Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » League of Legends kérdések,...

League of Legends kérdések, kezdő vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tegnap kezdtem játszani a LoL-al, de nagyon nem vagyok otthon benne.. Ez az első RTS játékom, még sose játszottam ilyennel. A problémám tömören: Ölni akarok, de nem tudok. A tutorial után, az első játékom pvp volt, ahol meg is kaptam a magamét chaten.. Azóta már több coop vs ai-t nyomtam., de a rekordom 1(!) kill volt.. Hiába nyomom rá az ellenségre minden képességem, alig sebzem.. Bezzeg ha ő kap el legalább a fél hp-m bánja.. És ezek csak botok.. (beginner) Vettem a kék cuccból pár champ-et, de egyikel se megy.. (Nasus, anivia, morgana, tryndamare) Szóval úgy átfogóan kéne pár tipp, segítség, meg úgy az alapok amit tudom kell. (Pl.: mit számít az hogy top, mid, vagy botra megyek?) Köszi..

2018. júl. 30. 00:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még az is érdekelne hogy a beállításokban érdemes e valamit állítgatni, meg néha játék közben jó nettel, Atempting to reconnect-et dobja fel, de várhatok egy órát is akkor se csatlakozik újra, ezért ki kell lépnem meg vissza.. Ez mért lehet?
2018. júl. 30. 00:52
 2/6 anonim ***** válasza:

1. a játék nem ölésre megy. Az a bronzosok mentalitása. A játék arra megy, hogy lerombold az ellenfél bázisát. Ezt úgy is el lehet érni, hogy szinte nem is ölsz.


2. Farmolni kell legelőször megtanulni. Keress rá youtubeon "lasthit". Biztos van róla videó. A lényeg hogy a végső csapást te ütöd a minionra akkor te kapod a goldot, ezért mindet neked kell megölnöd az utolsó ütéssel.


3. itemeket veszel és megtanulod melyik mire jó


Meg ugye közbe a championod skilljeit is tanulod.

2018. júl. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a minionok alig adnak pénzt, ezért kéne kil.. Ha meg nincs pénzem, nem tudok jo itemeket venni.
2018. júl. 30. 01:17
 4/6 anonim ***** válasza:

2-3 minionwave az egy kill. A farm az fontos.

Sok gyakorlás kell hogy hozzászokj és betanuld a champek képességeit és tudd mire számíthass. Addig is próbálj sokszor dodgeolni balra-jobbra hátra mozgasd kiszámíthatatlanul az egered és válassz ki egyetlen champet akihez raszkodszhatsz és megfigyeled a körülötted történéseket.

Rangedet ajánlok mert az biztonságos érzést ad, és nem kockáztatsz teamfightokban, de valami jó tanky topos se rossz.

Annie és Garen könnyebb mechanizmussal rendelkezik és egyszerűbb lehetőséget adnak a játék hozzászokására.

Bejelölhetsz és játszhatunk vagy akár csak kérdezhetsz ha akarsz. Úgysem csináltam még meg az egyik missionom, hogy egy lvl 15 alattival botgamezzek. Missziókkal gyorsabban szerezhetsz BE-t meg vannak egyedi jutalmak. Gondolom ezzel a missionnal ösztönzi a Riot a playereket, hogy barátokat toborozzanak, csak hogy az enyéim nem érdeklődnek :c

Írj priviben ha akarsz.

Miden assasinok és ranged magek vannak, akik vagy nagyon jó teamfight damageval, outplay lehetőséggel, vagy jó cc-vel(crowd control) rendelkeznek.

Topon általában tankyk, de ha a supp és a jg is tanky már akkor pl Teemo az jól countereli a melee tankokat, de jg segítségével bárkit be lehet választani ha jó vagy vele.

Boton adc-k vannak, akik erős autoattackal gyorsan kivégezhetik, ha valaki hibázik és fut előle. Ezrelal az egyyetlen adc aki mage, de jól tud kiteolni teamfightban. Mindegyik adc másban jó és mások az előnyei:

[link]

Suppok azok cc-vel, shieldelel vagy tankozással segítik az adc-t.

2018. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A minion nem ad sok goldot? az elején 3, a végén 2 minion hullám last hitelése felér egy killel. Tehát kb 20 minion megölésével (last hit, szokták cs-nek is hívni (creeps), tab lenyomása mellett a kiválasztott karaktered arcképe melletti számok) annyi pénzt kapsz, mint egy killel.


Ha nem sikerült ölnöd, akkor is van pénzed. Ha ott állsz az ellenféllel egy lanen, de egyikőtök se öli meg a másikat, bizony az nyeri a lane-t, akinek több farmja van (last hite), mert annak több a pénze, előbb vesz erősebb tárgyakat és lenyomja a másikat. Ezt keményen gyakorolni kell, az elején ha a 6 creepből legalább 3-at elviszel, már jónak mondható. 20 perc alatt kezdőként 100-120 farm nagyon jó, ez azt jelenti, hogy 5-6 ölésnyi pénzed van csak azzal, hogy odafigyeltél.


Fontos, hogy nem kell tolni a lane-t, jobbra-balra szaladgálj csak a hőssel a minionok közelében, majd ha valamelyik ellenséges minion már a halálán van, akkor te vidd el egy last hittel.


Kezdő hősnek szerintem Annie kiváló, mert ha Q-val last hitelsz, akkor visszakapod a manádat. Nem kell rárongyolni az ellenfélre, szépen farmolgatni kell, ha betámad akkor elsütsz rá pár képességet és kész. Ha piszkálni (avagy poke-olni) akarod, használd csak az alap ütést, lehet hogy nem sok, de mikor 20. alkalommal ütögeted meg már megy le a HP-ja.


Top a felső ösvény (lane), ide általában tank/offtank melee hősöket visznek, 1v1 van normál esetben. Van Jungle, ő nyilván az ottani szörnyeket vadássza le, illetve besegít 1-1 lanen. Mid egy rövid lane, ide szokták többségében az AP-s karaktereket vinni, persze itt is vannak kivételek, mint Yasuo vagy Zed. Bottom, röviden bot lanen szokott lenni 1 adc, aki távolsági és az alap lövéssel sebez, illetve egy support, aki támogatja az adc-t, védi, lebénítja az ellenfelet, stb.

2018. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek sokat segítettek :)
2018. júl. 30. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!