Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a kötelező...

Mit gondoltok a kötelező olvasmányokról ?

Figyelt kérdés
Láttam egy cikket ahol egy tanár név nélkül nyilatkozott , hogy ő mit tenne a kötelező olvasmányokkal. Annyi volt az egésznek a lényege , hogy a mostani kötelező olvasmányokat azokat nem tartja jónak mivel a mai fiatalság számára már "unalmas" és nem izgalmas a történet valamint ezeket a könyveket az iskolában hiába olvasta el részletesen kivesézik a történetet. Tehát azt mondta , hogy olyan könyveket kell adni a gyerekek kezébe amik kicsit közelebb állnak a mai ember elvárásaihoz és így szerinte többet olvasnának a gyerekek ilyen szerzőknek nevezte pl Stephen Kinget meg Asimovot de megnevezte még Rejtő Jenőt,Tom Clancy,J. K. Rowlingot is. Nektek erről mi a véleményetek ?

2020. jún. 2. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Hát, az olyanokat, mint a Kincskereső kisködmön, vagy a Légy jó mindhalálig, simán kidobnám. Már anyumék is ezeket olvasták, ők is utálták.


Az olyanok szerintem simán maradhatnak, mint A tüskevér, A Pál utcai fiúk, vagy az Egri csillagok, esetleg Az aranyember, Robinson Crusoe (hú, ezt le sem bírtam tenni!), vagy A kőszívű ember fiai. Mivel ezek sokszor egy-egy történelmi eseményhez is kapcsolódnak.

Egyébként azért az alapműveltséghez sok minden hozzátartozik. Többek között a klasszikus regények is, amiket nem árt ismerni.


Mellesleg, sokan szeretnék, ha a mai sikerkönyvek lennének a kötelezők. Ezzel egy gond van. Ha kötelező lenne, sok diák meg is utálná őket, mivel kötelező lenne elolvasni.


Mellesleg, én az első két említett kötelezőn kívül az összeset szerettem. Imádok olvasni, mindig is imádtam. Bár voltak kötelezők, amiket csak felnőtt fejjel értettem meg igazán, de attól még diákként is tetszettek.

2020. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Jó a Robinson meg az Egri csillagok, én mindkettőt élveztem, amikor idősebb koromban újraolvastam, viszont amikor kötelező volt, lányként egyszerűen nem tudtam azonosulni a csupaférfi úrók csupaférfi főszereplőivel. Ezért tetszett A két Lotti, ami nekünk pont volt az, meg a Harisnyás Pippi, ami meg csak simán divat volt az osztályunkban, a lányok között. Ami kicsit morbid, de én még az Árvácskát olvastam élvezettel, mert annak is lány volt a főszrepelője (nem volt kötelező, tetszett a cím.)
2020. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. lány létemre imádtam az Egri csillagokat, a Pál utcai fiúkat, vagy a Robinson Crusoe-t. És akkor is, amikor kötelezők voltak.

Nekünk A két Lotti nem volt kötelező, de öcséméknek igen. Ő meg amúgy sem szeretett olvasni, ez meg kész kínszenvedés volt neki. De azért elolvasta becsülettel. XD

2020. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Azt gondolom, hogy kár ennyire erőltetni a régebbi regényeket. Mármint, hiába mondják hogy alapműveltség, meg ilyenek... akit nem érdekel, az vagy el se olvassa, vagy pedig az olvasás után 2 nappal már azt se tudja mit olvasott. Oké, hogy érettségire kellenek ezek a könyvek, de ez is butaság. A fiatalok megutálják az olvasást. Pluszban szerintem sok kötelezőt túl fiatal korosztálynak adják. Mármint ha a gyerek meg is érti, sok könyv idősebb korban élvezhetőbb lenne. Szerintem ráférne a kötelezők listájára egy frissítés. Meg több szabadon választott könyvet is be lehetne vezetni, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg ezt. Szóval, hogy a diákok akár egy hosszabb listából kiválaszthassák, hogy ők melyik regényeket akarják olvasni, vagy pedig alapból amit ők szeretnének. Biztos, hogy sokaknak több kedve lenne a kötelezőkhöz, ha lenne köztük olyan is, amit ők választhattak ki, és nem pedig teljesen ráerőltették.
2020. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
14-es: Ez mind szép és jó, amit leírtál. De ezek a regények szerepelnek a tantervben. Az ajánlottak pedig nem nagyon.
2020. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%
15: a tantervet át lehet dolgozni
2020. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!