Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek ezt a fanficti...

Véleményeznétek ezt a fanfictiont?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A minap kezdtem el írni egy új történetet. Mivel még az elején járok ezért érdekelne, hogy mi az amin fejlesztenem kell.


[link]



2020. aug. 14. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Sry, én utálom a Drarry shippet, szóval el sem olvasom. 😅
2020. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik, így tovább.

Összeségében szépnek találom az írás módot, megfogalmazást. Látszik, hogy igényes munka, mindössze egy-két helyesírási hibát, ha találtam.

Viszont szerintem lehetnének hosszabbak a részek, az is egyfajta igényességet ad vissza, jobban olyan, mint egy rendes könyv. Egy másik aprócska zavaró dolgot jegyeznék meg. Ez pedig a párnácska-ajak szinoníma. Elég butyuta, és fura szerintem, engem fölöttébb idegesíteni is szokott. Nem is vagyok benne biztos, hogy a szinoníma szótárban szerepel-e, vagy csak olyan, mint a Wattyn elterjedt "oxigénhiány miatt elváltunk" butaság. Ha adhatok tanácsot inkább a száj, ajak szót alkalmazd és nyilván, tudom, ezzel a kettővel hamar lehet szóismétlés,de hidd el, el lehet kerülni. Például nem azt írod, hogy "száját mosolyra húzta", hanem, hogy "elmosolyodott" és innentől újabb tárháza nyílik a rokonértelmű szavaknak: vigyorog, bazsalyog, somolyog, vagy akár Draco esetében grimaszol stb stb. Ha elképedésről van szó, még a lepényleső is képbe jöhet.

Ennyi kritikát fűznék hozzá. Ugyan ilyen ügyesen a továbbiakban, nagyon ígéretes Drarry sztorinak ígérkezik! :)

2020. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Semmi gond, nem mindenki szereti a shippet:-)


#2 Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket és jobban odafigyelni egy egy rész terjedelmére. A párnácska szót, valóban a Wattpad könyvekben találtam, de mentségemre szóljon azt hittem, hogy néhány ember van annyira "igényes", hogy utánna nég, úgyanis énis rendszeresen használom a szinonima szótárat...Az "oxigén hiány miatt elváltunk" pedig nálam is kiveri a biztosítékot, szövegkörnyezetben még rondábban hangzik, mint így kiemelve. Összességében örülök, hogy jelentősebb hibák nem találhatóak meg benne. Köszönöm, hogy elolvastad és, hogy leírtad a véleményed 😊

2020. aug. 17. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egy kicsit modoros a megfogalmazás, látszik, hogy választékosan, jól akarsz írni, de azért ez kicsit túlzás...


"éltető jellegű színtelen oxigén"? Huh... a "levegő" már elcsépelt, vagy mi? A "jelleg" egy teljesen hibás szó itt, egyébként a színtelen sem igaz. A dioxigén (o2) színtelen, szagtalan gáz, de az oxigén mint olyan konkrétan egy égkék anyag, illetve 'oxigén' pl. az ózon (o3) is, de feltételem, nem arra gondoltál... Szóval ne bonyolítsd, simán lehet levegőnek nevezni, ettől senkinek nem lesz hiányérzete.


"halvány ajak görbület" - most az ajak halvány, vagy a görbület halvány? Halvány-ajak, vagy halvány ajak-görbület? Bármelyik is: mi az értelme?


"márvány fehér arca" - a márvány nem fehér. Olyan van, hogy "márványfehér", az egy szín megnevezése, ami egyébként pont, hogy nem a sápadt színre utal, mivel az opálos, szobor-szerű szín. Ellenben Lucius arca a könyvek szerint inkább sápadt, mint ahogy a többi Malfoy-é is.


"párnácskái" - az az "ajkai" akar lenni? Az életben nem hallottam még ezt a szinonimát, és nem is találó annyira, hogy be akard vezetni.


A vér könnyel vegyülve folyósabb lesz, nem pedig tapadósabb.


"lenyalintsa a testnedveiből létrejött masszát" - hát, ez elég undorító kép...


Az egész sztori és homoszexuális téma sem az én asztalom, ezért csak az első fejezetet olvastam el. Összességében azt gondolom, hogy nagyon-nagyon sok könyvet kellene olvasnod, hogy a "költői képeid" ne ilyen suták, ráadásul valóságnak és logikának ellentmondóak, hanem valóban kifejezőek és odaillőek legyenek. Nem kell ám állandóan minden mondatot túlbonyolítani; le lehet írni a "levegőt" levegőnek, stb...

2020. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!