Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvben a szereplőkre...

Egy könyvben a szereplőkre való utalásnál milyen életkortól érdemes megtenni a lány -> nő, fiú -> férfi váltást?

Figyelt kérdés

A leírásokra gondolok, amikor nem neveket használ az ember, mert a sok "Anna" egymás után már szóismétlés szagú.


Ebben sosem voltam biztos, és sok kiadott könyv is furcsán kezeli a helyzetet (pl. egykorú szereplőknél lányt és férfit használnak sokszor).


Ti milyen életkort neveznétek meg váltáshatárnak?



2020. máj. 13. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem függ a karakter személyiségétől is, hogy mennyire komoly vagy gyerekes :)


Én olyan 20-tól nevezném nőnek.


(21 vagyok, néha én sem tudom hogy melyiknek kéne hívni magamat :D)

2020. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem is a karaktertől, érettségtől függ. És azzal is kifejeznek elég sokat az írók, hogy nőnek vagy lánynak hívják. Ahogy olvasod a könyvet, más az érzete. Máshogy képzeled el.
2020. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy ez nem kizárólag a kortól függ. A karakter személyisége, viselkedése is nagyon fontos. Persze, amikor először írom le az egyik szereplőt, mindig megpróbálom minél közömbösebben, kívülállóként leírni a karaktert így olyankor, mindig azt veszem figyelembe, hogy mennyire néz ki idősnek és nem azt, hogy milyen a személyisége.


Ezen kívül én nagyon szeretem, ha mondjuk egy könyvsorozataban az elején még fiúként, vagy lányként utalnak egy karakterre, egy idő után pedig már férfiként vagy nőként. Főleg akkor, ha ez nem az idő múlását, hanem a karakterfejlődést mutatja.

2020. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg karaktertől függ. De azért 28-30-on túl már legyen inkább nő, és semmiképpen ne legyen fiú, hanem férfi.
2020. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hajlamos vagyok nagyon sokáig lánynak hívni a szereplőket. Mármint, míg 26-27 évesen is simán hívom lánynak, de szerintem ez főleg azért lehet, mert viszonylag fiatal vagyok, és én is lányként hivatkozok magamra, és emiatt gondolom azért hívom sokáig a szereplőt is lánynak, mert így közelebb érzem őt magamhoz. Tudom, hogy közömbösebben kéne állni a dolgokhoz, de nem megy. Mondjuk egy részt a személyiségtől is függ, meg öltözködés, kinézet. Mármint egy határozott, folyton kiskosztümben járó szereplőt előbb fogok nőnek hívni, mint egy olyan valakit, aki lazábban öltözködik. Nyilván nem azt mondom, hogy egy 40 éves nőt hívjunk lánynak, de na. Számomra a 25-30 az még sokszor lány. De egyébként érdekes, a férfi szereplőknél nem így vagyok, ők általában 25-től felfele férfiak, és kész. Mindenesetre, a 2. válaszolónak teljesen igaza van, elég sokat kifejeznek az írók azzal, hogy nőnek vagy lánynak hívják az adott karaktert, teljesen máshogy képzeled el a szereplőket.


Szóval nem tudom. Szerintem 30-ig azért okés még így hivatkozni a karakterekre, esetleg +- pár év. De igen, sok dologtól függ.

2020. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!