Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyennek gondoljátok a...

Milyennek gondoljátok a történetemet? Kritikát nem kérek, inkább ötletet, hogyan lehetne izgalmasabbá tenni, ha eddig még nem találtátok annak.

Figyelt kérdés
Íme a történetem összefoglalva: Van két hölgy akik megmentik a megmérgezéstől a herceget. A hölgyek közül az egyik még tanulja a szakmáját. A herceg egy parasztfelkeléskor dönt úgy, hogy segít a szegényeken, ez azonban szeretett apja ellen van így megpróbál titokban maradni. Ez nehezen sikerül neki, ugyanis az ország titokzatos harcosai nem akarják, hogy így történjen. Eközben egy kis ország szemet vetett ennek az országnak a gazdag kincstárára. A kis ország királya bízta meg a harcosokat, hogy tegyék el a herceget láb alól, mert akkor fiú örökös nélkül marad az ország és súlyos csapást mérnének a királyra ami által könnyebben győznének rajta. Legfőbb ellenségük az erdőtündérek, ugyanis emberfeletti erejükkel legyőzhetetlenek és segítségére vannak a nagy ország királyának. Közben szerelmi szálak is vannak, ugyanis a hercegnek meg kellene házasodnia, és a gazdag és gyönyörű hercegkisasszonyt választaná, de az kikosarazza. Nagyjából így fest a történet, természetesen sokkal több szereplővel és rengeteg fordulattal. A végére a herceg megtalálja azt akihez hozzámenne az erdőtündértanoncot, aki egyenlő volt a gazdag hercegkisasszonnyal, de azért változtatott lakhelyet, külsőt és miegymást, hogy ne a szépségéért és gazdagságáért loholjanak utána a férfiak, hanem a szívéért. Sajnos nem tudtam ideírni az egészet, de így felvázolva képet kaptatok róla. Én inkább a párbeszédeket tettem előtérbe mindenféle tájleírás helyett.

2020. máj. 19. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem túl sablonos

De, amúgy adj neveket az országoknak

2020. máj. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül hogy a konkrét történetet látnánk, szerintem nem lehet igazán jól véleményt alkotni. Ahogyan az előző válaszoló is írta, egy kissé sablonosnak hangzik. De ez alapjáraton nem jelent problémát, hisz a kivitelezés az, ami igazán számít, nem az alapötlet. A leírásból ugyanakkor ezt nem lehet kiolvasni, csak a konkrét műből.


Ha nem szeretnéd itt az oldalon megosztani az írásodat, akkor ha gondolod, küldd el privát üzenetben egy részletét. Abból sokkal többet ki lehetne deríteni, és tényleg tudnék segíteni. :)

2020. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen még bőven lenne mit mélyíteni.

Ha pl. a tündérek legyőzhetetlenek, akkor miért nem ők uralnak mindent?

Ha esetleg valami egyedibbet akarsz, akkor dolgozz ki több erdőtündér civilizációt, eltérő rasszal és nyelvvel is.

Fájdalmas olvasni egy fantasyban, amikor az emberek eltérő kultúrákkal rendelkeznek és több országgal is, de egy törp vagy ork mindig "ugyanazzal". Élhet egy másik kontinensen is, a törp 100%, hogy ugyanazzal a kultúrával és gondolkodásmóddal rendelkezik, mint az első kontinensen élő, stb. Szerintem ez a legidegesítőbb klisé.


A szerelmi szál nekem kicsit visszatetsző. Megváltoztatta a faját, a külsejét, kb. mindent magáról és úgy szeret bele? Ez olyan, mintha az egész kapcsolat hazugságra épülne.

Plusz ha az elején probléma az örökös hiánya, akkor két eltérő fajú személy hogyan fog utódot létrehozni a "happy end" után? Vagy ez is olyan sztori, ahol két faj nyugodtan keveredhet, mert csak?

Személyes konfliktusnak érdekes lehetne az, hogy a herceg azon vívódik magával, hogy a nővel, akit szeret, nem tudja teljesíteni a királyi kötelességét: új herceget adni az országának.

Az erdőtünde lány pedig ismerhetne valamilyen nagyon erős, a természet törvényeit felülíró varázslatot, amivel mégis lehetne teremteni utódot kettőjükből, aminek nagy ára lenne, mert az ő világukon túlnyúló, "természetellenes" erőket mozgat meg. A következményeit vagy árat találja ki más. :D


A kincstár motiváció a kisebb országnak önmagában szerintem nem annyira erős. Akkor már lehetne új termőföld vagy aranybányák, amit szeretnének. Valami ami "tartósabb" és megéri miatt kockáztatni.


Még lenne pár ötletem, én biztos sok mindenen változtatnék. De nem számít, mert ez a te történeted, neked kell kitalálnod és megírnod.

2020. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm azért az ötleteidet, de az Erdő Tündérek emberekből képződnek nálam, úgyhogy nem lenne gond az összejövéssel! :D
2020. máj. 19. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ez inkább YA, mint fantasy.
2020. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!