Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Asimov alapítvány műveit...

Asimov alapítvány műveit milyen sorrendben kell elolvasni, hogy kronológiailag érthető legyen ?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni az "Előjáték az alapítványhoz" című könyvet de sok karakterről és eseményről nem tudok semmit, szerintem rossz könyvvel kezdtem el.

Melyik könyvvel kéne elkezdenem, hogy minden esemény érthető legyen, milyen sorrendben vannak Asimov alapítvány művei (úgy vélem hogy az alapítvány univerzumon kívül írt másokat is, de engem most kifejezetten az alapítvány érdekelne)



2020. jún. 21. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez az időrendi sorrendjük.

2020. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aztak*rva :O

Hihetetlen ez hány részes :D

2020. jún. 21. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind regény. Vannak novellák is, azok meg rövidek.
2020. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:
100%

Azért ha valamennyire szűkíteni szeretnéd, lehet a sorrend:34, 35, 38, 45, 49-51, 53-60, 62-63, 65-68.

Van közte olyan, amelyet már nem Asimov írt és vannak olyanok is, amelyek ugyanazon műnek egyes fejezetei, csak időrendileg tartoznak máshova.

2020. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Alapítvány sorozat:

Az Alapítvány előtt

Előjáték az Alapítványhoz

Alapítvány

Alapítvány és Birodalom

Második Alapítvány

Az Alapítvány pereme

Alapítvány és Föld

2020. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Rendben,ebben a sorrendben fogom elolvasni őket

Nagyon köszönöm :) ^^

2020. jún. 22. 18:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget :)
2020. jún. 22. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek történeti sorrendje valóban a fenti (Előtt-Előjáték-Alapítvány-Birodalom-Második-Pereme-Föld), viszont nem ilyen sorrendben érdemes olvasni. Az Alapítvány előtt és az Előjáték később íródott, és lelőnek pár poént a sorozat végéről. Szerintem akkor a legjobb, ha keletkezési sorrendben olvasod, azaz kezded az Alapítvánnyal, elolvasod sorban az Alapítvány és Földig, és utána ugrasz vissza az előzményekhez.


A teljes Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumhoz itt szedtem össze, milyen sorrendben érdemes olvasni a könyveket: [link]

2020. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!