Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire érdemes dolog írni?

Mennyire érdemes dolog írni?

Figyelt kérdés

Szeretek írni, de két lassan nagyon nem megy. Szinte semmit sem írtam az ez idő alatt.

Mikor pedig géphez ülök írni gyakran agyalok azon, hogy teljesen felesleges, amit csinálok.


2020. jan. 4. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Számomra érdemes, szeretem csinálni. Kikapcsol, izgalomba hoz, lelkesítő és megnyugtat. Sosem éreztem még, hogy felesleges lenne.

Nincs azzal baj, ha így érzel. Gondold át, van-e valami, amivel szívesebben töltené azt az x időt, amit az írásra szánsz, és próbáld ki egy hónapig. Ha utána hiányzik az írás, folytasd, de ha másban jobban érzed magad, akkor se érezd magad rosszul, van más, amit élvezel, és az a lényeg.

2020. jan. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jobban belegondolsz, rájössz, hogy bármilyen tevékenységet láthatsz akár feleslegesnek, akár értékesnek is. Nem azon múlik, hogy pénzt kapsz-e érte vagy sem.

Neked mi a fontos? Az hogy pénzt keress, hírnevet szerezz, másoknak segíts, színt/értéket vigyél a saját életedbe, jól érezd magad stb.? Ezek alapján könnyebb dönteni.

Na meg az sem mindegy, milyen szinten műveled, mit akarsz kezdeni vele. Hobbiként egészen biztosan nem felesleges, mert értelmesebb időtöltés mondjuk, mint a piálás frissen tartja az agyat (szerintem az időskori demencia egyik legjobb ellenszere), és minimum a te számodra még rengeteg pozitív hatása lesz akkor is, ha nem válik a hivatásoddá. Másféle munka mellett is lehet művelni, nem egy író van, akinek így jelennek meg írásai, könyvei.

2020. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy számodra mit jelent az értelmes kifejezés. Ha milliárdos akarsz lenni, az írásból, akkor tényleg hülyeség. De ha magad szórakoztatására írsz akkor hasznos elfoglaltság.
2020. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!