Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehet egy saját magunk...

Hogyan lehet egy saját magunk által írott történetet érdekessé, izgalmassá tenni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy könyvet, vagy inkáb egy kisebb történetet. Eddig 5 fejezet van meg. Kissé egyhangúnak érzem... Ez a második könyv, amibe belekezdtem, de úgy érzem javítani kéne még rajta valamit. Egyébként egy álmom szerint kezdtem el írni, persze változtattam rajta dolgokat, hogy valamivel értelmesebb legyen.


Története:

Jessica Hill 15. születésnapja hajnalán szembenéz a halállal. Egy szellem látogatott el hozzá. Ez a szellem úgy nézett ki mint a kaszás. Ám Jessica életben maradt, de szellemé vált. Senki sem látja őt, egyetlen ember sem. De amit Jessica nem ért, hogy holtteste sehol sincs. Szellemként visszamegy az osztályába tanulni, ám oda egy különös új diák érkezik: Brian Harrisson. Furcsán viselkedik, ugyanis folyton Jessicát nézi. A lány nem érti, hogy mért nézi. Most akkor látja, vagy sem? Mindaddig bizonytalan, míg Brian oda nem megy hozzá. És eztán következnek csak a zűrzavarok...


2010. júl. 18. 17:39
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
jó, bocs
2010. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem kell bocsánatot kérni, csak feltetted a kérdést... Egyébként sok mindent olvastam már.
2010. júl. 18. 18:00
 13/27 anonim ***** válasza:

A Szellemekkel suttogóban is látja a csaj a kísérteteket, érdekes, azt miért nem hozzák fel? :O XD És hűha tudok egy könyvet, ami hasonló, mégsem mondom lopásnak ezt a történetet.

Amit javasolnék: gondolkozz el mi illik a történetbe, mi újat tudnál belecsempészni. Ha az előzőekben egy rejtélyes mellékszált nem aknáztál ki eléggé, most megteheted. Próbálj ráfókuszálni mivel bonyolíthatnád a cselekményt, ám ha nem tudsz semmi újat beleszőni már, jobb ha lezárod. Az írásban az a szép, hogy amíg ihletet ad valami, szárnyal a fantáziád, és az ujjaid maguktól pötyögik be a szavakat. Viszont ha rágörcsölsz nem tudod hozni azt a színvonalat amit elkezdtél, és nem is érzed már ugyanolyannak olvasatra sem.

2010. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Na jó, értem már mért értitek félre és hasonlítgassátok az egészet másokhoz :) Bár félek, most majd a inkább Twilight koppintásnak fogjátok gondolni...


Szóval amit elfelejtettem leírni, az az, hogy Brian vámpír, és azért látja Jessica szellemét. Bár Brian úgy látja Jessicát, mint egy élő embert, tehát nem iylen fehér akármit. Csak ugye furcsa lesz neki, hogy más nem veszi észre. És bejelentik az iskolában a lány eltűnését, és utána pedig rájön, hogy Jessicát látja. De mivel Brian a holtak szellemét sose látja, így utána jár, hogy csak azokat látja emberi alakban, akik nem igazán haltak meg. Úgymond élő-holtak, ami azt jelenti, hogy Isten nem tudja mit kezdjen az ember lelkével: nem akarja magához hívni em, de azt se akarja, hogy a földön éljen testestől lelkestől. A végén Jessicát véglegesen el akarják pusztítani: egy újabb gonosz szellem jött érte, akit az Ördög küldött érte. Brian megpróbálja elmenekíteni a lányt, de a szellem még nála is gyorsabb. Az utolsó pillanatban Brian megmenti Jessica életét, átváltoztatja és a szellem eltűnik. És majd még valami kis befejező :)


Szóval ilyesmire gondoltam, bocs, hogy a leglényegesebbeket nem írtam le az előbb.

2010. júl. 18. 18:45
 15/27 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik

eltudnád küldeni nekem valahogy az egészet ?:D amit eddig írtál ?:D

2010. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Persze, elküldhetem :) Csak adj meg egy légyszi egy e-mail címet.
2010. júl. 18. 20:24
 17/27 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként köszönöm a 18:06-osnak és a 18:45-ösnek, mert sokat segítettek :D
2010. júl. 18. 20:28
 18/27 anonim ***** válasza:
Nekem is elküldenéd privátba? Szerintem jó lesz, érdekes. :) (Bár szerintem vámpír helyett lehetne valami más lény Brian.)
2010. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

19:17 vok

küld el privin :D

2010. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18:45 és szívesen. A bevezetőben egyébként arra céloztam, hogy nincs új a Nap alatt, bármit kitalálhatsz, hasonlítgatni fognak ígyis-úgyis.

Most hogy egészben látom a történetet annyi segítséget még adnék, hogy kiemelek pár részletet.


1. Ha Brian vámpír, miért csodálkozik rajta hogy mások (gondolom az emberek a suliban) nem látják a lány szellemét. Hiszen a természetfelettire ők kevésbé fogékonyak. Róla sem tudják, hogy vérszívó gondolom. Felvetődik továbbá a kérdés (bennem) hogy járhat iskolába, nem ég el a napon, stb? Vagy ez egy kifejezetten vámpírsuli?

Ha a vámpírok sem látják, és ő hirtelen elkezdi, az oké.


"bejelentik az iskolában a lány eltűnését, és utána pedig rájön, hogy Jessicát látja" Ha mint élő embert látja, nem kell rájönnie, mert felismeri azonnal, úgy lenne inkább reális a rájövés, ha kezdetben mint áttetsző fehér füstöt, jelenést látná, majd később körvonalazódna előtte a lány teljesen. Nem akarok ötleteket adni, szeretném ha úgy alakítanád a sztorit, ahogy neked tetszik, csak nekem furcsa a részlet, amit megfogalmaztál.


A "gonosz szellem" lehetne démon. Őket imádom. Főleg ha egy szexi férfi képében jelennek meg.xd


Már csak az a kérdés, hogy egy anyagtalan szellemet hogy változtathatna át a vámpír, hogy az ismét fizikai valót öltsön. Ezen is szerintem gondolkodj el.


Mára ennyit. Remélem valamennyit még tudtam segíteni.

2010. júl. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!