Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Igaz, hogy a képregényt...

Igaz, hogy a képregényt készíteni nem éri meg?

Figyelt kérdés
A karantén ideje alatt jöttem rá, hogy akár én magam is készíthetnék képregényt, mert nagyon szeretek (inkább imédok) rajzolni. De most ne azokra a kézzel színezett, pálcikaember stb. regényre gondoljatok, hanem a modernekre, amit kézzel rajzolok majd PS-ban fejlesztem a színeket. Megkérdeztem ismerősömet, aki könyvet ír, hogy szerinte hagyjam, mert azzal nem lennék sikeres és emiatt elpazarolt idő és még csak nem is olvasnak annyian képregényt, mint könyvet. Ez kicsit visszavette a kedvem, mert tényleg nem sok helyen látok már olyan bódékat, mint anno a képregényesek. Persze nem is a sikerért csinálnám, mert most annak mekkora a valószínűsége, de azért szeretném, hogy emberekhez eljusson, mert ilyen téren, mint a megvalósítás maximalista vagyok. Na de a lényeg, hogy megéri vagy már leáldozott a képregény készítés korszaka?

2020. ápr. 2. 19:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Opsz... az lemaradt, hogy nem szuperhős vagy ilyesmi, hanem kaland/fantasy vonal
2020. ápr. 2. 19:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak nyomtatott képregények vannak. :)


[link]

2020. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oh, erről nem is tudtam :) Köszönöm szépen, bár angol tudásomat is csiszolnom keüü úgy látom :D
2020. ápr. 2. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak rossz képregényt nem éri meg csinálni. Egyébként amatőrök is soha olyan könnyen nem kerestek pénzt képregénnyel, mint manapság. Patreon, art streaming, stb. Szerintem jobban megy a hobbi képregény rajzolóknak/íróknak, mint némelyik profinak.
2020. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretek rajzolni, csak nagyon bántam, hogy többszörös országos első helyezett voltam és oda úgymond ez a tehetség, mert magamnak nem jó csak rajzolni, ha tudom mire vagyok képes. Szeretek történeteket is kitalálni és soha nem adnék ki rossz munkát a kezeim közül. Így viszont neki állok, habár azt nem gondoltam, hogy ezzel valaki pénzt keres a neten amatőrként. Nem mintha pénz miatt érdekelne...
2020. ápr. 2. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon kereskedelmileg és megélhetésileg nem éri meg a képregény, mivel kicsi a piac, ill. nem olyan elterjedt az olvasásuk.

Hobbiból megéri, mivel ott nemcsak számszerűsíthető megtérülés van, hanem a jó szórakozás, probléma feldolgozás, rajzolás és íráskészség javulása, önbizalom-növekedés, új barátságok és egyéb pozitív hatások is bekerülnek a pakliba.

2020. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy utolsó kérdés :) Hova érdemes feltölteni a végleges munkákat? A patreonon kívül (ami azthittem eddig valami adománygyűjtő oldal) milyen oldalak vannak könyv és képregény írok számára?
2020. ápr. 2. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél több helyre, annál jobb, kereszthivatkozással a többi oldaladhoz, illetve imageboardokra is.


Devinatart, newgrounds, artstation, tumblr, pixiv, youtube.


És szokj hozzá, hogy angol nyelven publikálsz, a közönséget akarsz. Mint korábban említettem, egyszerűbb ezzel amatőrként pénzt keresni, mint valaha, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell érte megdolgozni. Meg kell növelned a digitális lábnyomod, hogy a műveid eljussanak a közönséghez.

2020. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már minden világos. Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, rengeteget segítettél
2020. ápr. 2. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én webtoonson olvasok egy csomó képregényt, nagyon durván jók szerintem. Nézelődj ott is nyugodtan.


Ha nem tudsz jól angolul, akkor írd meg magyarul, és kérd meg egy barátodat/rokonodat/ismerősödet, hogy segítsen lefordítani.

2020. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!