Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mik a legnagyobb...

Szerintetek mik a legnagyobb hülyeségek a Harry Potter-ben?

Figyelt kérdés
A könyvsorozatban, meg a kiegészítő kötetekben.

2020. szept. 16. 15:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értettem soha, hogy a mugli családban nevelkedett gyerekek ugye 11 évesen tudják meg, hogy van varázslat és ők varázslók.

Na most én anno hasonló korú gyerekként olvastam a könyveket, és tudtam magamról, ha kiderülne, hogy tudok varázsolni, éjjel-nappal azzal lennék elfoglalva. Elolvasnék minden könyvet a témában és percenként varázsolnék valamit. Szerintem egy gyereknél ez lenne a normális (az elején biztos).

De ők meg ott szenvedtek végig, hogy nem érdeklik őket az órák (és nem csak az unalmasabbak) :D

(És nem ér erre Hermionét mondani, mert ő inkább csak stréber volt, de ő se változtatta pl. percenként a hajszínét.)

Persze utólag értem, hogy ezt nehéz lett volna a könyvben megvalósítani, meg így volt értelme, gyerekként mégis nagyon idegesített.

(Mellesleg szinte az összes fantasyben ezt csinálják. Pl. a Darren Shanban is mennyit szenvedett a gyerek, hogy ő nem akar vámpír lenni meg nem iszik embervért, holott én meg a karomat levágtam volna, hogy vámpír lehessek :D)

2020. okt. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogymiért nem dobták be a törölközőt az első adandó alkalommal.


11-12 éves gyerek nem fogja magára venni az ilyen mértékű problémákat.

10ből 10 gyerek ment volna a leginkább megbízhatónak tűnő felnőtthöz, hogy Tanárnő, van egy b@szottnagy kígyó a pincében, nem lehetne kihívni az aurorokat? Vagy csak hívjuk már fel a 999-et, nem tom bagollyal, mert picit nagyobb para mint amit mi tuti megoldunk.


Az egész iskola fullra életveszélyes, de a szülők generációk óta ennek ellenére simán beadják a gyerekeiket oda. A fúriafűz, az erdőben élő szörnyek, az életveszélyes lépcsők? Malfoy típúsú gyerekek nem balhéznak ezek miatt?

A szülők, különösen a varázslók, saját tapasztalatból tudják, hogy nem csak életveszélyes a hely, de van egy csomó inkompetens tanár, de nem nyitnak rivális iskolát.


És ha már itt tartunk, az iskola mérete és a brit varázsló populáció aránya nem igazán működik. Hacsak nem magántanuló a populáció fele, túl kevesen vannak.

Egy kb átlagos méretű suli, négy párhuzamos osztállyal.

Legyünk jóhiszeműek, nagy a létszám, az 4x~40 gyerek/év.

Az 160 gyerek egy évben ország szerelte.

Átlagban ~700 000 gyerek születik az egyesült királyság területén, szóval csak ~0.022%a a populációnak az, aki varázshasználó, mintegy 15 000 ember jelenleg ha jól számolom? Kazincbarcika lakossága jelenleg kétszer ennyi... Miért nem elfogadottabb az, hogy valaki mugli párt választ, vagy miért nincsen iszonyatos genetikai katyvasz, engedélykérések, meg rendellenességek a beltenyésztés miatt?

2020. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

szerintem az hogy Harry a kisebbik fiát a bántalmazói után nevezte el. Valamint az hogy az összes szereplő tök nyugisan letelepedett gyerekek meg minden 19 évvel később, semmi ptsd stb. Ezenkívül az hogy Harry-ből auror lett aki az összes könyvön keresztül csak azért harcolt mert bele lett nevelve/kényszerítve és nem volt jobb ötlete ezért beállt varázslózsarunak miközben a tanítást nagyon élvezte, szerintem sokkal jobb lett volna ha átveszi a SVK tanítást a Roxfortban és ő marad a tanár ezzel megtörve Voldi "átkát" az álláson.



persze ezeken kívül még egy rakat hülyeség van benne, most ezek ugrottak be elsőként.

2020. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez az egész "Tekergők térképe" dolog.Mármint,gondoljatok csak bele.Végig a Weasley fiúknál volt,éveken keresztül,amin állítólag lárniuk kellett Peter Pettigrew-ot,aki ugye Ron háziállata volt,így kinden éjszaka vele aludt.Az ikrek ezt nem vették észre?
2020. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
Látniuk* minden*
2020. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%

14-es

Oh shit here we go again

Olvass utána,már Rowling is megválaszolta ezt.

2020. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

Az, hogy nincs benne karakterfejlődés.

Egy gyerek, aki úgy nő fel mint Harry, jó esetben pszichopata lesz. 11 éves korától hibátlan karakter, udvarias, bátor, stb. Mese.

A másik: Ron+Hermione. Végül Rowling is megbánta..(interjúban)

2020. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
A Harry Potter tipikus példája annak, ha az író a világát írás közben bővíti. Pl.: a veritaserum, amivel a gyanakvó Piton egyből megtudhatta volna, hogy Mógus részben Voldemortot tartalmaz, azt mehetett volna a dementorok közé. Vagy a megszeghetetlen eskü, amit ha Jamesék letetetnek Pettigrew-val, akkor tuti nem árulja el őket.
2021. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!