Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kiktől, és mely műveket...

Kiktől, és mely műveket 'kötelező' elolvasni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, rengeteget olvasok, mégis rádöbbentem, hogy az úgymond klasszikusok, vagy alapműnek számító könyvek legtöbbjét nem olvastam, vagy még csak nem is hallottam róla. Szeretnék a magyar irodalomról egy átfogó képet kapni, amit a gimnáziumi tananyag egyáltalán nem ad meg. Ezért most összeállítok magamnak egy listát, és ebben kérném a segítségeteket.

Előre köszönöm mindenkinek, aki szán rám az idejéből.



2020. febr. 23. 15:59
 1/6 anonim válasza:
0%

[link]


[link]


E. H. Búcsú a fegyverektől

2020. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Tolkien: Gyűrűk ura

Rowling: Harry Potter

2020. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Ez így nagyon nehéz, hiszen a "kötelező" irodalom annyira szerteágazó, hogy szerintem inkább csak mindenki a saját preferenciáit tudja ajánlani neked, mint ahogy én is.


Szerintem az alapműveltséghez tartozik Poe költészete és novellái,


Boccaccio Dekameronja,


Shelley Frankenstein-je,


Goethe Faust-ja, Lowecraft művei,


Oscar Wilde-tól a Dorian Gray arcképe


Dickenstől a Twist Oliver,


Jules Verne-től szinte bármi


Ranpo-tól A törpe és az Arany maszk,


Karl May-től Az ezüst tó kincse


Stevensontól A kincses sziget,


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ahogy írtam is ez egyéni preferencia kérdése, egyénfüggő, ki mit emel ki a világirodalomból.

2020. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen ebben igazad van, de én a magyar irodalomról, tehát magyar írók műveiről beszéltem most
2020. febr. 23. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Látod? Nem elég, ha olvasott vagy, ha szellemileg fogyis vagy és nem értelmezed a szöveget csak égeted magad :D. Persze, oda is írtad, hogy magyar... én meg átsiklottam felette :)


Magyar művekből számomra Kosztolányitól az Esti Kornél,

Illyéstől a Puszták népe, Petőfitől az Apostol, Krúdy-tól szinte bármi.

2020. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 belapus ***** válasza:
44%

Nem tudom, hogy pontosan kik vannak most ( pláne nem, hogy kik lesznek az új NAT szerint ) benne a kötelezőkben, de próbálok valamiféle listát adni inkább csak az írókról:

- Benedek István,Berkesi András, Csurka István, Esterházy Péter, Fekete István, Hankiss Ágnes, Karinthy Frigyes, Lőrincz L. László ( Leslie L. Lawrence ) Márai Sándor, Moldova György, Rejtő Jenő ( ?! ), Spiró György, Szabó Magda, Szilvási Lajos, Zsoldos Péter, Vámos Miklós, Vavyan Fable, Wass Albert.

Vannak benne "komoly" és kevésbé "komoly" irodalmat művelők is.

2020. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!