Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért jönnek sokan azzal,...

Miért jönnek sokan azzal, hogy egy gaming PC rosszabb a konzolnál, mert 1-2 évente le kell cserélni?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy jó gaming PC-t, akkor az nekem eddig mindig kibírt minimum 5-6 évet és majdnem minden fut ultrán, esetleg újabb címek "csak" high-on. Mit kell ezen kötelezően 1-2 évente lecserélni? Ha PC és konzol vita van bárhol, akkor mindig azzal jönnek, hogy "mert PC-t évente cserélhetsz". Esküszöm egyetlen egy gamer ismerősöm sincs, aki 1-2 évente cserélné a gépét, vagy a részeit. Mindenki éveken át használ egy gépet. Honnan jön ez a félreinformálódás, hogy egy gaming PC-t ha nem fejlesztesz minden évben, akkor már elavult és semmi sem fut majd rajta?
2018. aug. 3. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdés kinek mi kell. Ha valakinél a cél 4k ultra beállítás, akkor az sokba kerül.

Egy mai átlagos PC ára simán 250e körül mozog, ez már 2db konzol ára, ha úgy nézed. Ezek után, hogy neked elég a medium, esetleg low beállítás is egy 3 év múlva megjelenő játéknál, egyéni ízlés kérdése.

Ha a korábbi konzolokat nézed, ott viszont tényleg egy 10 éves xbox 360 futtatta a végén rá megjelent játékokat, ezt PC-nél nehéz elmondani.


Tipikusan az a jellemző, ha valamikor sokat költesz a gépre, az időt állóbb. Az én gépem pl simán van fél millió mindennel együtt, de már 4 éves és a mai játékokat is viszi ultrán fullHD-ban, igaz ezért vga-t kellett cserélni, de minden más már sok-sok éves benne.


Egyébként ez a PC sokba kerül kb pont ugyan olyan béna kifogás, mint minek veszel konzolt, ha van PC is, sokoldalúbb stb. Akinek konzol kell, vegyen konzolt, akinek PC, vegyen PC-t. Nekem pl van PC-m meg konzolom is, mert vannak játékok, amik csak azok a konzolon érhetőek el, de nem bánom, mert szeretek velük játszani.

2018. aug. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is ki hogyan akar játszani. Egy konzol megjelenésekor kb. 160k, és bírja legalább 7-8 évig. A másik, hogy pl. egy videókártya áránál olcsóbban vettem konzolt, úgy, hogy a konzol ERŐSEBB annál a bizonyos kártyánál.


Szeretem a PC-t is egyébként, van is, de drága mulatság.

2018. aug. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen drágább, ezzel nem is vitatkoznék. De rengeteg emberben él az a tudat, hogy egyszerűen eltelik 1 év és újítani KELL a PC-n. Jó kijött egy új kártya, de az nem azt jelenti, hogy meg is kell venned. Megveheted, persze, akár havonta is újíthatsz a gépeden, ha van rá pénzed, de egyáltalán nem szükséges.
2018. aug. 4. 08:32
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Én játszom PC-n és a két nagykonzolon is (a Nintendo meg bässza meg az anyját a hülye gimmick konzoljaival meg a 25 ezer forintos kartondobozaival), szóval mint valaki, akinek vannak tapasztalatai mindkét fronton és igénye, hogy PC-n se 720p-ben lowon nyűglődjön, szerintem a véleményem valamennyire mérvadó.


A konzolok és PC között hosszú távon nincs eszetlen nagy árkülönbség, de a PC drágább és ez tény. Konzolból a hardver olcsó és bár fizetős a multi, a havonta az előfizetésért járó ingyen játékok és egyéb kedvezmények simán kompenzálják. A játékok valóban drágábbak, de nem annyival, mint a hardcore PC fanboyok szeretik beállítani. Hacsak nem hipermarketekben és Media Marktban vásárolnak, de akkor meg a PC játékokat is túlárazva veszik. Ha meg a PC legolcsóbb alternatíváit hasonlítják a konzolok legdrágábbjaihoz, akkor meg csak simán manipulatív szemétládák.


Szóval igen PC-n a hardver drága. 8GB RAM és egy korrekt videokártya belekerül egy teljes konzolcsomag + 1 hónap prémium előfizetés + nem ritkán 1db játék árába, és akkor azzal még sehol nem vagy. És az az egy korrekt videokártya még tényeg csak az a szint, amit másfél-két éven belül garantáltan cserélned kell, ha tartani akarod a lépést a játékokkal. A hardver többi része szerencsére nem avul olyan gyorsan. Egy JÓ proci (i5-i7, ami kipróbált) egy évtizedig is kihúzhatja, ha megvan a 8GB RAM, akkor megint csak nem mostanában lesz kevés, merevlemeznél és SSD-nél inkább csak a méret a lényeg, de a videokártyát, ami a felső-középkategóriától kezdve egyesével is egy konzol ára, azt tényleg 2-3 alkalommal cserélni kell egy konzolgeneráció alatt.


A jelen generációs konzolok jöttek 2012-13 környékén. Akkoriban egy kifejezetten korrekt budget kártya volt a HD7850/70 és a GTX660/Ti 50-70 ezer forintos áron. Mire elég ez ma? Nekem is volt ilyen kártyám, szóval tudom, hogy már 2-3 éve érdemes volt volt lecserélni.


A probléma az, hogy a hardcore PC fanbolyok egyszerre érvelnek azzal, hogy a PC olcsó és azzal, hogy sokkal jobb a grafika. Ez nem így megy. Ez nem egy és szituáció, hanem egy vagy. Vagy olcsó a PC, vagy jobb a grafika.

2018. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 74%-os értetlenül leszavazott illető kommentjét azzal egészíteném ki, hogy grafikától és FPS számtól függ hogy valaki ilyen gyorsan akarja e cserélni a középkategóriás videókártyáját. Ha elég a low grafika, alacsonyabb felbontás, 30 FPS, ezek az "olcsóbb" videókártyák is évekig húzzák, csak kérdés hogy megéri e.
2018. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!