Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A népszerű, keresett könyveket...

A népszerű, keresett könyveket miért nem adják ki újból?

Figyelt kérdés

Aki antikváriumokban él, az tudja, hogy vannak nagyon keresett címek, amikhez nehéz hozzájutni (és néha ezt kihasználva túl is árazzák őket az üzletek...)

Az ilyen köteteket, ha egyszer köztudottan keresettek, miért nyomja újra valamelyik kiadó? Ezzel rengeteget kereshetne nem? Ehelyett tele vannak önsegítő könyvekkel meg a szürke akárhányezer árnyalatával a könyvesboltok polcai.


Aki el tudja magyarázni nekem, hogy kereskedelmi szempontból miért nem éri meg (?) ezeket újra kiadni, annak megköszönöm.



2020. jún. 6. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Valszeg nem vennék meg annyian, hogy megérje. Még ha naponta keresi is valaki tíz antikvárban, az is csak évi 3650, ennyinél még simán veszteséges.
2020. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Talán mert nem annyira népszerű és nem annyira keresett...
2020. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2#


Ami évente egyszer ha felbukkan, akkor is darabja 20 ezer ropogós magyar forint, az hadd kockáztassam már meg, hogy népszerű és keresett...

2020. jún. 6. 20:57
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem évente egyszer bukkanna fel, hanem nyomtatnának belőle több ezret, akkor már nem érne 20 000-et, és az az évi egy ember is szépen megvenné ötödennyiért. Veszteséges lenne.
2020. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hogy évente egyszer bukkan fel, abból nem következik az, hogy évente pont ennyi ember keresi. És nem is kéne rögtön több ezer utánnyomást készíteni, kinyomnak párszázat valami olcsó kiadásban, és letesztelik a keresletet.


Nem vagyok kereskedelmi szakember, javíts ki, ha problémás a gondolatmenet.

2020. jún. 6. 21:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként felpontoztalak, mielőtt jön a számonkérés, nem tudom kinek kellett lepontozni.
2020. jún. 6. 21:03
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Pont azért 20ezer Ft, hogy megérje a kis példányszámban is kiadni, tehát nem népszerű. Ha népszerű lenne, akkor többet nyomtatnának belőle és olcsóbb lenne. Ez van. Attól, mert neked a kedvenced, még nem biztos, hogy másnak is. Nem értem mit kell lepontozgatni azt, aki megmondja az igazat. Minek kérdeztél ha nem érdekel mások véleménye?
2020. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Te olvasol is, vagy csak felkapod a vizet? Leírtam a 6-os kommentben, hogy nem pontoztam le.


"Pont azért 20ezer Ft, hogy megérje a kis példányszámban is kiadni"

Egy konkrét könyvről beszélek egyébként, ezt elég rég adták ki, és nem hiszem, hogy előre tudták volna jósolni, hogy sikeres lesz-e a könyv vagy sem. Vagyis anno nem volt húszezer.

2020. jún. 6. 21:09
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Te olvasod, vagy csak nem nézed, hogy 1 perccel azután jelent meg az írásom, miután te írtál, ezért nem igen láthattam amit 1 perccel előtte írtál.

Attól, mert van néhány ember, aki megveszi 20ezer Ft-ért, még nem biztos, hogy megérné újra kiadni többezer példányban pl. 8ezer Ft-ért. Lehet, hogy elfogyna a fele, a másik felét meg dobhatnák ki. Nem olyan nagy üzlet a könyvkiadás, nincs 30-40%-os haszon egy könyvön.

2020. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem néztem az időpontot, való igaz :)


"nincs 30-40%-os haszon egy könyvön."

Miért nincs? Akkor hova jelenik meg rakatszám az a sok új könyv Magyarországon? Te könyvkiadással/árusítással foglalkozol egyébként?

2020. jún. 6. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!