Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a könyvemről?

Mi a véleményetek a könyvemről?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a második könyvemet és érdekelne a véleményetek. A címe Hét kulcs őrzői, két része van és Wattpaden írom. Azt tudom hogy sok helyesírási hibám van, ezekért előre is bocsánat és próbálok figyelni rájuk.

1 rész: [link]

2 rész: [link]



2020. márc. 3. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy könyv volna? Egy fejezet másfél, két oldal? Én ezt nem nevezném könyvnek.
2020. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Cuki, tök kezdetleges, de cuki. Gyakorolj sokat, olvass sokat, lehetőleg ne csak tipik tini regényeket. A vesszőkre figyelj jobban. És én személy szerint azt tanácsolom, hogy egyelőre ne publikálj sehol, mert sok pozitív visszajelzést nem fogsz kapni. Nem bántás, tapasztalat. De ha szereted csinálni, ne hagyd abba. Idővel, meglátod, rengeteget fogsz fejlődni, és tök nosztalgikus (meg azért egy kicsit cringe) lesz visszanézegetni az ilyen korai írásaidat. :)
2020. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, igen ez nem egy könyv, hanem csak egy történet és egyébként több olyan könyv is van ahol az első fejezet kettő vagy másfél oldal.A többi rész átlagosan kilenc a oldal. Második válaszolónak nagyon köszönöm a válaszát.
2020. márc. 5. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első fejezetét olvastam el, mindjárt megyek tovább.

Egyrészt tényleg olvasd át párszor, hogy ne maradjanak helyesírási hibák, akár meg is kérhetsz valakit, hogy nézze át. A pont után hagyj szóközt.

A történetről: a leírás érdekes, látok benne fantáziát. De nagyon gyors vagy. Ez a fejezet akár háromszor, sőt négyszer ilyen hosszú is lehetne. Így, ahogy most van, egy kicsit kusza adathalmaznak tűnik. Neked jó, karaktersablonnak, de az olvasóknak ne így add el. Nehéz megjegyezni a sok infót, és így még picit unalmas is. Keress rá a mondjam vagy mutassam módszerre. Van, amikor elég, és jobb is mondani, de többnyire az a jó, ha mutatod. Ami itt lehetne valami ilyen:


"Azt hittem, sosem fog megszólalni a csengő. Öt hét van hátra az iskolából, de olyan, mintha egy örökkévalóságig kellene még járni. A matektanár gyorsan elhadarta a leckét, en pedig lefirkantottam a füzetem szélére, majd felpattantam, búcsút intettem a többieknek, és lesiettem az aulába, onnan pedig ki a suli elé. Erősen fújt a szél, így a gesztenye színű hajam rögtön a képemben landolt. Megigazítottam a frizurámat, és körülnéztem, hátha megpillantom Gilberta néni zöld Hondáját. Épp akkor kanyarodott az iskola elé, így kinyitottam az ajtót, és beültem mellé.

- Őrült egy idő van - szóltam, és ezt megerősítve, lassan esőcseppek hullottak a szélvédőre.

- Pedig tegnap még úgy tűnt, jó idő lesz - bólintott Gilberta néni, és elindult a kocsival. - Mesélj, Lejla, milyen napod volt?"


Ez csak egy példa a kezdésre, de mint látod, több dolog is kiderül belőle: Lejla és Gilberta néni neve (a vezetéknevüket ráér később is megtudni, de akár nyithatsz olyan jelenettel is, ami az egyik tanórán játszódik, és Leilát kihívják felelni, közben pedig a teljes nevén szólítják); a kapcsolatotuk jó egymással, Lejla szorgalmas diák (felírja a leckét) öt hét van hátra a suliból, a főszereplő várja már, hogy vége legyen és az is, hogy Lejla haja barna.


Az, hogy a nagynénjével lakik, kiderül, ha haza mennek. Ebből következik, hogy valami történhetett a szüleivel. Nem feltétlenül kell kimondani, hogy meghaltak. Elég egy szomorú pillanatban megfognia a kulcsot, ami a szüleire emlékezteti. Az anyja mosolya, az apja illata jár a fejében, és az, hogy hiányoznak neki. Szóval hagyd, hogy az olvasók gondolkodjanak, ne rágj mindent a szájukba.

A lakhely nekem furcsa kicsit, a szereplőknek magyar neve van, de a helység nevek angolul vannak. Ha külföldön vannak, derüljön ki, miért, ezt is lehet akár úgy, hogy Lejlának gondja van bizonyos szavak megsértésével, és akkor ő elmagyarázza valakinek, hogy magyar, és x évesen kerül ide, ezért még azért és nem teljesen érti, amit mond neki a másik.


Gondolom, meg fiatal vagy, 13 körüli, de szerintem van tehetséged az íráshoz. A lényeg az, hogy gyakorolj sokat, olvass sokat, és olvass az írással kapcsolatban is:)

2020. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy ilyen hosszan leírtad mit gondolsz a könyvemről.
2020. márc. 5. 19:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Remélem a többi részről is leírod a véleményed
2020. márc. 6. 07:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a bevezető részt. Nekem a legnagyobb bajom avval van, hogy nagyon sok felesleges információt leírsz, nagyon gyorsan adagolod az infókat, majd mész tovább. Pl.: "A gimnáziumban igazán nincsenek barátaim az összes osztálytársammal jóba vagyok. A gimnáziumba 9.a-ba járok, az gimibe visszahúzódó vagyok, de nagyon jók a vezetői képességeim. Egyébként a gimia ahova járok általános iskolával egybe van építve. Tavaly jeles tanuló voltam most is az leszek."


Na, ennek a nagyrésze tökre feles infó. De ha mindenképp bele akarod tenni ezeket a történetbe, akkor se így egyszerre tedd. Lassan adagold az infókat, részről-részre, úgy sokkal érdekesebb. Meg az, hogy meghaltak a szülei, a nagynénjével él... az ilyen infókat sem kell feltétlen rögtön leírni. Egy kis titokzatosság az elején mindig okés. Meg a helyesírással tényleg vannak problémák, legfőképp a -ban, -ben ragokkal. Pl. az osztálytársaiddal nem jóba vagy, hanem jóban vagy. De ezeken kívül is vannak azért hibák. Gondolom, a Wattpadon írod meg a részeket, nem pedig egy külön programban? Nem ártana. Pl. Word, LibreOffice, OpenOffice stb. Sokban van helyesírásellenőrző, ami hasznodra válhat.


Most nincs időm többet olvasni a sztoridból, de ha érdekel, akkor adhatok véleményt a többiről is. Mindenesetre, gyakorolj. Lesz ez jobb is. :) Illetve továbbra is ajánlom, hogy egy programban írd meg a fejezeteket, a helyesírás-ellenőrző miatt.

2020. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A számítógépemnek az alapértelmezett helyesírásjavítójával javítottam, de az nem a legjobb.
2020. márc. 7. 18:21
 9/10 Barackoshányás ***** válasza:
Én is csak az első részt olvastam el egyelőre. A helyesírásról akartam én is beszélni, de már megtették. A másik dolog, hogy szerintem fura, hogy Forestdale-ben él (már ha a létezőre gondoltál), de mellette magyar neve van. Persze, kiköltözhettek oda, de ez akkora klisé, amit ilyen izgalmasnak tűnő fülszöveg után nem engedhetnél meg magadnak. Ugyanez vonatkozik a szülők halálára is, amennyiben ennek később nem lesz fontosabb szerepe.
2020. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2020. ápr. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!