét hét ment el azzal, hogy egy kedvemre való és kompatibilis modcsomagot összeállítsak, úgy hogy lore friendly maradjon a játék: jelenleg 63 modom van de a legtöbbje apróbb, kisebb pluszt ad a játékhoz. A Nexuson érdemes nézelődni. Én 3 év után találtam meg a New Uniques modot,ami kb. 100 új egyedi fegyvert, öltözéket rak a játékba. De napestig sorolhatnám milyen kincsesbánya ez a játék. Nem is csoda: a Bethesda termékei mindig is a modolhatóságról híres. :)

2017. jan. 16. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert már 2008-ban kiadta a gyártó a moddereknek a forrásokat hozzá. Amúgy meg okéd mod, de én mod nélkül értettem, és amit leírtam a történetek szempontjából, ahhoz a modok nem adnak pluszt, ráadásul a modok 90%-a bugos meg szemét, meg semmire se jó. Én is moddoltam bele Kalasnyikovot, (meg a New Vegasos NCR ranger páncélt) jó volt a hanga, jót sebzett, minden oké, de nagyobb variációs lehetőségeket a játéknak alapból kéne tartalmaznia. Pl hogy a fegyverek nagy része a fallout 3-banban egyszerűen kacat. Ki fog most a kis vacak pisztolyokkal menni, amik nem érnek semmit. Meg a szintén nem túl hasznos közelharci fegyverek nagy részével. A karabélyokon meg talán a dobtáras sörétesen kívül a lőfegyverek amúgy sem nagyon jók. Nehézfegyverből kevés van, az energiafegyverekből meg még kevesebb. A Fallout 3 legjobb fegyvere a Fém Puska, de azt is a Pitt DLC-ből tudod megszerezni.
2017. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a New Vegas jobban tetszik. A frakció és hírnév rendszer nagyon sokat dob a játékon és az is pluszpont, hogy visszahozták a társakat. A fegyverek módosítására és a craftolásra is több lehetőség van. A Hard Core mód pedig ad egy kis plusz kihívást anélkül, hogy fusztrálóvá tenné a programot. A térkép tényleg sivárabb és sok a kihasználatlan terület, de ugye ez egy sivatagban játszódik nem pedig egy nagyvárosban.


Ennek ellenére a három is nagyon jó játék. Csak a NV jobb. Összességében viszont mindkettő veri a 4. epizódot az sajnos sok szempontból butítva lett, bár ott is vannak pozitív újítások (craft rendszer, dinamikusabb harcok, jobb szinkron).

2017. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A New Vegas tartalmasabb, de a F3 hangulata és úgy általában a Capital Wasteland jobban bejön. A New Vegas is talán sokkal inkább lore friendly. Az Obsidian nagyon tudja, hogy kell meglévő RPG univerzumba seggrúgós epizódot összetákolni.


Ami tetszett a New Vegasban, az a hírnév rendszer és hogy sokkal nagyobb a ráhatásod a játék világára. A társaknak is mindnek van egy-egy saját quest line-ja. Ami kevésbé, hogy a hírnév rendszer teljesen helyettesítette a karma rendszert, a fegyvermoddingot kb. fölöslegesnek találtam és a környezetet kevésbé érdekesnek. A sokkal több fegyver sem nagy előny, sosem éreztem, hogy érdemben hozzáad a játékhoz, hogy egy-egy fegyverosztályban 1-3 fegyver helyett 5-6 között válogathatok. Ha specializálódok valamilyen szerepre, általában nincs akkora különbség köztük, hogy adott specializációhoz valamelyik sokkal jobban passzoljon annak ellenére is, hogy alapjáraton rosszabbak a statjai.


Egyébként a Falloutot, akár a 3-at komolysággal vádolni elég érdekes. Teljesen átitatja a fekete humor az egész sorozatot.

2017. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést. Rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy a Fallout 3 világa, megjelenítése sokkal "keményebb", harsányabb, jobban visszaadja a háború utáni érzést.
2017. jan. 17. 15:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a modokkal szintúgy elérhető a New Vegasban használt fegyver bővítés, illetve a Fallout 4-ben elérhető crafting, azaz minden szemetet be lehet darálni és átalakítani bármivé. Azt hiszem a FO3 mod neve Clutter Crafting, egész jó. :)
2017. jan. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!