Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen harcos-királynős...

Milyen harcos-királynős könyveket/sorozatokat ismertek?

Figyelt kérdés
Imádom az erős nőkről szóló történeteket, mikor valaki a semmiből, az elnyomásból emelkedik fel. Nem kell feltétlenül harcosnak lennie, az is izgalmas tud lenni ha csak jól keveri a lapokat. Az íjászok különösen közel állnak a szívemhez. A witcher világában szimpatikus Yennefer, bár itt még csak a sorozatot láttam. Szeretem a vikingekben lagerthát, a trónok harcában (mind könyvben mind pedig a sorozatban) sansa a kedvencem, arya valahogy túl maszkulin volt, míg sansa nőként volt erős, akárcsak daenerys vagy cersei. Az éhezők viadalának katnissét pedig gondolom mondanom sem kell. Hasonló karakterek történetei érdekelnének, akár sorozat, film vagy könyv formájában. A realisztikus (akár múlt vagy jelen) és a fantasy világ is jöhet, de a nagyon durva sci-fit nem szeretem, az űrben robotokkal harcolva meg ilyenek. A netflixre most jött ki a cursed első évada, amit majd mindenképp meg fogok nézni.

2020. júl. 21. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát, lehet nem feltétlen erre gondolsz, de én az Attack on Titant ajánlanám, csomó qrva jó női karakter van benne, és mindegyik erős személyiség, van harcos, diplomata, stb, de kb igaz amit most leírtál.

Az AoT története nagyon erős egyébként, én amúgy is mindenkinek csak ajánlani tudom, de ebben is megvannak ezek a női karakterek, majdhogynem csak az van benne🤷🏻‍♀️

2020. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Igaz, ezek inkább az Arya vonalhoz állnak közel.

2020. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Üvegtrón :)
2020. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anthony Ryan könyvei

Robert Jordan: Az Idő Kereke

2020. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Idő Kerekében sokféle női karakter van, de az egyik központibb egy íjász, igaz nem a legelső könyvtől szerepel, kicsit később bukkan fel
2020. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mark Lawrence: Vörös ​Nővér

Terry Pratchett: Rémes ​regiment

Marjorie Liu: Ébredés / Monstress 1 képregény, de jó kis szemlegeltetés

Frank Herbert: Dűne

F. C. Yee: Avatar, ​The Last Airbender: The Rise of Kyoshi

2020. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leigh Bagungo - Shadow and Bone-orosz népmese hangulatú fantasy


Celia Reese-Witch child sorozat - fantasy és a történelmi határán táncol.

2020. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!