Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvolvasás angolul?

Könyvolvasás angolul?

Figyelt kérdés
nem rossz az angolom de szokincs meg nem a legnagyobb. Warcraft konyvet szeretnek vennines olvasni, mennyire nehezek?

2020. jan. 20. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm,inkább a szókincs készleted lenne erősebb ilyen szempontból.


Én nem igazán javaslom.


Bár a google meg a szótár a barátod.

2020. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nagyon erőltetik a nyelvtant, de valójában a szókinccsel többre jutsz, főleg olvasásnál. Első körben könnyített olvasmányokkal vagy gyerekkönyvekkel próbálkozz, akkor kiderül, mennyire megy ez neked.
2020. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a nyelvtanom az tokeletes, csak szokincs nem a legnagyobb
2020. jan. 20. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a szókincsed, akkor lehet, hogy jobban járnál, ha először képregényeket próbálnál olvasni. Nincsenek leírások, csak párbeszédek, amiket sokkal könnyebb lefordítani, és a képek miatt sokkal könnyebb megérteni a történetet, mintha csak szöveget olvasnál. Illetve vannak Warcraft képregények, ha pont ez a téma érdekel.
2020. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De ha mindig csak olyan könyveket olvas, ami pont megfelel a szókincsének, akkor a szókincse soha nem fog bővülni, nem?

Előbb-utóbb egyébként is meg kell tanulnia új szavakat és akkor már nem jobb ha kontextusban látja őket?

Vegyél meg egyet és kezd el. Lehet elsőre nehezen fog menni, de nyelvet tanulni nem igazán lehet úgy, hogy kikerülöd az új, ismeretlen szavakat.

Mondjuk kezdj egy olyannal, aminek van magyar fordítása esetleg és akkor együtt olvasod a kettőt. Egyszerűbb, mintha mindig szótáraznál.

2020. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam a képregény olvasást, mert nekem annak idején nagyon bevált, rengeteget tanultam belőle. Én is először könyvvel próbálkoztam (Harry Potter, aminek aztán tényleg nem nehéz a nyelvezete), de az első oldalnál feladtam, mert majdnem minden szót ki kellett szótáraznom, és úgy sem sikerült összeraknom a mondatok értelmét. Egy szónak ugye lehet többféle jelentése is, és ezért ha egy mondatban szinte egyik szót se ismered, és mindegyiknél van többféle variáció, akkor kezdőként elég nehéz minden szónál összeszedni, hogy most melyik jelentést is kéne figyelembe venned, és mi lesz a teljes mondat értelme, főleg ismeretlen történetnél. Ezért is jó a képregény, mert a képek segítenek, de tényleg jó megoldás az is, ha mellette magyarul is olvasod, vagy ha olyan történetet olvasol el angolul, amit már ismersz.
2020. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ertem de azert kozel sem kezdo a szokincsem. Peldaul a jatekban a kuldeteseket mind ertettem es eltudtam olvasni angolul.
2020. jan. 20. 16:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze te tudod legjobban megítélni, hogy milyen szinten állsz. :) A játékbeli küldetések szövege azért jóval egyszerűbb, mint a regényeké. A Warcraft könyvek nyelvezete kb. annyira nehéz, mint bármelyik ifjúsági regényé. Ha úgy érzed, megbirkózol vele, akkor kezdj bele egybe. Legfeljebb ha nagyon nem megy, akkor félreteszed későbbre. (Nyelvtanulástól függetlenül, ha szereted ezt a világot, akkor érdemes Warcraft képregényeket elolvasni, szerintem egész jók, és kiegészítik a játékok történetét.)
2020. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az idegen nyelvű olvasás mindig nagyon jó! Kezdj bele bátran. Nem kell minden szót kiszótárazni, csak olvasd, és egyre többet fogsz érteni.
2020. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az adott könyvet, csak annyit szeretnék hozzátenni a témához, ami nekem nagyon bevált, hogy ne állj le minden egyes ismeretlen szónál szótárazni, amit tudsz, azt próbáld meg a szövegkörnyezetből kikövetkeztetni, mit jelenthet. Hosszútávon sokkal hatékonyabb módszer szerintem.
2020. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!