Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás random történetvezet...

Könyvírás random történetvezetéssel?

Figyelt kérdés

Működne? Nem lenne előre megírva a vázlat a könyvhöz, hanem csak sodródnék az árral, és írnám, ami eszembe jut, max ha eszembe jut valami később, akkor visszamegyek, és átírom, mit javítani szeretnék.

Az alap természetesen megvan, az eleje, a vége, és az alapszituáció/alaptörténet.

Ez így katyvasz lenne?



2020. júl. 6. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már írtam így könyvet, és szerintem az sikerült az egyik legjobban. Szerintem vágj bele!
2020. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a trónok harca is valami ilyesmódon íródott. Csak ott maguk a karakterek vezetik a storyt nem pedig az író. Martin nem fog olyan cselekedetet csinálni egy szereplővel amit nem tenne.
2020. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
szerintem is elég, ha a karaktereket atomjól kidolgozod, életre kelted őket. Így csak beledobod őket egy szituációba és élvezed a folyamatot.
2020. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják discovery writing-nak, és ahogyan a #2-es válaszoló írta, G. R. R. Martin is ezt alkalmazza.

Én is így írok, és sokkal jobban megy, mintha vázlatot írnék hozzá. Arra figyelj, hogy az újonnan jött ötletek és szálak sehol ne mondjanak ellent a már meglévő cselekménynek.

2020. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem, amíg nem próbálod, nem tudhatod, hogy az ilyen írásmód működik-e nálad.
2020. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte minden történetemet ilyen módon írom. Próbáltam már úgy is, hogy előre kidolgoztam mindent, de az nekem nem jött be. Egyszerűen ha kedvre kapok az íráshoz, le ülök a gép elé és írom tovább, ami csak az eszemben van.
2020. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Stephen King is így ír. Én személy szerint írói blokkot kapok, ha nem tudom, hogy "na most minek kell történnie".
2020. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Felfedező írás. Vagy valami ilyesmi a neve, sokan írnak így.
2020. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8* vagyok


Csak legyen összefüggő értelmes történet. Legyen értelme az adott fordulatnak, logikus.

2020. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan naplószerű lenne. Ha valaki könyvet akar írni, nem csak a történetnek kell előre meglenni, de a szereplők jellemvonásainak is, és a mondanivalónak is.
2020. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!