Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írnék egy könyvet azt hol...

Ha írnék egy könyvet azt hol tudnám elküldeni egy könyvkiadónak hogy kiadassák vagy csak simán véleményt mondjanak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Egy rövid kérdésben is több hiba van. Kiadóban dolgozom. Hozzánk ne gyere vele! Nincs arra idejük, hogy olvasgassanak, hátha…

Ha van jó sok pénzed, és kifizetsz minden költséget előre, akkor találhatsz kiadót esetleg. Ha boltban akarod értékesíteni, akkor arra számíts, hogy az ár 50% a bolté. Csak bizományba veszik át, előre nem fizetnek. És nem nagyon erőltetik az eladást. Pár nap után küldenek egy levelet, hogy vidd a fenébe a példányokat, vagy fizess raktározásért.

Ha nagyon nagy szerencséd van, akkor egy év után kijössz nullára. Talán. Ami ennyi idő alatt nem megy el, az a nyakadon marad.

2020. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Pár hónap után, bocs!
2020. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Jelentkezz vele pályázatra, pl. Aranymosás.
2020. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 savelog ***** válasza:
57%
Rakd fel az amazonra, vagy az apple storeba, google playbe. Jobban jársz mint az itthoni lehúzós kiadókkal. Természetesen megfelelő e-könyves formátumban.
2020. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Publio kiadja, a Moly.hu-n meg majd megkapod a kiritkákat is. Amúgy én is a pályázatot javaslom.
2020. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 #5 köszönöm

#4 azokra hogy tudom feltölteni?

2020. jún. 8. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Magánkiadónál nem fogják olvasgatni; de, általában van egy szerkesztő, aki átbogarássza, átírja, kb úgy szétbontja, hogy rá se fogsz ismerni a saját írásodra, amit persze van módod korrigálni.

Tehát, ami a megfogalmazást, nyelvhelyességet, történeti pontosságokat illeti, nem kell aggódni. Pl, ha beleírod, hogy a Titanic 1873-ban süllyedt el, a szerkesztő korrigálja, ha leírod, hogy Béla szerlmes Sáriba, majd 2 oldallal Bélát Lajosnak hívod, átírja, ha ő másképp fogalmazna vagy kihagyna egy részt, megteszi, de magát a sztorit nem fogja véleményezni. Ő csak a könyvet emészthetővé teszi annak a korosztálynak, akinek szól és hozzáigazítja a műfajhoz, amibe sorolják.


Ha nem szeretnél fizetni; első könyvesekkel nem igazán mernek kockáztatni a kiadók és, amennyire sejtem, ott is csak átnézik a sztorit, megnézik van e benne fantázia, egyáltalán a sztori életképes e, illetve kapkodnák e az emberek. Ha igen, ott is ugyanaz van, a szerkesztővel kijavítjátok.


Akármelyik könyvkiadó honlapjára bemész, emailcímre beküldöd az írásod, ha félsz, hogy ellopják vagy nem vagy biztos magadban, általában a kiadók hirdetnek pályázatot, oda beküldheted az írásod, meglátod, hogy mi lesz a sorsod, rendezvényeken feltűnnek a kiadó emberei, ott láthatod, mennyire szimpik, utánuk nézhetsz a neten, felhívhatod őket, stb.

2020. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és még valami. Mennyi ismerősöd van? Mert arra készülj, hogy a vevők vagy átvevők 90%-a az ismerősök lesznek.


Nagyon nagy mázlidnak kell hogy legyen, hogy egy vadidegen a kezébe vegye a könyved, hogy összehozzatok egy feltűnő borítót, adj egy érdekes címet és írj egy figyelemfelkeltő összefoglalót. Tudod én hányszor vettem meg pont ezek miatt könyvet? Volt olyan, hogy a címe megfogott, majd elolvastam az összefoglalót, utána meg is vettem és szerintem félig xar volt a könyv, de már addigra megvettem, elkezdtem olvasni, eljutott hozzám az író műve.


És ez tényleg ritka, hogy vadidegenek elkapkodják a könyvedet.


A könyvbemutatóknál hasonló a szitu. Ritka az, hogy vadidegenek odamenjenek a Te első bemutatódra. Őszintén, ha nekem azt mondják, hogy a Lars Kepler álnéven író házaspár bemutatózik meg Kovács Pista bemutatja élete első könyvét, valószínűleg a Lars Kepler bemutatóra megyek. Amíg nincs hírneved nem igen kapják fel az emberek a fejüket, hogy Rólad van szó. Bemutatókra általában az írókért mennek és nem a témáért. Megoldahtó, hogy bizonyos helyeken kikönyörögj bemutatókat, ahol adott egy nézőközönség, de 100%, hogy ott is max 1-2 vásárlód lesz, ha engedélyezik az árusítást (és ott se biztos, hogy a tied lesz a bevétel 100%-a) a többiek csak végigültek egy programot, mert kötelezték rá őket vagy, mert más programuk nem adódott. Egyetemen pl nem egy ilyen vagy hasonló előadást ültünk végig, mert a tanárok igazolatlan órával fenyegettek minket, aztán a társaság java álmodozott, bámult ki a fejéből alatta.


Szóval inkább a rokonok, barátaid lesznek a vevőid, ha megveszik a könyved. És itt jön az még, hogy mennyire vagy határozott és kreatív. Arra készülj fel, hogy be kell harangoznod a könyved megjelenését, ha szeretnéd, hogy megtudják az ismerőseid, akiknek egy része le se xarja, hogy írtál egy könyvet, egy másik része elvárja az ingyenes tiszteletpéldányt és egy kis része veszi meg.


Ki kell, hogy tarts amellett, hogy márpedig Te nem ajándékozid el a könyveidet, illetve nem csak megosztani a hírt, hogy könyvet írtál, hanem felcsigázni az ismerőseid, feljelteni az érdeklődésüket.

2020. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!