Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek 13 évesek olvashat...

Szerintetek 13 évesek olvashatnak Stephen King könyveket? Mennyire terheli meg a lelki világukat? Ti mikor olvastátok az első könyvet tőle?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ismertem olyan ovodás kislányt aki horrorfilmet nézett tesóival, így nőtt fel. Sajnos van olyan 13 éves, aki már szexel, azt hiszem, van olyan, aki egyetemre jár. Én meg 13 évesen legóztam. Szóval... szerintem az adott gyerek személyiségétől függ. Én 26 évesen onlvastam tőle elöször :D
2020. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Én talán 19 évesen olvastam először. De csak azért, mert nem ismertem, mert ettől korábban is olvastam horrort és játszottam is vele (pl. Amnesiával).

Nem tudom, hogy egyeseket hogyan tud leterhelni egy könyv. Kivéve persze ha nem valami 1200 oldalas tankönyvről van szó, ami biokémia vagy fizikai kémia témában íródott, na az fizikailag terhel le bármelyik életkorban. :D

2020. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai gyerek filmekbe,moziba szinte több a horror!

Én 14 évesen Kinget olvastam,"bár bemelegitésnek" L L L.

Hja meg hétfő esténként ment az x-akták.

De ma a tv szerintem délelött is bevág horror-misztikus-thriller filmeket.

Úgy hogy mirért ne...

Kingtől bemelegitésnek talán a Sárkány szemét ajánlom,majd az Újjászületést,ill a Setét torony sorozatot

2020. ápr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a gyerektől függ, ha egy mimóza lelkületű hercegnő aki pónikról álmodozik, akkor inkább ne olvasson Kinget. Ha felnőttesebb, edzettebb, akkor nem fogja megterhelni a lelki világát. Bár lehet, hogy unni fogja, mert a legt↕bb mű nagyon körülményeskedő.
2020. ápr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2020. ápr. 13. 08:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sosem olvastam még, de úgy gondolom, hogy az a 13 éves, aki szeretné is olvasni, már elég érett, hogy olvassa.


Én tíz évesen olvastam más horror tartalmú könyvet, de engem megviselt, és visszatértem a gyerekmesékhez még sokáig.

2020. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy melyik könyvét.


Például:

A borzalmak városa misztikus horror

A Cujo dráma thriller

A sárkány szeme mese-kaland

A Rémkoppantók dráma sci-fi

A Nem jön szememre álom misztikus

A setét torony sorozat horror- fantasy- western- dráma- kaland- scifi


Én 12-13 éves voltam kb. Az ezüst pisztolygolyó című "naptárt" és a Mumus című novellát olvastam tőle először. Aztán meg "sokmindent". Nekem meglódította a fantáziám, de alvászavart nem okoztak. Persze, ki hogy van vele.

2020. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Gyerektől függ. Én bárcsak tudtam volna 13 évesen ki az a Stephen King. (Mondjuk csak az Álomcsapdát olvastam tőle. Inkább Lovecrafttól olvasok horrort)


Mindig nagyobbaknak való filmeket is néztem. Meg mikor az osztálytársaim a Szent Johanna gimit olvasták, én a Predator: Jég és vért. :D


Amúgy meg 19 éves lány vagyok és még szűz...

2020. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Először úgy voltam vele, hogy válaszolok, de aztán láttam, hogy egy rakás hasonló kérdést kiírtál a közelmúltban, szóval gyanítom, hogy csak valami unatkozó troll vagy.

Úgyhogy a véleményemet inkább megtartom magamnak.

2020. ápr. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én pont 13 éves voltam amikor elkezdtem, azóta is nagyon szeretem. Én az Állattemetővel kezdtem , aztán Ragyogás, Talizmán, Mobil, Kívülálló stb. A talizmánt szokták ajánlani kezdésnek, bár ez tényleg a gyerektől függ.
2021. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!