Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely könyvek érdemelnék meg...

Mely könyvek érdemelnék meg szerinted hogy manapság kötelező olvasmányok legyenek általános és/vagy középiskolában? Miért?

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik jó könyv sem. Ha erőltetik, elveszik a kedvet az olvasástól, és kár lenne bárkinek lemaradni egy jó könyvről emiatt.

Ajánló listát kéne készíteni. Ennek a tartalma pedig nagyban függ a korosztálytól.

És ha valaki olvas egy jó könyvet és szeretne róla beszámolót tartani, akkor engedni, hogy pár perc elmenjen ezzel az órából. De az, hogy ez nem valósítható meg, nem feltétlen a tanár hibája, annyi a tananyag, hogy végére sem érnek...

2019. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előző válaszolóval. Az, hogy kötelező valamit elolvasni, az rögtön elveszi az ember kedvét, és valószínűleg kínszenvedésként fogja megélni. Nagyon sok remek könyv van, de most egy se jut eszembe, hogy én mit tennék kötelezővé. De valószínűleg a diákok azt is kínszenvedésként élnék meg. Rossz, hogy a diákokkal megutáltatják az olvasást. Mondjuk nekünk egyszer a tanár feladta a Harry Pottert. (most nem tudom, hogy a Harry Potter kötelező-e, vagy nem. A neten rákerestem, volt ahol azt írták, hogy valahol igen, valahol nem) Na, az jó volt.


Meg amit előző írt, hogy szabadon választott könyvről beszámoló. Na, az egy tényleg jó dolog lenne. Nekünk pár évvel ezelőtt volt olyan, hogy évente 1x kellett egy könyvről csinálni egy prezentációt. Nem bántam volna, ha lett volna több ilyen lehetőség.

2019. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyre többször hallom általánosban Bosnyák Viktória könyveit, meg az Időfutárt, középiskolában Jo Nesbo könyveket... Nemtudom, inkább adnék egy listát, amiről min. 1-et ki kell olvasni.
2019. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Eltörölném a föld színéről a kötelező olvasmány intézményét.

Ajánlani lehetne rengeteg könyvet a fiataloknak.

2019. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!