Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írogatok kisebb nagyobb...

Írogatok kisebb nagyobb történeteket, most egy "könyvbe" kezdtem bele. Szerintetek érdemes folytatni? Megvan belőle 3 rész plusz a 4. -et elkezdtem, de mivel nem nézte senki, abbahagytam.

Figyelt kérdés

Az alkony varázsa


Nagyvárosból kisvárosba, keletről nyugatra, a központból a szakadék szélére. Ilyen egy élet egy új helyen, ahol nincsenek ismerősök, barátok. Ha látni akarod a fényt, kilómétereket kell megtenned. Szerelem, barátság, bizalom, ismeretség, most ezek mind elvesztek, és a távolban vannak. Jelentéktelenek, mert nincs semmi, ami az idő gyorsaságát, a fény erejét, vagy az ember akaratát megállíthatná.


Egy új kezdet

Stella vagyok, és ez a történet rólam, egy elhagyatott árva lélekről fog szólni, aki rátalált az igaz szerelemre. Nagyvárosból költöztem vidékre édesanyámmal, és kisebbik testvéremmel, Rose-al. Új iskola, új környezet, és próbálkozás, hogy beilleszkedjek.


Kis pirosas árnyalatú házunk volt, hófehér magas kerítéssel, hogy a kutyák, és más állatok ne tudjanak bemászni. Új házunk, sokkal inkább egy régi viskóra emlékeztetett, mintsem a régi, modern, toronymagas épületek Washingtonban. Szeretnék visszamenni oda, de anya itt kapott állást, és nem tudok semmit tenni ellene.


Első napom az iskolában jónak ígérkezik. Anya elhozott, kiszálltam, és hirtelen azt vettem észre, hogy minden szem rám szegeződik. Megijedtem. Olyan volt, mint amikor első osztályos koromban, megszeppenve léptem be az iskola kapuján, a szüleim segítségével, és a tanáraim bizakodva néztek felém, az új kisdiák felé. Féltem, hogy valami olyat teszek rögtön első nap, hogy megbánom, és a többiek egész végig rajtam fognak röhögni. Bele sem telt öt perc, már megszólalt az első csengő. Nekem be kellett mennem a titkárságra, felvennem a könyveimet és az órarendemet.


- Jó napot kívánok- mondtam félénken, amikor beléptem a szobába.


- Jó napot. Stella McBrien?


- Igen, én vagyok.


- Itt vannak a könyvei, itt az órarend, ez egy igazolás, amit az összes tanárral alá kell íratnia, és visszahozni órák után. Sok sikert az első naphoz!- mondta a titkárnő, és közben a számítógépet figyelte az adataimmal. Nem volt szép nő. Vörös haj, szemüveg, molett testalkat. Nem is foglalkoztam vele sokat, megköszöntem, és mentem is az első órám.


A nyugati szárnyon volt a matek órám. Elkezdtem keresni, aztán mikor megláttam, pont időben értem be.


- Jó napot, Stella vagyok, új az osztályban.


- Szép napot drága! Angela vagyok, a matek tanár. – mondta egy bársonyos, mély női hang, és elvette tőlem aláírni az igazolást. – Üljön le kedves. Kezdenénk az órát.


Egyetlen szabad hely volt, egy barna haj fiú mellett, aki látszólag nem is figyelt az órára, sem a tanárra. MP3-lejátszóján, fülhallgatóval zenét hallgatott fél füllel, a másikkal pedig barátjára figyelt. Helyes volt, de nem az én esetem. Leültem mellé, és felém fordult.


- Szia! Laurent vagyok. Új vagy? Még sosem láttalak.


- Üdv! Stella vagyok. Igen, új. Tudnál nekem segíteni?


- Persze. Miben?


- Angolom lesz a következő, de nem tudom, melyik teremben vagyunk. Nincs odaírva a szám.


- Mázlid van, én is oda megyek! Menjünk együtt, és megmutatom, hogy merre találhatóak az egyes termek.


- Nagyon hálás lennék érte!


- Fiúk, lányok csend legyen! Tanítani szeretnék!- szólt közbe a tanár, és már írta is a bonyolult egyenletet a táblára.


Elgondolkodtam azon, mire is vinném az életben matektanárként. Egy szép matektanárként.


Mire felocsúdtam a gondolataimból, már a folyosón húzott új barátom az angol terem felé. Bemutatott egy pár embernek, akiknek nem tudtam igazán megjegyezni a nevét.


