Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv írása előtt/közben...

Könyv írása előtt/közben mennyire jártok utána bizonyos témáknak?

Figyelt kérdés

Persze olyanok válasza érdekel, akik írnak/írtak már könyvet :)


Eddig fantasy könyveket írtam így nem igenyelt nagy utánajárást gyakorlatilag semmi, mert rá lehet kenni, hogy ez egy fantasy regény, azért van úgy mert csak.


Most viszont egy sokkal reálisabb, úgymond létező világba/országba alkottam valamit, amiről alapvetően nagyon keveset tudok. A legjobb lenne persze elutazni oda és felfedezni, de erre sajnos nincs lehetőségem.

Próbálok informálódni, de nem is olyan egyszerű mint hittem. Kultúráról, népességről, hiedelmekről, bármiről ami velük kapcsolatos, mégis nehéznek tartom valósághűen visszaadni még akkor is, ha valamelyest ez is csak "mese". Tudom, hogy egy könyvben/filmben bármi megtörténhet, de nem szeretném ha ordítana benne a hülyeség :D

No meg ha véletlenül egyszer kiadásra kerülne /nem fűzök hozzá sok reményt, de csodák léteznek/ nem akarok vele a torzítások végett megsérteni a könyvhöz tartozó népcsoportú embert.


Ti milyen úton-módon szoktatok informálódni? Mennyi időt szántok rá?


Vettem könyveket /amik bár történetet mesélnek el, igazságon alapulnak/ amiknek most fogok nekiesni és ha nem is az adott országhoz kötődnek de hasonló népcsoporthoz és életkörülményekhez.


2020. aug. 25. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a fantasy történetemhez most elég sok anyagot gyűjtök. Rengeteget olvasok tengerbiológiával, geológiával kapcsolatban és a történelemkönyveket is bújom. Időközben nyertem ihletet máshoz is.

Latint is elkezdtem tanulni, mert szeretnék egy ehhez hasonló kihalt nyelvet alkotni, legalább az alapjait magamtól le szeretném fektetni.

A térkép rajzolásához is egy térképész csatornájáról "képzem" magam. Már ötször is megrajzoltam a világot, de csak egy kis részét érzem megfelelőnek.

Az egyik kontinensem különösen sok problémát okoz, mert habár van ehhez hasonló hely a Földön, de nem ilyen klímával. Néha a tudomány kategóriában tesztelem, hogy mennyire lehetséges az az élővilág, amit oda kitaláltam. Azt direkt nem írom le, hogy fantasyban képzelem el, mert azt akarom, hogy tudományosan valószínű/korrekt legyen a világ nagy része. Csak kis része az, ami varázslat, varázslat-light. :)

Erre általában rámegy a teljes szabadidőm. Viszont nem zavar, mert olyasmivel foglalkozok, amit élvezek. Már majdnem egy éve gyűjtöm és feldolgozom az adatokat. Nem mindig haladok egyformán mindennel, de ha egyszer beindulnak a fogaskerekek...

Én azt ajánlom, hogy ne csak fikciót olvass, hanem ismeretterjesztő könyveket vagy akár egyetemi tankönyveket, szakkönyveket is. Youtube-ot (?) is ajánlom, nekem sokat segít. Szerintem nézd meg, hogy az adott országról, kultúráról milyen tartalmak vannak ott. Ha nem tudsz elutazni, akkor az visz azokhoz az emberekhez a legközelebb.

2020. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy Google térképpel gyakran sétálgatok az adott helyen. Elutazni sajnos én sem tudok, de ez legalább egy kis rálátást ad az adott helyre vagy épp inspirációt a kitalálthoz.
2020. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!