Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez hogy van a Hollókirály...

Ez hogy van a Hollókirály (Maggie Stiefvater: Hollófiúk 4. ) végén? (SPOILER)

Figyelt kérdés

A Hollókirály végét lespoilerezem, szóval ha még nem olvastátok, akkor ne nézzétek tovább ezt a kérdést.


Szóval a könyv végén,

beteljesül az átok, de utána Gansey újra feltámad és boldogan élnek Blue-val. De egy dolgot nem értek. Ezután már megcsókolhatják egymást, vagy még mindig érvényben van az átok és egy csóktól Gansey megint meghalna?



2019. aug. 4. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Blue nem igazán csókolhatta meg először még egyszer, és az átok csak az első csókra vonatkozott.
2019. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

A könyvben nincs rá válasz.

Meg még sok más kérdés is felmerült bennem.

Nagyon összecsapott lett a vége, ahhoz képest hogy 4 egész könyvön keresztül húzódik a történet.. Fél bekezdésben lezárta az író és szevasz.. Én kiaksdtam, hogy nem magyarázott meg semmit.


Pl az egész sorozat úgy kezdődik hogy Blue látja Gansey szellemét a hollós aglionbys pulcsiban (amit mint később kiderült Henry adott rá) és vizes volt a válla. Na de ez a beszélgetés hogy "Hogy hívnak? - Gansey. Ez minden amit mondhatok." Na ez marhára nem történt meg később. Ezzel a jelenettel mi lett a Hollókirály könyvben?

2020. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

(Előző vagyok.)


Ja, és mi a fene van ezzel a "3 alvó van" dologgal?? Merthogy az egész harmadik könyv (Kék liliom) erről szólt hogy mindegyik jós rokon mondogatta hogy "3 alvó van! Az elsőt nektek kell felébreszteni a harmadikat pedig ne ébresszétek fel!"


Talán nem pontos az idézet, de a lényeg ez volt. A harmadik alvó volt a démon, akit sajna felébresztett Piper meg Neeve. A középső akiről nem beszéltek az volt Glendower lánya Gwellian. És az első lett volna elvileg Glendower!! Csakhogy ő halott volt, nem aludt. (Mint kiderült a sorozat végén...)


Szóval akkor mégis mit jósoltak ennyire félre folyton a 3 alvóval ha nem is volt 3?? Csak engem idegesít ennyire ez a sok logikai baki amit az írónő elkövetett?


Végigszenvedtem a 4 könyvet mert eleinte érdekes volt felkeltette a kíváncsiságom, aztán már csak azért olvastam hogy hátha kiderült végre valami abból a sok rejtélyből.. És akkorát csalódtam a végén. Annyira össze lett csapva. Nem lett megválaszolva kb semmi...


Pedig a másik könyvsorozata a Mercy falls farkasait nagyon szerettem.

2020. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Levendula98 válasza:
100%
Ajánlom, hogy olvassátok el még egyszer ezeket a csodás könyveket, újra, alaposabban figyelve, elmerülve és összekötve a szálakat. Minden kérdésre megvan a válasz bennük, még így is tudom, hogy 1-2 éve nem olvastam őket újra.
2022. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezzel kedves 4. te sem válaszoltál meg semmit. "Olvasd el újra és rájössz.. " Tipikus semmitmondó szöveg 😒🙄
2022. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!