Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan könyv, ami megváltoztatt...

Olyan könyv, ami megváltoztatta a világképed?

Figyelt kérdés

Melyek azok a könyvek, szerzők, amik-akik olyan nagy hatással voltak rád, hogy megváltozott tőle a világról alkotott felfogásod?


Műfajtól és a könyv/szerzőjének világnézetétől függetlenül, bármi érdekel, de fejtsd ki kérlek az okát is.


Köszönöm!



2020. jún. 8. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Vallás:

Helmuth von Glasenapp: Az öt világvallás - A nagy világvallásokat részletesen ismerteti, a kritikájukkal együtt. Elolvasod, aztán már nem a kereszténységben vagy más világvallásban fogsz elfogultan hinni.


Természetfeletti:

Szvámi Ráma: Élet a Himalája mestereivel - Megdöbbentő eseteket közöl egy hindu szvámi életéből, olyanokat amivel a nyugati, materialista ember nem találkozik. Csak nagyobb könyvtárakban található meg a könyv.


Egészség és életmód:

Paul C. Bragg: A böjt csodája

2020. jún. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom kategóriába sorolni, de a Tűz és Jég dala könyvsorozat nagy hatással volt rám, mert:


-bemutatja az alapvető emberi természetet


-megmutatja, hogy nem csak egyféle igazság létezik, hanem mindenkinek megvan a saját nézőpontja az eseményekről

2020. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerb Antal: Utas és Holdvilág


Mert rájöttem, hogy nem baj, ha nem tudom, mit is akarok csinálni, vagy ha nem vagyok tökéletes. Megtanultam szeretni és ragaszkodni a múltamhoz, valamint megbecsülni a magányt.

2020. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ilyesmikre gondoltam. Ha van még további, érdekel.


(A szükségtelen lepontozást nem tudom ki adta, én mindenesetre zöldet nyomtam).

2020. jún. 9. 08:32
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Önfejlesztés és az emberekkel való kapcsolat terén még ez:

Dale Carnegie: Sikerkalauz 1. - Gyakorlati kézikönyv


A többi könyv, amit első válaszolóként írtam, azok is klasszikus művek a maguk kategóriájában. A böjt csodája pl. nemcsak a böjttel foglalkozik, hanem a teljes életmóddal.


Ha a vallás vagy ezoterika téren érdekelnek még mások, írhatsz priviben. Én a vallás minden fajtájával foglalkozok, beleértve a mágiát, az asztrálutazást stb. is.

2020. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekfeszítő kérdés! Kíváncsi lennék a kérdező válaszára is :-)


- Elizabeth Moon - A sötét sebessége

- Temple Grandin - Képekben gondolkodom

Ez a kettő az autizmussal kapcsolatos tudásomat, hozzáállásomat állította új pályára.


- Conrad Totman - Japán története

Ökológiai szemléletű történelemkönyv. Most már nem tudok ugyanúgy tekinteni a városokra, a vízvezetékrendszerre, az építkezésekre, nagyjából semmire. Csak azt látom, hogyan burjánzik el az ember, és veszi el bármilyen más élőlény elől a helyet, és hogy ennek rövid és hosszú távon milyen ára lesz.


- Susan Forward - Mérgező szülők

Ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek, mi történt velem gyerekkoromban és fiatalkoromban, és ez hogyan változtatott meg, milyen irányba indított el. Addig egy idilli kép élt bennem a szüleimről, magammal szemben viszont folyamatos szégyent éreztem.


- Malcolm Gladwell - Kivételesek. A siker másik oldala

Másképp tekintek most már a tehetséges és sikeres emberekre. Leírja például a 10 000 órás szabályt: az átlagos zenészek kb. 4000-6000 órát fektetnek a gyakorlásba egy adott életkorig, akiket pedig kivételes tehetségeknek írnak le, azok 10 000 órát.


- Samuel P. Huntington - A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása

- George Friedman - A következő 100 év

- Niall Ferguson - Civilizáció

Ezek kicsit helyrepofozták az Európa-központú gondolkodásomat és adtak egy jövőképet.


- Steven Pinker - Az erőszak alkonya

Őrült megkönnyebbülés volt ezt olvasni. Töri szakon végeztem, és ha végignézi az ember a történelmet, csodálkozik, hogy őt még nem lőtték le, nem bombázták ki, nem erőszakolták meg stb. Ez a könyv statisztikai módszerekkel bizonyítja be, hogy hosszú távon mennyivel békésebbé vált a világunk, mint korábban.


- Richard Dawkins - Az isteni téveszme

Rájöttem, hogy a világ igen nagy részén még mindig kiközösítenének, megszégyenítenének, vagy akár börtönbe is vetnének, ha kiderülne, hogy ateista vagyok. Már megint szerencsésnek érzem magam, hogy itt és most élek.

2020. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Megjegyzés 6-os hozzászólásához


"Rájöttem, hogy a világ igen nagy részén még mindig kiközösítenének, megszégyenítenének, vagy akár börtönbe is vetnének, ha kiderülne, hogy ateista vagyok. Már megint szerencsésnek érzem magam, hogy itt és most élek."


Ez inkább csak az iszlám világról mondható el. A fejlett világról és a keresztény országokról nem. Én nagyon sok időt töltök buddhista országokban, és ott cseppet nem érdekli őket, hogy ateista vagy-e vagy sem, mert a buddhistákról is elmondható, hogy ateisták. Hasonló a helyzet más, többnyire nem buddhista országokban is, mint pl. Kína, Japán, India stb.

2020. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megjegyzés a 7-es hozzászóláshoz:


Nagyon örülök annak, amit a buddhistákról írsz, örülök a jó tapasztalataidnak.


Dawkins viszont arról ír, hogy aki az USA-ban bevallja, hogy ateista, annak gyakorlatilag megcsappannak a karrierlehetőségei, és a társaságból is kinézik, ő ezt első kézből tapasztalta, méghozzá rendszerszinten. Európában szerintem inkább elszigetelt jelenség ez, egy-egy vakbuzgó család vagy közösség viselkedhet esetleg így, de nem jellemző.

2020. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7. es válaszoló vagyok újra.


Éltem az USA-ban is, bár csak pár hónapot, de én nem tapasztaltam olyat, amit írsz. Nem nagyon foglalkoznak a vallási nézeteiddel, az magánügy, akár csak Európában. Dawkins nem tudom honnan szedi ezeket... Talán hitben túlbuzgó társaságba került. Mindenesetre az USA-ban általában vallásosabbak az emberek, mint Mo-on, de hogy az ateista nézeteid alapján a karrierlehetőségekben is korlátozva legyél, azt nevetségesnek vagy szélsőséges példának tartom. Nem is kell róla beszámolni senkinek, legfeljebb ha kimondott fanatikus, zárt közösségekbe kerülsz. Az USA-ban vannak példák, hogy egy teljes település csak amish vagy épp zöme adventista stb., na ott talán el tudom ezt képzelni. üdv.

2020. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért az USA elég nagy, simán el tudom képzelni hogy mindkettőre van példa.
2020. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!