Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort akkor is a világ...

Voldemort akkor is a világ legnagyobb sötét mágusává vált volna ha nem veszti el a szüleit?

Figyelt kérdés
Mondjuk tegyük fel hogy az anyja nem hagyja abba a szerelmi bájital adagolását. Vagy pedig elhagyja az apja az anyját, de az anyja nem hal meg. Végülis akkor sok körülmény más lett volna, pl. nem került volna árvaházba. Ha szerető családban nő fel, az nem ellensúlyozná a bájitalt? Mert elméletileg a szerelmi bájital miatt nem képes a szeretetre... Még akkor is könyörtelen gyilkológéppé vált volna?

2015. aug. 6. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rowling úgy magyarázta, hogy azért olyan, mert hamis szerelemből fogant, nem volt semmi érzelem mögötte. Szóval születésétől ilyen volt, így a család sem változtatott volna sokat a dolgon.
2015. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval :) Én is ezt hallottam.
2015. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még ha az édesanyjával maradt volna, akkor sem jobb a helyzet. Ha jól emlékszem az anyja sem volt épeszű, könnyen lehet, hogy belerokkant volna a nélkülözésbe, a sok munkába, hiszen nem volt vagyona. Talán csak még rosszabb élete lett volna Tom Denemnek.
2015. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Rowling úgy magyarázta, hogy azért olyan, mert hamis szerelemből fogant, nem volt semmi érzelem mögötte."


Hát, elég sok gyerek van, aki nem szerelemből fogan...

Egyéjszakás kalandok, erőszakolások stb.

Mégis normális ember lehet belőlük felnőtt korukra.


Tom Denem egy tök átlag gyerek volt, akire ha jobban odafigyelnek, egy szerető család fogadja örökbe, akkor

normális életet élhetett volna.

2015. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első szerintem a szerelmi bájitalra gondolt, ami nem ébreszt érzelmet... szerintem ez a mágia világában kicsit máshogy van, de persze nem vagyok benne biztos.
2015. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es, a varázsvilág nem pont úgy működik, mint a valódi, ott a megalkotója szerint igenis számít, hogy valaki szabad akaratból vagy varázslat segítségével fogant-e.
2015. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a bájital miatt azért nagyrészt meglett pecsételve a személyisége, de a környezete tudott volna rajta segíteni.

Biztos, hogy nem az egyetlen személy aki szerelmi bájital hatása alatt született, mégsem lehetett hasonló történetről hallani.

Ha szerető családban nő fel lehet, hogy nem lett volna a világ legnagyobb sötét mágusa, csak simán gonosz ember lett volna mint a halálfalók.


De szerintem ebben a legfontosabb nem a bájital, hanem az hogy Mardekár utolsó leszármazottja.

A bájitalról szóló történetet a könyv nem említi ha jól emlékszem, csak az írónő mondta egyszer, ellenben az tudjuk, hogy milyen családból származott.

2015. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Voldi nagyon erős varázsló volt, ezért nem egy szimpla gonosz lett, hanem olyan valaki, aki majdnem elfoglalta a világot.
2015. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mardekár utódjai a vérvonal megtartása miatt gyakran házasodtak unokatestvérekkel; az agresszivitásuk is nőtt.
2015. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy nem szerelemből fogant, hanem azzal, hogy szerelmi bájital hatása alatt, így nem tud szeretni. Legalábbis az írónő ezt mondta, de szerintem egy szerető család még segíthetett volna rajta, ha nem is teljesen.
2015. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!