Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Harry Potter kiegészítő...

Melyik Harry Potter kiegészítő könyvvel kezdjem, szerintetek?

Figyelt kérdés

A HP köteteken túl vagyok, és gondoltam nekifogok ennek a háromnak. Kíváncsi vagyok, nektek ezek közül melyik tetszett a legjobban:


A kviddics évszázadai

Bogar bárd meséi

Legendás állatok és megfigyelésük



2020. febr. 12. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Legendás állatok tetszett a legjobban. Tele fan Harry és Ron jegyzeteivel szóval kicsit érdekesebb (és viccesebb) mint A kviddics évszázadai.

Amúgy nem kell tervezgetni nagyon, melyiket olvasod el előbb, mindegyiket el lehet olvasni max. egy óra alatt.

2020. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Legendás Állatok két kiadásában tényleg vannak megjegyzések Harryéktől, az ujban viszont nincsenek, cserébe van egy előszó, asszem Göthétől. Érdekes könyv az elején egy kis varázsló törivel a lényekkel kapcsolatban, majd abc sorrendben a lények következnek és szakszerű leírásuk róluk. A réginél itt dobja a hangulatot Harryék hukyulese, az újban magyarosítva vannak azok a nevek amik az elsőnél még le voltak védetve. Ha nem tudod, hogy mennyire tetszene, olvass bele wikipedian, kb az egész fent van. Ha nem jön be, ott olvasd végig ha azért érdekel annyira, ha igen, érdemes megvenni.

Bogar bard meséi 5 mesét tartalmaz, ha jól emlékszem, ebből egy a már ismert halál ereklyéis. A mesék végén mindig Dumbledore elmélkedése olvasható, amiben lévő ja a tanulságot es ír a varázslók ehhez kapcsalodo szokásairól, erdekessegekrol.

A kicddics évszázadai egy történeti áttekintésel kezdődik, az első seprukrol ír és ág első kviddics játékokról. Kiderult, miért aranycikesz az aranycikesz, miért nem fáj a varázslók segge a seprun es ki írt először a kviddicsrol. Nagy Britannia és Írország csapatainak listája is benne van rövid leírással róluk, valamint a világ többi országát is említi, akik jeleskednek ebben a sportban. A sepruk kb 100 éves múltját is atveszi, koruljarva a híres márkák megalakulasat, és hibáikat. Az új kiadás itt is leforditva tartalmazza az új szavakat, csapatok nevét, stb, ebből ezt érdemes szerintem venni, jobb, ha egységes egy könyvön belül. Azt hiszem, ez is fent van a Wikipédian, szóval bele tudsz olvasni:)

2020. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bogar bárd meséi vagy a Legendás lények. Talán a bogár bárd kellemesebb de mindkettő jó.

Kviddics évszázadai nekem nagyon száraz volt.

2020. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. febr. 15. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a legendás tetszett jobban.

Ha érdekelnek a fanficek, nagyon ajánlom a Nurmengard-trilógiát (eleje: Harry Potter és a Negyedik Torony), kimondottan élveztem. Ez további 3 500-600 oldalas történet :-)

2020. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: eddig egyetlen HP-s fanficet sem olvastam, de annyit tudok, hogy van valamiféle Merengő oldal, ahol össze vannak gyűjtve/feltöltve :)
2020. febr. 15. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!