Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek hozzá az első...

Hogyan kezdjek hozzá az első könyvemhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy könyvet írni, csak nem tudom hogy hogyan vegyek ihletet, és hogy hogyan kezdjek hozzá az egészhez. Valaki leírja nekem? Már az is elég ha leírjátok hogy hogyan vegyek ihletet, mert ez a legfőbb problémám.

2019. aug. 12. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnél könyvet írni, ha nincs ihleted? Mármint akkor miről akarsz írni?
2019. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így szerintem sehogy sem, mert sajnos a semmiből nem fogsz tudni írni még egy novellát sem. A ihlet mindig megelőzi az írást, nem fordítva. Jó vannak ismert írok, akik képesek sorozatban gyártani az előre mondjuk így legyártott panelekből a regényeiket (pl. Agatha Christie könyveinek jó felét a kiadó kedvéért írta, meg a pénzért), de ahhoz is az kellett, hogy korábban kialakuljon egyáltalán egy stílusuk, amit utána később használtak.

Szerintem döntsd el, hogy egyáltalán miért akarsz regényt írni, aztán ha rájössz, akkor vágj bele csak.

2019. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"pl. Agatha Christie könyveinek jó felét a kiadó kedvéért írta, meg a pénzért"


Ez megmagyarázza, miért olyan sok az önismétlés bennük, visszatérő motívumok, történések.

2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi ihleted, miért akarsz könyvet írni? Az más, ha már van, csak nem tudod, hogy láss neki, vagy a részletek kidolgozását nem tudod, hogy csináld. De ha semmi elsöprő ötlet, hogy hú ezt meg kell írnom, mert olyan jó sztori, akkor mi értelme?
2019. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a lehetőségeket a világban, amiből el tudsz indulni. Legyen ez egy zeneszám szövege, egy mozdulat, akármi. Meg leginkább olvass. Sokat. Ha van már egy alap ötleted, abból ki tudsz indulni és ha elkezdesz gondolkozni rajta, akkor egy idő után lesznek újabb és újabb ötleteid hozzá. Ha akarsz, írj és dumálhatunk még ezzel kapcsolatban.
2019. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ha lesz egy kis időd. És egy jótanács: Egri Lajos - A drámaírás művészete.

Mindegy mit akarsz írni, ez a könyv egy ajándék. Aki ezt elolvassa annak nem lehet később jóvátehetetlen problémája az írással.

2019. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Először is azért szeretnék írni, mert szeretném fejleszteni az angol tudásomat, és van is egy amerikai egyetemi professzor, aki kijavítaná angolul a regényemet. Van egy ötletem, csak nem tudom hogyan kéne kidolgozni.
2019. aug. 13. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress rá interneten. Vannak ilyen karakter kérdőívek, meg olyan oldalak, amik segítenek kidolgozni a karaktereket, világot. Mármint leírják, hogy mi a fontos, amikor egy világot akarsz építeni, stb. Rengeteg ilyesmi oldal van az interneten, szóval hajrá. :)
2019. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!