Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Graham Hancock melyik könyvéve...

Graham Hancock melyik könyvével érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Mennyire függnek össze a kötetei? Szeretném elolvasni "A mélység titkai" címűt, de tartalomleírások alapján nem tudom megállapítani, hogy szükséges-e hozzá a szerző korábbi műveinek valamilyen szintű ismerete.


Köszönöm!



2020. jún. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán szükséges hozzá más, mert lényegében ugyanazt a teóriáját boncolgatja.

Esetleg érdemes átfutni az Istenek kézjegyeit. Nyilván erősen konteó az egész, de ugyanakkor én abból a könyvből tanultam meg, hogy mi a különbség az inkák, maják és aztékok között, ami kvízekben mindig jól jön. Szóval nem volt teljes időpazarlás.

Egyébként az első része a könyvnek az indiánokról szól, a másik része Egyiptomról. Nem annyira "igénytelen", mint Daniken és nem pusztítja az agysejteket, ha helyén kezeled a könyvet. Sőt, Hancock könyvei kifejezetten szórakoztatók.


A mélység titkai viszont egy sokkal masszívabb könyv. Olyan nehéz, hogy ölni lehet vele, nem egy délutáni olvasmány. Szóval ha az érdekel, akkor azt javaslom vágj bele, mert az Istenek kézjegyei is azért terjedelmes iromány. Elég annyi előtudás hozzá, hogy Hancock szerint létezett egy sumérokat is megelőző, nagyon fejlett emberi civilizáció. Illetve az Antarktisz sokkal később jegesedett csak el, stb.

2020. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a precíz, részletes választ! Ez elég ritka.


Amit hallottam eddig a szerzőről, azt nem tudtam hova tenni. Azt korábban is hallomásból tudtam, hogy "Daniken-szerű", de volt neki egy TED-előadása is, szóval elkezdett érdekelni...

Tudsz még hasonló szerzőkről egyébként?

2020. jún. 8. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, Hancock tényleg más kategória, mint Daniken. Annyiban Daniken-szerű csak, hogy van ez az elképzelése.


Joel Levy: Atlantisz ​és más elveszett civilizációk atlasza


Frank Joseph: Atlantisz pusztulása, Atlantisz túlélői

(de nekem ennek a nyelvezete nagyon fura volt, nem annyira jött át)


Várkonyi Nándor könyvei

(ezeket még nem olvastam, azt mondják a régebbi kiadás cenzúrázott, az új kiadást innen lehet megszerezni

[link]

sajna a koronavírus miatt nekem még nem jött össze)

Az ő könyvei alapján íródott az első magyar fantasy regény is, esetleg azt is érdemes lehet elolvasni.

Kodolányi János: Vízözön


Robert Bauval könyvei, némelyiket Hancockkal közösen írta

2020. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*Illetve kicsit más témában, vadabb és talán érzékenyebb gondolatokkal.


Moustafa Gadalla: Az ókori Egyiptom titkos története

Ahmed Osman: Idegen a Királyok völgyében, Mózes - Egyiptom fáraója, stb.


Ez dióhéjban annyi, hogy minden bibliai alak és történet Egyiptomból származik és egyiptomi események átiratai csak.

2020. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!