Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter 3: Ha már visszam...

Harry Potter 3: Ha már visszamentek az időben és megmentették csikócsőrt és Siriust, miért nem akadályozták meg azt is, hogy Pettigrew megszökjön?

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 13:33
 1/10 anonim válasza:
71%
Azert nem akadalyoztak meg mert akkor kesobb nem tunhetett fel Voldemort oldalan. Siriuspeddig megolte volna . Tehat roviden nem lett volna izgalmasabb a konyv cselekmenye
2020. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Valójában ezzel a technikával elejét lehetett volna venni a teljes konfliktusnak. És akkor arról szólna a regény, hogy mikor mit reggeliznek a gyerekek. Esetleg vmi unalmas romantikus történet lenne.
2020. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekettőtöket felpontoztam, van igazság abban amit írtok, bár szerintem ha meghal Pettigrew akkor lett volna más aki segít Voldemortnak visszanyerni a testét stb szóval a cselekmény ugyanúgy mehetett volna tovább nélküle is. Így kicsit zavart, hogy Sirius, akiről kiderült hogy nagyon jó ember, ráadásul 12 évet töltött az Azkabanban ártatlanul, és alig kapott szerepet:(

(ez az én véleményem de egyet tudok érteni a tietekkel is)

még egyszer köszönöm a válaszaitokat!

2020. aug. 26. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Rowling elismerte később, hogy az időutazást nem kellett volna behoznia a történetbe, ezért is semmisült meg az összes időnyerő az ötödik kötetben. Időutazós sztorikkal mindig ez a fő probléma, hogy tulajdonképpen az egész cselekményt/bonyodalmat el lehet tüntetni vele.
2020. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Az időutazás (ebben az univerzumban) nem így működik.

Alapvetően sosem ölték meg Csikócsőrt, csak Harryék hitték, hogy úgy történt, de akkor már ott volt egy jövőbeli Harry-Hermione páros, akik megszöktették. Azaz Csikócsőr sosem volt halott. Pettigrew ezzel szemben megszökött, és nekik erre nem volt ráhatásuk. Ha minden erejükkel próbálják megakadályozni, akkor sem sikerül, mert ez egyszer már megtörtént és a múlton nem tudnak változtatni.

2020. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
28%
Viszont amikor idő utazó Harry es Hermione kiszabadítják csikócsőrt,a dombról a jelen Harry Ron és Hermione végignézik. Az hogy van? Látniuk kellett volna magukat nem?
2020. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Épp ez az, hogy nem látják. Hallják, ahogyan a hóhér mérgében szétvágja az egyik tököt, hiszen Csikócsőr megszökött. Ők azt hiszik, azt hallják, ahogyan lefejezi. Hagrid ordít, azt gondolják keservesen sír, miközben örömében kurjantgat.

A film mondjuk kissé tényleg félrevezető, de Hagrid megtiltotta nekik, hogy végignézzék és tényleg nem is látták, mi történik.

2020. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
A Rowling-féle univerzumban az időutazás valójában nem változtat az eseményeken, amik megtörténtek. Így van, ahogy az előttem szóló válaszadó is mondja. Rowling maximálisan figyelembe vette az időutazó paradoxont, aztán mondjuk a Cursed childdal teljesen felrúgta, de ez a 3. kötetet még nem érinti.
2020. aug. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki olvasta a könyvet annak ez nem kérdés.

Először is! Az időnyerőnek a fő szabálya, hogy SENKI NEM LÁTHAT MEG! Te peldaul, hogy reagálnál ha egyszercsak elèd ugranál te? Megtámadnak magad vagy megőrülnèl. Valamint a varázslótörvèny tiltja a múlt megváltoztatását. Szóval Harryèk azért nem kapják el Pettegrewt, mert akkor meglátnák magukat.

Sajna a film alapján én sem értettem ezeket a dolgokat.

A könyv tényleg 1 000 000-szor jobb! Mindenképp olvassátok ki!

2020. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az első kettőt már olvastam, a többi ma jött meg, holnap hozzákezdek:D


Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 27. 19:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!