Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit lehet tudni Törteli...

Mit lehet tudni Törteli Zoltán Hogyan legyél milliomos programozó c. ebookjáról? Eltekintve a "milliomos" ígérettől, a tartalma mennyire jó, használható? Megéri az árát vagy csak egy újabb trash a neten?

Figyelt kérdés

milliomosprogramozo pont hu a cím.


Ki az a Törteli Zoltán és a könyvön kívül mit tett le ténylegesen az asztalra?


Nem hiszek a nagy ígéretekben, így nem is veszem szó szerint a "milliomos" címrészletet. De attól függetlenül, mennyire használható a tartalma?



2020. okt. 17. 10:41
1 2
 11/13 Bapego válasza:

Nem tudom miből gondolod, hogy nem dolgozik ha EV. Mindenesetre én most olvasom. A könyv egyelőre tetszik bár a munkafüzetet nem fogom használni, de lehet valakinek jó lesz.

Véleményt majd akkor mondok ha kiolvastam.

2021. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11

Erdekelne a velemenyed, miutan vegigolvastad! Koszonom szepen.

2021. márc. 11. 19:49
 13/13 anonim válasza:
100%

Van némi nevetséges abban, hogy egyesek kitárgyalják mennyi az egy millió forint! Kiváncsi vagyok, hogy ők - ti - ténylegesen kerestek-e egy millió forintot havonta. Vagy kettőt. Vagy háromat. Vagy csak az "anonim" címke mögé bújva osztjátok az észt!



A könyvről:


Legyünk egy dologgal kapcsolatban őszinték: soha az életben nem gazdagodott meg senki attól, mert elolvasott egy könyvet. Meggazdagodni a csinálástól lehet. Attól, ha csinálsz dolgokat. Attól, ha értéket állítasz elő.


E gondolatmenet kapcsán, biztos hogy nem leszel milliomos csak mert elolvasod a könyvet. Legjobb esetben kapsz nézőpontokat, hogy ő hogyan csinálta.


Hogy neked sikerülni fog-e? Még ha ténylegesen leírta, hogyan válj milliomossá sem leszel az, ha nem teszed meg, amit meg kell tenned.


Mennyire lehet értékes egy nézőpont? Ez attól függ, hogy kié. Ha egy hajléktalan magyarázza el, hogyan legyél gazdag az egy dolog... ha egy olyan valaki, aki elért ezt-azt az egy másik.


Hogy mennyire leszel jó egy területen?


Ha troll vagy és úgy érzed "elbánt" veled az élet, akkor már megkeseredtél..és neked nem lehet semmit mondani, mert te már "tudod", hogy szar az élet! Megsúgok valamit: nem az élet bánt el veled, hanem a tudatlanságod. Hogy nem tudtál, hogy nem tudsz dolgokat.... ha nem tudsz bringázni, vajon a világot fogod szidni, ha elesel? Vagy csak rájössz, hogy "jé, nem tudok bringázni." Képzeld! Az életben is ez az elv érvénysül. Ha valamit nem tudsz, nem értesz, akkor elég meglepő lenne ha jó eredményt tudnál letenni az asztalra....


Az élet az élet. Se nem kegyetlen, se nem gonosz. Ezt csak az ember teszi hozzá.


A könyvet a Törteli gyerek azért írta, hogy lehetőséget adjon másoknak, hogy lelkesítsen másokat. Mert programozni egyszerű - ha érted. De mitől függ, hogy érted-e? Na, erről szól a könyv!


Van aki azt hiszi, hogy a technikai könyv a menő. Én is azt hittem, hogy ezen múlik minden! A technikai könyv fontos, mert tudnod hogyan kell rakni a téglát, hogyan kell keverned a maltert... de, elég lesz-e ennyi? Ha igen, akkor miért csórók a "mesterek"? Ez fontos tudás. Nagyon fontos tudás! De ennyi nem elég.


Van egy dolog, amit hozzáállásnak nevezünk. A Trollok azt gondolják mindenki öncélú, mindenki átver mindenkit - mert ők tudják, hogy ővelük már elbántak. És hát..ők is elbánnának mással, ha lehetne. Beszéltél már hajléktalannal? Én igen. Arra a kérdésre, hogy miért van ott... kivétel nélkül más az oka. Hogy lehet ez? Ő ott sem volt? Körülötte történt minden, de ő az újját sem mozdította? Vagy pont ellenkezőleg...tett dolgokat, de ezek a rosz irányba tolták.


Amikor egy sikeres ember elmondja, hogyan érte el, akkor legtöbben lehúzzák, hogy "könnyű" dolga volt, meg "beleszületett". Akik lehúzzák ugyanazok, akik trollkodnak. Aki sikeres akar lenni, tanulmányozza, mások hogyan lettek sikeresek.. Itt megjegyezném, hogy röhejes hogy mennyivel többen mondják a siker láttán, hogy "szerencséje volt", mint ahányan azt kérdezik, hogyan csináltad...had csináljam utánad én is!


A hozzáállás a lényeg. Az, hogy tudd mik a fontos és mik a kevésbé fontos dolgok. Ha nem megy a bringád, hiába állítgatod az ülést...ha a lukas kereket nem cseréled ki. A fontos dolgok a fontosak.


Na, erről szól a könyv. Mik a fontos dolgok!



Mit tudsz Törteli Zoltánról? Semmit.


Ha tudnál róla bármit is, akkor nem hiszem azon tanakodnál, vajon mennyire lesz milliomos a könyv eladásokból. Mert nem lesz az. Ez a srác sokat utazik és tanul (még most is). Még most is utazik, amikor mindenki azon sír, hogy nem lehet.

2021. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!