Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Be szeretném küldeni pár...

Be szeretném küldeni pár irományomat egy kiadóhoz. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat az írás.

Megannyi könyvet elolvasva kaptam kedvet ahoz, hogy magam is írni kezdjek.

Van néhány történetem, amiknek a terjedelme nincs meg egy komplett könyvéhez, de nap- mint nap írok, hogy ezt eltudjam érni. (Ezek inkább a fantasy világra épülnek)

Majd szeretnék párat -vagy legalább egyet- beküldeni egy könyvkiadóhoz.

Az lenne a kérdésem, hogy van esetleg valamilyen tanács?

Hol kezdjem, melyik kiadóhoz érdemes próbálkozni?

Vagy akinek e-téren vannak tapasztalatai, megosztaná?

Sokat segítene.

A válaszokat előre is köszönöm.💜



2020. jún. 8. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez a beírásod is tanúskodik arról, hogy egy 8 éves szintjén van a fogalmazási és helyesírási készséged. Nem, ezek nem melléütések. Kiadóknak dolgozom, teljesen esélytelen vagy ebben a szakmában, nincs tiszta képed a saját képességeid gyengeségéről. Válassz más hobbit. Vagy keress az interneten olyan oldalakat, ahol hasonló hobbi-írók olvassák egymás műveit. Tényleg sajnálom, de ha egy asztalos nem tud olyan széket készíteni, ami nem borul fel, akkor más hobbit kell választania. Hiányoznak az alapvető képességeid. Ha viszont van pár felesleges milliód, saját pénzen kiadhatod a könyvedet, vannak erre szakosodott kiadók. De mivel nem tudsz írni, ezeket nem fogják kereskedelemben árulni. Megpróbálhatod ráerőltetni az ismerőseidre, hogy vegyék meg őket. Ez a maximum, amit e téren elérhetsz.
2020. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de ezt nagyrészt csak akkor lehet eldönteni, ha valaki megnézi az irományaimat.

Fogalmam sincs, hogy egy egyszerű kérdésből, hogy lehet azt kitalálni, egy történetben hogyan fogalmazok.

De ezt már másoknál is felfedeztem. A kérdésben nincs helyesírási hiba, a fogalmazás teljesen rendben van, és mégis betámadták az első két percben a "könyvkiadók, vagy annál dolgozók", hogy ez nem jó, és hagyja abba, mert az egész úgy rossz, ahogy van.

Ennek a válasznak az olvasása közben azért akadt fent a szemöldököm, mert nem értem, hogy a fenébe tudja az ember egy sima, egyszerű kérdésből kideríteni, ez biztos pocsék!

Honnan tudja, hogy egy történetet én hogyan írok le?

(1. Válaszoló)

2020. jún. 8. 13:41
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Te vagy itt a tizenharmadik, aki ezt kérdezi.

Ez nem szerencsés előjel, én mondom... erős lustaságszagot érzek.

Ja, a helyesírásod gyenge... de ez a kisebbik gond. A fogalmazásod pocsék. Normális kiadó a 3. mondat után dobja az egészet a kukába.

2020. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

"A kérdésben nincs helyesírási hiba"

7 helyesírási hiba van.


"a fogalmazás teljesen rendben van"

5 komoly fogalmazási hiba van.


A #2 hozzászólásodban is vannak hibák.


"mégis betámadták"

Na, először is: NINCS olyan szó, hogy "betámadni".

Másodszor: egy üldözési mániás ember biztos, hogy gutaütésben fog elvérezni, ha megpróbálja kiadni az irományát. Főleg egy ilyet!

Én szóltam...

2020. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Törölni fogja az összes bíráló hsz.-t, az enyémmel is azt tette.
2020. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet olyat töröltetni, ami nem sérti a szabályokat.

Márpedig az alapvető információ, hogy érdemes-e egyáltalán próbálkoznia?

2020. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
A dilettantizmus legfőbb jele az önkritikára való képesség hiánya.
2020. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a legszomorúbb, hogy miután leírtuk, hogy hibás - még képes volt azt mondani, hogy nem.

Tehát hülyének nézett mindenki mást, és tökéletesnek magát.

Most meg persze már meg se szólal. Arra biztos képtelen lenne, hogy kijavítsa a saját írását. Még így se, hogy már megmondtuk neki, mennyi hiba van benne.


...ezzel együtt azért azt tanácsolom, hogy ha valaki mégis írni akar, tegye meg. Még az is lehet, hogy megtanul jól írni.

De elsőre még ne akarja kiadni, hanem inkább nyisson blogot.

2020. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 köszi, hogy leírtad ezeket, nekem is nagyon szúrták a szememet!


Kérdező, ezt pedig nem gonoszkodásból mondom, de szerintem sem kéne a könyveid kiadásán törnöd a fejed. Előbb tanulj meg írni, fogalmazni, aztán esetleg elkezdhetsz gondolkozni azon, hoyg megkeress pár kiadót. (Egyébként semmi belelátásom nincs ebbe, de kétlem, hogy csak úgy elolvasnak minden emailben kapott „könyvet” vagy hasonlókat, aztán meg felfedeznek téged.)

2020. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen...

Nem hiszem, hogy ha egy kérdést nem vagy képes normálisan leírni, akkor hogy akarsz egy könyvnek neki kezdeni?

Megpróbálhatod, de csúnya lebőgés lesz a vége, csak figyelmeztetlek.

2020. jún. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!