Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehetnek ritmusosak a...

Hogyan lehetnek ritmusosak a mondataim?

Figyelt kérdés
Hallottam már arról, hogy az írásnál a szöveg ritmusa is fontos, de hogyan érhetném ezt el?

2020. aug. 21. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából arról van szó, hogy gördülékeny, könnyen olvasható legyen a szöveg. Ne egy halom tőmondatból álljon, de ne is legyen fölöslegesen túlbonyolítva erőltetett hasonlatokkal.
2020. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet gördülékeny? Honnan tudom, hogy könnyen olvasható? Bocsi, nagyon az írás elején állok.
2020. aug. 21. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Tessék pár vacak példa, az könnyebb, mint a jó:


Felállt. Odament az ajtóhoz. Kinyitotta. Kinézett az utcára. Egy macskát látott. Fekete volt.


Vagy:


Az éjszaka, mint a selyem, amit a hernyók termesztenek Kínában, ölelte körül szerelemtől tűzforró és átizzadt testét, ahogy párja mellett, aki olyan hangosan szuszogott álmában, mint egy részeg favágó, élvezkedve kinyújtotta meztelen lábait.

2020. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


A ritmusos írás nem ezt jelenti. A részletek, költői képek igenis fontosak, de természetesen bizonyos mennyiségben és nem mindegy kiknek írsz... Ez viszont egy másik téma.


A ritmusos írás trükkjei:

- Ragadhatsz egy tőszót/ valami fontosat és többször visszahozod, leírod azt, de itt ez nem szóismétlésnek számít. Hogy érzékeltessem:


Eltűnt, eltűnt, eltűnt... Eltűnt a papír, míg a szereplő kettőt fordult és most egyre, csak ezt hajtogatja, eltűnt...


Másik módszer:


Hasonló szótagú szavakat használsz egyes mondatoknál


Pl.: Alma- alja

Király- kivály


Természetesen ezeket okosan kell beépítened és rendkívül nehéz feladat is ezért inkább a harmadik módszert ajánlanám ehelyett


Rímeljenek a sorok


Természetesen ezeket a trükköket sem kell túlzásba vinni, de egy két ilyen elemmel sokkal igényesebbé és érdekesebbé tudod tenni a leírtakat.



Ha bármi kérdésed van keress meg bátran privátban, én is író vagyok. :)

2020. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!