Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyerekkönyvet keresek, de nem...

Gyerekkönyvet keresek, de nem tudom a pontos címét?

Figyelt kérdés

Gyerekként többször is átlapztam a helyi könyvtárban, ám mostanra az állomány kicserélődött, és valószínűleg kiselejtezték. A könyvtáros sem tudott segíteni, ezért leírom, mi mindenre emlékszem a művel kapcsolatban.

A címében szerepeltek madarak és a mező szó. Valami olyasmi lehetett, hogy madarak erdőn-mezőn vagy mezőn-réten, ám ezekre a címekre nem találtam a neten megfelelő találatot, szóval valószínűleg én sem emlékezek rá tisztán... Maximum 20-30 oldalas lehetett, nagy méretű, kemény borítású,, barnás alapon talán kör alakban madárfajok és a mező rajzával díszítve. Talán a nyolcvanak években adták ki. Tartalmilag azt hiszem rímbe szedett mondókák voltak konkrét madárfajokról, tényleges cselekményt sajnos nem tudok felidézni. Minden oldalán volt illusztráció, melyek kicsit emlékeztettek pl. az Öreg néne őzikéje rajzaira, de szerintem az illusztrátora nem azonos.

Sajnos ennyit tudtam összeszedni az emlékeimből. Remélem valaki felismeri a leírtak alapján!



#könyv #madár #gyermekkönyv #mező #verskönyvtár #öreg néne őzikéje
2020. aug. 29. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Érdemes regisztrálni moly.hu-n, ez egy könyves közösségi oldal. Van kifejezetten ezzel foglalkozó zónájuk (Itt van a nyelvem hegyén...), ott egy csomó könyvmoly tud segíteni a keresésben, ha ezt kiirod oda is. :)
2020. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!