Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Be szeretném küldeni pár...

Be szeretném küldeni pár irományomat egy kiadóhoz. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat az írás.

Megannyi könyvet elolvasva kaptam kedvet ahoz, hogy magam is írni kezdjek.

Van néhány történetem, amiknek a terjedelme nincs meg egy komplett könyvéhez, de nap- mint nap írok, hogy ezt eltudjam érni. (Ezek inkább a fantasy világra épülnek)

Majd szeretnék párat -vagy legalább egyet- beküldeni egy könyvkiadóhoz.

Az lenne a kérdésem, hogy van esetleg valamilyen tanács?

Hol kezdjem, melyik kiadóhoz érdemes próbálkozni?

Vagy akinek e-téren vannak tapasztalatai, megosztaná?

Sokat segítene.

A válaszokat előre is köszönöm.💜



2020. jún. 8. 13:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!


Azért kaptam csak fel a fejemet a kérdéseden, mert jómagam is hobbi író vagyok, és egyszer majd ki szeretném adatni a művem. Vagy legalábbis próbát tenni. Most tehát azért írok, hogy elmondjam neked a tanácsaimat és nem azért, hogy minden kedvedet elvegyem az írástól és, hogy inkább foglalkozz kenyérsütéssel, vagy kvantumfizikával. Isten őrizz!


Nagyon fiatalon kezdtem az írást, nagyon gagyi akció krimikkel. Több részre szedtem a történetet, pedig összesen az egész hossza nem ér fel egy regény felével. A lényeg az, hogy volt egy jó barátom egy könyvkiadónál, akinek mindezt elküldtem és hihetetlenül kedves volt: Elolvasta egy 13-14 éves gyerek őszinte, de nevetséges munkáját annak ellenére, hogy volt fontosabb dolga is. A kritikáját is elmondta, ami igazi építő jellegű kritika volt a javából.


Nyilván nem írtam le hirtelen röpke egy év alatt egy sikresztorit, de azt mondta, részről részre jobb, és ez nekem nagyon sokat jelentett. A legfontosabb tanácsa az volt, hogy ne adjam fel és gyakoroljak sokat, írjak inkább rövidebb történeteket, novellákat, amiket könnyebb kezelni.


Ez az én tanácsom számodra is, de csak és csakis akkor, ha tényleg van motivációd és fantáziád rá, mert munka és kedv, vagyis munkakedv nélkül nem lehet erős, maximum megmosolyogni való történetet gyártani.


Sok szerencsét és ne add fel az álmaid!

2020. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%
Tudod mit? Küldd be. Van kb 300 könyvkiadó az országban, keress rá a könyvkiadók kulcsszóra, és küldd el mindegyiknek. Aztán várd a válaszokat. Megérdemled, amennyire narcisztikusan odáig vagy a saját tehetségtelenségedért.
2020. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!