Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpad : szívesen olvastok...

Wattpad : szívesen olvastok ilyen jellegű életrajzi könyvet?

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 15. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az életrajzi regénnyel a következő probléma van. Amikor olvasunk egy történetet, szeretjük magunkat beleképzelni a szereplő helyzetébe, megpróbálunk azonosulni vele. Az a tudat, hogy ez a személy maga a szerző, azonnal kialakít egy diszkrét távolságtartást, lényegében úgy érezzük, hogy megosztja velünk a tapasztalatait. Nem én vagyok a főszereplő, hanem aki E/1-ben beszél; itt ül velem szemben, és mondja nekem a magáét. Érdekel ez engem? Egy befutott író/művész esetében megtörténhet, hogy igen; hiszen számtalanszor bizonyította már, hogy le tud nyűgözni, érthető, ha jobban meg akarom ismerni magát az embert is. Sokan csak azért írnak önéletrajzi könyvet, mert a kiadóik rádumálják őket.

Ellenben egy kezdő író, egy teljesen vadidegen ember aligha vált ki valamiféle érdeklődést. Neki van egy kemény feladata: meg kell szólítania a közönségét. Képzeld el, hogy odalép hozzád egy vadidegen, és kéretlenül elkezd magáról mesélni. Ha nem vagy túl gátlásos, elhajtod a fenébe, amúgy meg kénes gőz szökik fel a fejedből. Mi lehet az, amivel rá tud venni, hogy odafigyelj rá? Ezt kell megtalálni. Az első benyomás a legfontosabb. Előbb megragadni az érdeklődést, aztán fenntartani. Olyan szituációt kell teremteni – mindjárt a legelején –, aminek ő is szerves részévé tud válni. Egy fiktív írásnál nincs az a gát, hogy aki beszél, valós személy. Lényegében akárki lehet, ezért könnyebb azonosulni vele.

Persze egy fikció is meríthet valós eseményekből, sőt sokszor ez teszi életszagúvá.

2020. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!