Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak párbeszédet?

Hogyan írjak párbeszédet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Készül a regényem és érdeklödnék hogy lehet e úgy írni párbeszédet ahogy a szövegkönyvekben írnak.

Például :

ISTVÁN :

HELLO,TE KIVAGY?

ANNA:

Szia én vagyok takaritónő - válszolta zavartan-


Annyi még hogy a könyvem,egyesszám harmadik személyben írodik.

Volt vagy van erre példa ??

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.



2020. ápr. 13. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagybetűvel.,

-Hogy irjak párbeszédet?-kérdezte Alfa.

-Könnyen -válaszolta X. -A szöveget a

végén nézd át

2020. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismert, hogy kik között zajlik a beszélgetés, akkor elég csak néhányszor leírninőket név szerint. Amúgy meg csak gondolat jeleket kell tenned és ennyi.
2020. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ez így nem jó. Döntsd el, hogy most akkor ez mi. Ha regény, akkor a párbeszédeknek így kell kinéznie:

- Helló - köszönt István az ismeretlen hölgynek. - Te ki vagy?

- Szia! Én vagyok a takarítónő - felelte Anna zavartan.


(Amúgy, Istvánlehetőleg ne tegezzen le egy ismeretlent. Az furcsa, hogy Anna takarítónőkeént mutatkozik be, és amennyiben István szemszögéből írod a történetet, ne hivatkozz rá Annaként, amíg a férfi számára ki nem derül, hogy az a neve.)

2020. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is folyton a párbeszédekkel gyűlik meg a bajom ez majd segít! Válogass kedvedre, a szemszöget is megtalalod :)


[link]

2020. ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!