Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írni egy könyvsoroza...

Szeretnék írni egy könyvsorozatot. Vágjak bele? Van olyan kiadó aki foglalkozik ilyen random emberekkel?

Figyelt kérdés

Soha nem foglalkoztam ilyesmivel, azonban történt már sok olyan dolog az életemben, amit egy könyvben vagy könyvsorozatban meg szeretnék írni.


Fogalmazásból mindig is jónak tartottak (tanárok is) azok akik láttak hasonló jellegű dolgaimat. (Rövid történetek stb.)


Műfajt (mármint, hogy akció/horror/dráma stb.) nem szeretnék írni, mert azzal szubjektívvé tenném a válaszadásotokat.


Nem csak saját szórakozásra szeretném, hanem komolyabb terveim is lennének vele.


Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy tegyük fel valóban történetileg színvonalas dolgot írok meg. Ha elmennék egy kiadóhoz, foglalkoznának egy ilyen teljesen idegen emberrel, mint én, aki egy szerencsétlen önjelölt író akarna lenni? Van jövője az ilyen dolognak egyáltalán?


Ha lenne egy 250 oldalas történetem készen, mi lenne a teendőm, ha ilyen ambícióim vannak?


2020. szept. 5. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megírod. Elküldöd. Vársz. Ennyi.
2020. szept. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem teljesen válasz a kérdésedre (bár azt az első válaszoló végülis elég tömören, de már megválaszolta), de mivel írtad, hogy teljesen kezdő vagy, ajánlom figyelmedbe ezt a blogot, én is pár napja leltem rá, és kb. azóta teljesen végigolvastam:


[link]


Egy szerkesztő hölgy írja, aki kreatív írást is oktat, és szerintem igen jól összeszedi a dolgokat. Nem csak a könyvkiadásról olvashatsz tőle cikkeket, hanem írástechnikával és egyéb, kezdő írókat foglalkoztató kérdésekkel is foglalkozik (esetleg olyanokkal is, amik kérdésként most még fel sem merültek benned, de ha elkezded az írást, előbb-utóbb utolérnek).

2020. szept. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy elvileg tudsz fogalmazni (vagyis helyesen rakod egymás után a szavakat), kevés. Ha nincs stílusod, vagy - ami talán még rosszabb - van, de pocsék, nem mész vele semmire.

Amúgy igen, foglalkoznak random emberekkel is. Vannak pályázatok is, pl. az Aranymosás a Könyvmolyképzőnél. Sok író indult onnan.

Ezenkívül ha van pénzed, megjelentetheted magánkiadásban is.


Viszont ha elfogadsz egy tanácsot, szerintem az életedet hanyagold. Nagyon ciki, ha valaki azt hiszi, érdekes az élete, aztán azt beleerőlteti egy regénybe. Ismert íróknál működik, olyanoknál, akik már túl vannak pár regényen, de kezdőként kínos és szerintem nem is közkedvelt. Ha nem tudják, ki vagy, szerinted kit fog érdekelni az életed? Mar a fülszöveg is izzadságszagú lenne.

2020. szept. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és hogy nem trollkodtátok szét!


Utolsó, természetesen nem úgy adnám elő a sztorit, hogy ezek velem történtek és saját névvel, saját narrációban. Tisztában vagyok vele, hogy ez egyfajta öncsodálatot sugároz kifelé, ami egy teljesen átlag embertől taszító ilyen formában (is). Tehát elég nagy elvárásokkal indulna a könyv, ha így írnám.


Az én életem történései csak az alapokat adnák. Meg sem említeném a könyvben, hogy velem történtek.

Fiktív nevek és fiktív hozzácsatolások, kiszínezések lennének a történetben, amelyek csak érdekesebbé teszik az egészet.

2020. szept. 5. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Hát próbáld meg. Ha nem is sikerül kiadót találni (nem magánt), írásgyakorlatnak és élménynek is jó. :)
2020. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem mondjuk egy kezdő író élete is simán tudna érdekelni, ha annyira érdekes és/vagy szórakoztatóan adja elő :)

Nyilván akkor nem az lenne a lényeg, hogy "xy élete", hanem hogy "ilyen volt felnőni egy csóró faluban a skizofrén nagymamámmal", vagy "ilyen gyökérségeket gondoltam és csináltam az egyetem alatt, mielőtt kirúgtak".

2020. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!