A fél nap eltelt, ebédszünetem volt. Beültünk a kantinba ebédelni, és közben beszélgettem egy pár lánnyal. A nap hamar eltelt, haza értem, elkezdtem kidolgozni magyarból a házi dolgozatomat. Még lett volna rá két hetem, de nem tudtam mást csinálni, így neki álltam. A vacsorát megfőztem, megvetettem az ágyam, kivettem egy pizsit a dobozokból és elmentem zuhanyozni. Fél órán keresztül engedtem magamra a forró vizet, így el tudtam annyira lazulni, hogy tudjak egy jót pihenni reggelig. Még olvastam egy picit elalvás előtt, de aztán az álmaim felülkerekedtek rajtam. Nem is tudom, mikor aludhattam el, és mi volt tényleg álom, és mi nem. Rosszul aludtam. Rémálmaim voltak. Futottam a semmibe, és egy erdőbe érkeztem, ahol az állatok mind engem figyeltek. És akkor a nyári alkonyban, megjelent egy lény, akinek csak a körvonalai látszottak, de látszott, hogy éhes, és engem akar. Féltem, de nem tudtam kinyitni a szemem. Megtámadott. Én kiszabadultam a karjai közül, és futottam ahogy lábaim bírták, de gyorsabb volt nálam, és elkapott. Harapása erősebb volt egy oroszlánénál, és éreztem, ahogy az álmon kívül is fáj a karom és az oldalam szorításától.


Anyukám ébresztett. Megvigasztalt, hogy csak álmodtam, aludtam, de felkelt, mert sikítást hallott.


Nem tudtam, hogy ki volt az a lény az álmomban, annyit tudtam, hogy kell valamit ma tennem, amit lehet, hogy később megbánok, de keresnem, kutatnom kell, amíg rá nem találok, hogy megfejtsem ezt a rémséges, de mégis vonzó álmot. Meg akartam keresni, ki, vagy épp mi volt az, amit ebben a rémképben láttam.


2011. jún. 25. 09:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, előre lekötöm, hogy ne haragudj meg, de te kérted, hogy írjam le a véleményem.

Látszik, hogy Alkonyat-rajongó vagy, mert mint a szereplők, mint a történet teljesen egy Alkonyat-átírás.

A név, a költözés, az új iskola.

A lány félénk karaktere, hogy fél az új iskolától, hogy nem talál majd barátokat.

A recepciós nőnél már sejtettem a dolgot, mivel az Alkonyatban is hasonlóképpen van megformálva, vörös haj, igaz ott még lila póló is van rajta.

Az is szemet szúr, hogy alá kell iratnia egy igazolást.

Az is feltűnő, hogy csak egy fiú mellett van hely, akinek igaz itt vannak barátai, nem úgy mint Edwardnak.

Az, hogy a lány imád forró vízben zuhanyozni, mert attól ellazul, imád olvasni, az is mind a szeretett és igen jól ismert Bellánkra vall.

Az, hogy az első nap rémálmai volta, az is igencsak eszembe juttatja azokat az esős délutánokat, amiket az Alkonyattal, és a puha takarómmal töltöttem a fotelben :D


Szóval nekem az a véleményem, hogyha kiadnád például, rengeteg rossz kritikát kapnál, miszerint erősen koppintottad az egyszeri és megismételhetetlen Steph-művet.

Igaz az én személyes véleményem szerint, igen jól megírtad, jól válogattad a szavakat, és egy olyan ember aki nem olvasta az Alkonyatot, egyenesen imádná a sztorit. Csak az a baj, hogy ilyen ember nemes egyszerűséggel, a mai világban nem igen létezik. Aki en molvasta az biztos látta. És ha azt a korosztályt célzod meg, amelyből nagyon kevesen olvasták még, akkor a sztori nem helytálló.

Ezzel nem eltántorítani akarlak, buzdítalak, hogy folytasd az írást, akár ezt a történetet is, én szívesen elolvasom, de azt tanácsolom, hogy legyél eredetibb: Az eredetiség és a kreativitás az író legfőbb előnye :)

Csak így tovább.

14/L

2011. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, unalmas, baromi sablonos és ócska. Rosszat álmodott. Na hát aztán. Írogass magadnak nyugodtan, de fölösleges közzé tenni...
2011. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Második: Hát ilyen megfogalmazással belőled sem lesz nagy író. Már meg ne haragudj, de egy mondatba ennyi bunkóságot és bántást összetömöríteni...

Én voltma az első válaszoló, nem írok le semmit megint, de nyomatékosítom, hogy ne hagyd annyiban egy-két bunkó ember miatt, hallgass magadra, tedd azt amit szeretnél, mert ha azzal foglalkozol, amihez kedved van, abból általában csak jó sülhet ki, már az is megéri, hogy boldog vagy amikor írod, nem kell foglalkozni egy.két rossz kritikával, de az építőkritikát tárt karokkal kell fogadni :D

2011. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
a blogomon fent van a másik 2 része is. végül is helyszínt és személyiséget az alkonyatból vettem a nagyrészét, ez tény és való. erdő, tisztás, de viszont a többi az már nem annyira. a rémálmot a második részből vettem, mikor elment Edward Bellától, de az teljesen más forma. A második "fejezetben" már szinte csak a helyszín egyforma, a szereplők nem. a 3. meg a találkozás, mikor a legrosszabb rémálma valóra válik, az meg már teljesen más.
2011. jún. 25. 11:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezesetben szeritnem nagyon jó a sztori, mi a blogod címe, elolvasnám a többit is :)
2011. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]

Az alkony varázsa posztok.

ma már megint posztolom a 4. részt, mert tegnap megmutattam pár embernek, és érdekli őket a folytatás.

