Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan fordulhatok angol...

Hogyan fordulhatok angol nyelven publikáló könyvkiadóhoz? Mi a folyamata annak, ha van egy angol kéziratom, és szeretném valahol külföldön megjelentetni ezen a nyelven?

Figyelt kérdés

Az szép és jó hogy írok E-mailt nekik vagy valami, de jogi hercehurca, levédetés, minden ilyen hogy megy? A magyar piacon való publikáláshoz vagy csókosnak kell lenni, vagy zseninek (esetleg én vagyok bal*asz, de ki fog derülni ha odakintről is csoportosan utasítanak el engem).


Mi a menete? Felőlem valaki 5 különböző üzenetben is leírhatja a dolgot ha szeretne egy rakás zöld kezet kapni, nekem mindegy, csak valaki segítsen.


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2020. ápr. 17. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Levédetni nem kell; az automatikus.


Az "angol nyelven publikáló" elég tág fogalom: mégis, egyáltalán melyik országra gondolsz?


Egyébként pedig tényleg az a módja, hogy megkeresed őket. Nyilván személyesen jobb lenne, illetve majd feltételezem ezt is tervezed akkorra, amikor ez lehetségessé válik megint.

Addig meg mi mást lehetne mondani, mint hogy telefon, e-mail, levél, bagolyposta...


Nem nagyon van ennek "menete"; biztos te is ismered a sztorit, hogy még J. K. Rowlingot is mennyi helyről és milyen sokáig elutasították az első Harry Potterrel... Szóval nagyon-nagyon jónak kell lenned, és nagyon nagy szerencséd kell legyen.


Ha pedig nem megy, a magánkiadás is opció, csak sajnos nagyon drága.


Attól függően, hogy mi a célod az egésszel, vannak internetes oldalak, ahol közzé lehet tenni ilyen írásokat: fanfiction.net, Archive of Our Own... mindegyiken van hely eredeti történeteknek is, nemcsak fanfiction-nek.

2020. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Először is, legyen jó az írásod. Tényleg jó. Nagyon jó. Nyelvileg is. Feltételezem, hogy nem angol az anyanyelved.


Aztán én nem kiadókat ostromolnék közvetlenül, hanem irodalmi ügynökséget, ügynököt, ahol a profiljukba vág a téma. Aztán - ha jó a könyved - majd ők ajánlgatják, meg még a "jogi hercehurcát" is segítenek lerendezni. Persze jutalékért.


Esetleg megpróbálhatod, hogy a külföldi kiadók, ügynökségek hazai partnerügynökségeit keresed meg első körben ezzel az elképzeléssel.

2020. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat, bőven elég segítség!

Köszi!

2020. ápr. 17. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!