Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyarul miért csak gyerekköny...

Magyarul miért csak gyerekkönyvek jelennek meg dinoszaurusz és paleontológia témában?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy könyvesboltba, akkor látok rengeteg fizika tudományos ismeretterjesztőt, van némi biológia (az is főleg egészségtudomány) és a többi terület már nem is képviselteti magát.

Tényleg annyira lehetetlen eladni egy olyan könyvet, mint pl. a The sauropod dinosaurs vagy a Pterosaurs?

[link]

[link]


Ezek nem tankönyvek, hanem ugyanúgy csak ismeretterjesztőek, mint az a temérdek fizika. De nem látom, hogy bárki is próbálkozna kiadni akár egyet is.



2019. dec. 18. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig adva van a lehetőség a fordítóknak is, hogy a külföldön megjelenteket idehaza is kiadják. Nem élnek vele, inkább bemennek robotolni egyik multihoz.

Külföldön sok más témában is megjelentek könyvek, ami idehaza nincs. Az okát sajnos nem tudom.

2019. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az ország, kicsi a piac, az őslénytan meg aligha egy felkapott téma. A fizikai könyvek hasznosak lehetnek több itthoni szakmához és a diákok is tanulhatnak belőlük, de dinoszauruszokkal nagyon kevesen foglalkoznak és az iskolákban a paleontológia nem is tananyag. Gondolom, a kiadók megelégszenek ezzel a gyér felhozatallal, mert szerintük a gyerkőcöknek jó lesz ez is, aki meg valami komolyabb, naprakészebb könyvet akar, az tanuljon meg angolul és szerezze be külföldről.
2019. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Honnan tudják, hogy nem felkapott, ha egy könyv sem jelenik meg ilyen nyelven? Simán lehet, hogy elkapkodnák, ha jó könyvet választanak.

Nem hiszem, hogy egy fizika ismeretterjesztő ad bármelyik szakmához is. De ha ad, akkor azoknak a diákoknak, akiket érdekel a biológia vagy földtudomány ugyanúgy hasznosak lennének ezek a könyvek. De bárkinek, akit érdekel a bolygó történelme, amin él és bővíteni akarja az ismereteit róla.

A dinoszauruszok és más őslények is állatok, az állatokat pedig sokan szeretik. Ha el lehet adni egy madaras könyvet, akkor el lehet adni egy dinoszauruszos könyvet is szerintem.

2019. dec. 19. 16:35
 4/5 anonim válasza:
Nekem van egy gyerekkori könyvem, ami nem gyerekkönyv. Nagyon szép és bemutatja kontinensenként és földtörténeti korokként, hogy milyen dínók éltek, mik jellemezték őket. Képekkel is illusztrálva van. Megkérdezhetem anyát, hogy mi a címe. Én más városban vagyok és nincs nálam a könyv, ott hagytam nála. Már többször kiolvastam. Lehet, hogy már nem lehet kapni.
2019. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább örülj neki, mivel tollszektás propagandával lennének csak tele.
2021. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!