Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen e-book olvasót érdemes...

Milyen e-book olvasót érdemes venni amin van háttérvilágítás is és ár érték arányban is megéri?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kindle Paperwhite 4.
2020. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Kindle Paperwhite 3 van már évek óta (5 év talán?) és nagyon megfelel nekem, szerintem ilyet veszek megint ha ez elromlana.

Anyukámnak Alcor Myth LED van, az gombos és nem érintős, de ő is szereti, bár én az enyémet többet használom, szóval az jobban "meg van hajtva".

2020. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Alcort nem érdemes.

Kindle vagy Pocketbook, ezeken belül millió verzió van a belépő szinttől a puccosig. Más márkában nem érdemes gondolkodni.

2020. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mennyit szánsz rá?

Én 25 ezer alatt vettem,egy vadi új,garanciális Navon Blacklightot,lassan 1 éve nyúzom,napi 10 órában,nem bántam meg.Igaz ez nyomógombos,net nincs rajta

2020. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pocketbook
2020. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kindle vagy Pocketbook-ot, ez a kettő márka ismert és elterjedtebb. A Pocketbook modellek valamivel olcsóbbak. Nekem egy Kindle 5-ösöm volt, az alap, minden pucc nélküli verzió, 1 giga háttértárral (se háttér világítás, se vízállóság). Soha semmi baja nem volt (kb. 7 éve vettem), erre most eltörték nekem, pedig elég strapabíró, masszív felépítése volt.... Ehelyett most szintén Kindle-t fogok venni, sokáig gondolkodtam e között a kettő között:

[link]

[link]


Ha nem működnének a linkek: Amazon Kindle 10th (2020) az egyik, ez 35 ezer körül van. A másik Amazon Kindle Paperwhite 4 8GB (2018) névre hallgat, ez 45-50 körül kapható.

A Paperwhite mellett döntöttem (pár nap múlva meg is tudom mondani, hogy megérte-e), de ha számított volna ez a 10-15 ezer forintos különbség, akkor nyugodtan megvettem volna az olcsóbbikat is. Mindkettőn van háttérvilágítás, tudnak internetre csatlakozni (ez totál felesleges funkció volt már a korábbi olvasómnál is).

A második annyiban tud többet, hogy jobb felbontású a kijelzője és vízálló, plusz talán a háttérvilágítást több féle módon lehet variálni.

A nagyobb felbontású kijelző akkor jöhet jól, ha néha meg kell nyitnod pdf-et is (erren nem kifejezetten optimális egy 6 colos e-ink kijelző amúgy), vagy ha olvasol mangákat, képregényeket. Nekem ez nem lenne fontos, de mivel az előző olvasóm is 7 évig hibamentes volt (és gyanítom még jó pár évig az lett volna), ezért hosszú távra tervezek ezzel, ki tudja mit hoz a jövő :D

A háttértár mérete amúgy teljesen mindegy, a régi 1 gigás olvasómra is szó szerint ráfért volna egy könyvtár is... Egy ebook mérete általában pár száz kilobájttól 1-2 megáig tart. A teljes Vaják sorozat (8 könyv) pl. nekem egy fájlban 5 megánál kicsit több.

2020. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!