Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon mi/ki és hogy dönti...

Wattpadon mi/ki és hogy dönti el a Story Rankings-et?

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy találtam, teljesen random a dolog, épp ezért nem is izgat.

Semmi jelentősége, valószínűleg egy program csinálja, véletlenszerűen.

2020. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tartalom alapján az író.


Itt kevésbé színes a paletta mint az ao3on, vagy felnőtt vagy sem.


Elvileg ami mature kategória:

-szexuális tartalom, meztelenség erotikus leírása

-horror

-farcolás, öngyilok, sebészeti beavatkozás vagy egyéb gore

-étkezési zavarok, mentális betegségek mélyreható bemutatása

2020. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az író adja meg, előre meghatározott és közzétett szempontok alapján. Legalábbis az általam ismert oldalakon mind így van. A wattpadot ugyan nem használom, de feltételezem, hogy ott is hasonló a rendszer.


Az AO3-on és a fanfiction.net-en le van írva, ők milyen szempontok szerint kategorizálnak, és azt figyelembe véve nekünk, íróknak kell a feltöltéskor kiválasztani, illetve AO3-on bejelölni a figyelmeztetéseket.

2020. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 - #3:

Amiket írtatok, valóban így van az AO3-on. Az ff.netet annyira nem ismerem, de bizonyára ott is. Ti a történetek besorolására, kategórizálására (Explicit-Mature-Teen&Up-Generated) gondoltok.

DE a wattán van egy sorrendiség, hogy az adott történet (címke szerint) abban az adott címke témában hanyadik helyen áll. Nos, erre írtam azt, hogy ez teljesen random-véletlenszerű, nincs jelentősége.

Nyílván az írónak kell a történetéhez kiválasztania az elérni kivánt életkor célcsoportot, amit mostanában meg is újítottak, de szerintem a kérdés erre a randomos - címkés Story Rankings-ra vonatkozott.

Nem egyszer találkoztam olyan wattás íróval, aki bőszen felsorolta a címkéit, hogy például romantika kategóriában az ő sztorija X ideig volt első helyezett, de ez nem jelent semmit. Miért? Én is írtam alig látott, keveset csillagozott történetet, aztán kihozta, hogy az adott témában (ami maga a címke) első helyezést értem el. De nem. Mikor megnéztem, rányomtam teljesen más volt a helyzet. Szóval biztos, hogy az egész kiemelés, besorolás random. Nekem is volt történetem, ami hosszabb ideig több címkével nyert előkelőbb helyezéseket, de tényleg nincs jelentősége, mert nem tükrözi a valóságot, mint ahogy az sem, ha sokan látták, cillagozták a történeteidet. Azt gondolnád az tuti jó történet, de ez sem mindig igaz.

Mellesleg, én csak mint reklám felületet használom a wattát, annak jó.

2020. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!