2011. jún. 25. 12:02
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Lucyka drága, nagyon érdekel, nem is írónak készülök. 14 évesen meg nehogy azt hidd már, bármit is tudsz a valós életről. Ez nem Amerika, hogy csináld, amit szeretsz, mert megéri, kib...ttul nem. És ne haragudj már, hogy nem vág hanyatt egy valószínűleg szintén 13-15 éves gyerek írománya, amit egyrészt koppintott, de hogy hivatalos legyek, PLAGIZÁLT, betegre rágták már ezt az újfiú-újlámy-újiskola-"elsőnapszerelemésbonyoldalom" témát, nincs benne semmi új.

Meg aztán Stella-Bella... Ne már... Létezik negatív vélemény is, aki szó szerint alkonyat buza, annak biztos tetszik, de szerintem már rettentően agyon hypeolt a téma, nem fogod szívjóságból bíztatgatni senkit vagyis hazudni, hogy ez de mekkora jó. Nem az.

Ha végig olvastad volna, odaírtam, írogasson a maga szórakoztatására, mert ez sokak számára jó önkifejezés és önterápia egyben (biztos evvel is tisztában vagy kedves bölcs 14 éves kislány), tegye akár blogra, de ne várjon hű de nagy elismerő szavakat. Ennyi.

2011. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
leírtam, nem az egészet koppintottam, egy vonalon próbáltam elindulni, és nem "elsőnapszerelem" "regény" lesz. Egy kis nyári olvasmány, aki szereti az ilyen könnyű történeteket. Önmagamnak írtam, de gondoltam megmutatom még másnak is, hátha valakinek tetszik. Ne a borító alapján ítéld meg a könyvet.
2011. jún. 25. 12:14
 9/20 anonim ***** válasza:

nemtudom mi a neved, de ne szólogass be drága: Na idefigyelj édesem, olvastad az első válaszomat? Remélem igen. Csak annak ismeretében szólogass be. Leírtam neki, hogy ez nekem is nagyon alkonyat-ízű!

Az ilyen emberek mint te, túlságosan elfogadják a sorsukat és bemesélik maguknak, hogy áhh ez úgyse sikerülhet hagyom a fenébe.

Nem mondom hogy oylan rohadt szinten sok élettapasztalatom van, de megvan a magam kis célja, méghozzá az, hogy építész leszek és lakberendező és ezt véghez fogom vinni, mert elhiszem, elhitetem magammal, hogy amit nagyon akarok és harcolok érte, azt megkapom. Lehet, hogy még csak ott tartok, hogy a sims2-ben jókis házakat építek és felpakolom őket a netre, de egy író sem születik tollal a kezében, egy sportoló sem születik futócipőben vagy teniszütővel.

Abban egyetértek veled, hogy megnagyobb sajnálatomra ez nem Amerika, rohadtul le vagyunk maradva. De ebbe nem kell beletörődni, mert ezen lehet változtatni. Olyan apróságokkal is, mint az, hogy ha kutyát sétáltatsz és jön veled szemben valaki, akkor a drága kutyikádat letlod a járda szélére, ne annak a járókelőnek kelljen már kikerülni. Amerikában ez van, az amberek törődnek egymással, nagyon remélem, hogy egyszer nálunk is így lesz.

Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet: Paulo Coelho-Veronika meg akar halni. Lehet, hogy fiatal vagyok hozzá, de szerintem vagyok annyira intelligens, hog levonjam a mondnaivalóját, ami a következő: Ha mindig csak halogatunk, monoton éljük a hétköznapjainkat, egyszer csak arra eszmélünk föl, hogy nincs is életünk. Eduard történetéből kiderül, hogy nem szabad veszni hagyni a vágyainkat, Veronikáéból pedig az, hogy soha nincs még elég élettapasztalatunk, a sors mindig tartalmaz valami újat számunkra, ha ezt elfogadjuk :)

Lehet, hogy most még csak egy taknyos kis 14 éves vagyok, de majd később visszagondolok erre a korszakomra amikro az volt a legnagyobb bajom, hogy elszakadt akedvenc farmerom (mert az a hülye osztálytársam ellökött a habpartin).

Szép napot :)

2011. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: Teljesen igazad van, csak tudod a mai emberek (beleértve én is) elég előítéletesek ahhoz, hogy kiszúrják az első oldalon az alkonyat-koppintás legkisebb árnyékát és letegyék a könyvet vagy bezárják az oldalt. A másik válaszoló egy kitűnő példa erre, és elnézésedet kérem, hogy itt állok le vele veszekedni, de ezt úgy éreztem nem hagyhatom annyiban :)

A blogodat megnéztem, elmentettem a könyvjelzők közé, majd követlek :)

És mint már említettem: Te sem tollal a kezedben vagy ezesetben ujjakkal a billentyűzeten születtél. Gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni. :)Írj privit, és szívesen segítek, elmondom a véleményemet, őszintén :)

2011. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!